1p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

A Kormányinfón már szóba is kerültek a gyenge GDP-adatok. 

Kedd délután érkezett a szerkesztőségekbe a meghívó arról, hogy ismét közlendője van a magyar kormánynak: Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, és Vitályos Eszter kormányszóvivő a szokásos „Mit, miért tesz a kormány?” című tájékoztatón tesz bejelentéseket.

Van miről beszélni, hiszen rendkívül kellemetlen számokat hozott a ma megjelent GDP-adat, melyről itt írtunk: 

A kormánysajtó kérdései után végre rákérdeztek a rendkívül gyenge, friss GDP-adatra is. Az arra vonatkozó kérdésre, hogy mit gondol erről Orbán Viktor és a kormány, Gulyás Gergely szerint a kormány véleménye az, hogy a negyedéves számok irányadók, de éves adatokat kell nézni. Hozzátette, véleménye szerint tartható lesz a kitűzött ezer eurós minimálbér.

Arra a kérdésre, hogy tartható-e az 1,5 százalékos GDP-növekedés, a miniszter szerint ez az utolsó negyedévtől függ a 1,5 százalék elérése, de szerinte kiugróan jó adatnak kéne érkeznie, a 1,5 százalékos növekedési előrejelzés túl optimistának tűnik. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Vasúti katasztrófáról érkezett hír a lavinaveszély árnyékában
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 17:10
Kisiklott a vasút.
Nemzetközi Zelenszkij megkongatta a vészharangot: súlyos orosz támadás jöhet?
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 15:47
Az ukrán elnök hírszerzési forrásokra hivatkozva lépett.
Nemzetközi Putyin embere tagadja a vádakat Navalnij meggyilkolásáról
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 14:19
Nem fogadják el.
Nemzetközi Szijjártó Péter örülhet, fontos válasz jött a Barátság kőolajvezeték ügyében
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 13:56
A horvátok biztosítják az ellátást.
Nemzetközi Megkérdezték az amerikai külügyminisztert, mit szólna egy magyarországi kormányváltáshoz – íme, a válasz
Wéber Balázs | 2026. február 16. 13:34
Atomenergiai együttműködésről szóló megállapodást kötött egymással az Egyesült Államok és Magyarország. Orbán Viktor szerint Donald Trump magyarországi meghívása továbbra is érvényben van, de részleteket nem közölt. Marco Rubio szerint a magyar választók döntenek majd áprilisban a kormány jövőjéről, ugyanakkor Donald Trump és Orbán Viktor szoros kapcsolata nagyon előnyös a két ország viszonyára nézve.
Nemzetközi Nem áll le: Trump és kormánya központokat pécézett ki
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 11:24
Lecsaphat az adatközpontokra a Trump-adminisztráció.
Nemzetközi Majdnem, mint Grönlandnál: Trump és gyülekezete erre a régióra áldozna egy rakás pénzt
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 06:42
Több milliárd dollárt kalapozott már össze a Trump által életre hívott szervezet.
Nemzetközi Robert Fico odaszólt az ukránoknak, miután az amerikai külügyminiszterrel találkozott
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 16:40
Marco Rubioval főleg energetikáról tárgyaltak, de felmerült a közös visegrádi négyek — amerikai egyeztetés lehetősége is.
Nemzetközi Óvatos Románia a Béketanáccsal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 15:31
Nicusor Dan román elnök a jövő héten részt vesz a Béketanács első ülésén Washingtonban, ahol Románia megfigyelői státust kap.
Nemzetközi Azerbajdzsán szerint Oroszország „szándékosan támadta” ukrajnai nagykövetségüket
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 15:01
Ilham Aliyev azerbajdzsáni elnök szombaton, a müncheni biztonsági konferencia margóján azt mondta: Oroszország szándékosan vette célba Azerbajdzsán ukrajnai energetikai infrastruktúráját és nagykövetségét az Ukrajna elleni támadások során.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG