2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Robert Palladino veszi át az Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövetségének irányítását – közölte a Amerikai Nagykövetség kedden.

Az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetsége kedden bejelentette, hogy március 7-i hatállyal Robert Palladino rangidős diplomata látja el a képviselet ideiglenes ügyvivői tisztségét.

Robert Palladino a Trump-kormányzat és a külügyminiszter képviseletében fogja irányítani a budapesti nagykövetség kapcsolattartását a magyar kormánnyal és a magyar emberekkel, az új amerikai nagykövet elnöki kijelöléséig, szenátusi megerősítéséig, valamint Budapestre történő megérkezéséig.

Ebben a minőségében erősíteni fogja az Amerikai Egyesült Államok és Magyarország kapcsolatát, és olyan intézkedéseket fog megvalósítani, amelyek Amerika biztonságát, szuverenitását és jólétét támogatják – tették hozzá.

Robert Palladino csak a nagykövet megérkezéséig marad
Robert Palladino csak a nagykövet megérkezéséig marad
Fotó: MTI

Robert Palladino az Amerikai Egyesült Államok külügyi szolgálata vezető tisztviselője. Karrierdiplomataként Ázsiától Európán át a Közel-Keletig gyűjtött széleskörű diplomáciai tapasztalatot. Legutolsó pozíciójában Palladino a külügyminiszteri hivatal helyettes ügyvezető titkáraként dolgozott, ahol felsővezetői beosztásban közvetlenül támogatta a külügyminiszter munkáját.

Az Egyesült Államok főkonzuljaként Irakban a kurdisztáni külképviseletet vezette. Trump elnök első ciklusa alatt kulcsszerepet játszott az amerikai külpolitika alakításában Stephen E. Biegun akkori külügyminiszter-helyettes kabinetfőnökeként, a Külügyminisztérium helyettes szóvivőjeként, valamint a Fehér Ház Nemzetbiztonsági Tanácsa stratégiai kommunikációs igazgatójaként és megbízott szóvivőjeként. 

Ebben a minőségében szorosan együttműködött Michael Antonnal, a stratégiai kommunikációért felelős akkori nemzetbiztonsági tanácsadó-helyettessel és Sarah Huckabee Sandersszel, a Fehér Ház akkori sajtótitkárával. 

Pályafutása korábbi szakaszában Robert Palladino Ázsiában, Európában és a Közel-Keleten teljesített diplomáciai szolgálatot. Mielőtt a Külügyminisztériumhoz csatlakozott volna, az Amerikai Egyesült Államok Hadserege Legfőbb Katonai Ügyészsége (JAG) tisztjeként Ázsiában és Európában szolgált. A Notre Dame Egyetemen, a Washington & Lee Egyetem jogi karán és a U.S. Army War College-on szerzett diplomát. Mandarin nyelven és olaszul beszél, házas, két lány édesapja.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Egyértelműen jelezte Magyar Péter, hogyan áll a Nemzetközi Büntetőbírósághoz
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 16:39
A Tisza Párt elnöke korábban meghívta Benjamin Netanjahut az október 23-ai ünnepségre, hétfőn viszont arról beszélt, Magyarország a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) tagja marad. Ha valóban így lesz, Netanjahut kötelező lenne letartóztatni, amint Magyarországra lép.
Nemzetközi ENSZ: naponta 47 palesztin nő és lánygyerek vesztette életét a gázai háborúban
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 11:36
A nők egyenjogúságáért küzdő ENSZ-ügynökség arra is figyelmeztetett, hogy a vérontás a tűzszünet ellenére is folytatódik.
Nemzetközi Mi történik megint? Fortyog a tenger Hormuznál kalózkodás és lefoglalt hajó miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 11:02
Konténerhajót tartóztattak fel, majd foglaltak le az amerikaiak, több se kellett Iránnak.
Nemzetközi Putyin örömére: oroszbarát politikus győzhetett a bolgároknál
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 07:58
A korábbinál nagyobb részvétel mellett zajlott a voksolás.
Nemzetközi Micsoda karrier! KGB-ügynökből üzleti coach
Elek Lenke | 2026. április 19. 17:34
Jelena Sztanyiszlavovna Vavilova, a Külügyi Hírszerző Szolgálat, a KGB nyugalmazott ezredese a félelmetes hírű szervezetben szerzett tapasztalatait hasznosítja az üzleti életben.
Nemzetközi Fordít egyet a cseh külpolitika irányán Andrej Babis
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 16:34
Le az elvekkel, éljen a pragmatizmus!
Nemzetközi Bulgáriában is az „oligarchikus kormányzási modell” a választások tétje – öt éven belül nyolcadszor
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 15:38
Ezzel kampányol a legesélyesebb párt, a sokadig előrehozott választást tartják vasárnap a balkáni országban.
Nemzetközi Kezd tényleg bepöccenni Trump Irán miatt – vasárnap újabb fenyegetést intézett
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 15:18
Ha nincs megállapodás, akkor visszatér a középkorba visszabombázás forgatókönyvéhez.
Nemzetközi Eddig nem látott szögből kapták le az új amerikai csodabombázót – vannak furcsa részletek
Litván Dániel | 2026. április 19. 14:31
Már megint valami nagyot gurítottak az amerikai mérnökök? Nem véletlen, hogy eddig ebből a szögből nem láthattuk a B-21-et.
Nemzetközi Irán szerint messze van a megállapodás az Egyesült Államokkal
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 11:24
Előrehaladás van a tárgyalásokon, de a vége még messze.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG