3p

Taleb A. Angela Merkelt tette felelőssé, hogy Németországban elharapózott az iszlám. 

Egyre többet tudni a magdeburgi terroristáról, Taleb A.-ról. A 2015-ös menekültáradat adott táptalajt az akkoriban alakuló pártnak, az AfD-nek, egy iszlám-, és bevándorlóellenes populista erőnek. Taleb támogatását fejezte ki a párt mellett, és közzétett néhány iszlámellenes posztot is, valamint megkedvelte a párthoz kötődő néhány kulcsfontosságú bevándorlásellenes hangadót. 

A támadás előtt Taleb A. több száz bejegyzésben azt állította X-fiókján, hogy a német hatóságok összeesküvést szőttek a szaúdi menekültek ellen. Gyakran hivatkozott „titkos műveletekre” is. Nyíltan bevallotta, hogy gyűlöli az iszlámot, és azt mondta, bosszút állt azért, hogy Németország – mint állította – „iszlamizálni” akarja Európát – írja a The Guardian.

A terrorista pszichoterapeutaként dolgozott Magdeburg közelében
A terrorista pszichoterapeutaként dolgozott Magdeburg közelében
Fotó: AFP

Augusztus 13-án az X-en írt egyik posztjában arabul pedig ezt írta: „Aláírom: ha Németország háborút akar, meglesz. Ha Németország meg akar minket ölni, lemészároljuk őket, meghalunk, vagy büszkén börtönbe kerülünk.”

A bejegyzés így folytatódik: „Mivel minden békés eszközt kimerítettünk, a rendőrség, az állambiztonság, az ügyészség, az igazságszolgáltatás és a belügyminisztérium majd újabb bűncselekményekkel találkozik. A béke nem használ nekik.”

Egy másik májusi bejegyzésében azt írta, hogy várhatóan még ebben az évben meghal. Azt állítja továbbá, hogy a német hatóságok korruptak, és hozzátette: „Minden áron igazságot fogok keresni”.

Egyes hírek szerint a szaúd-arábiai hatóságok többször is figyelmeztették a német hatóságokat a támadóról és szélsőséges nézeteiről. Taleb A. számára fordulópont lehetett, hogy 2016-ban jóváhagyták menedékkérelmét. Ekkor hozta nyilvánosságra, hogy lemondott muszlim hitéről. Azt mondta, ez ellene fordította családját és barátait, valamint sok betegét. Ekkor nyitotta meg fiókját az akkori Twitteren is, ahol nyilvánosan elítélte az iszlámot.

Az elkövető Magdeburgtól körülbelül 15 km-re lévő klinikán dolgozott pszichiátriai és pszichoterápiás tanácsadóként, és kollégái az elmúlt hónapokban gyakori, betegség miatti távollétéről számolnak be. Állítólag azzal vádolta Angela Merkelt, volt német kancellárt, hogy Németországot „iszlamizálni” akarta azzal a döntésével, hogy 2015-ben nyitva hagyja az ország határait a menekültek előtt, aminek következtében sok százezren érkeztek a Közel-Keletről, különösen Szíriából és Irakból.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Itt vannak Orbán Viktor és Trump nagy bejelentései? – percről percre közvetítésünk
Kollár Dóra | 2025. november 7. 17:08
Donald Trump amerikai elnök egy munkaebéden látja vendégül Orbán Viktort, az ezt megelőző, helyi idő szerint fél 12-kor esedékes hivatalos üdvözlés, közös fotózkodás és rövid tájékoztató sajtónyilvános – kövesse velünk élőben!
Nemzetközi Trump lehet Orbán Viktor titkos fegyvere Magyar Péter legyőzéséhez?
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 16:59
A választási kampányra is gondol a magyar miniszterelnök egy brit lap szerint.
Nemzetközi A 4iG elnöke is Washingtonban tárgyal
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 08:26
Jászai Gellért – úgyis, mint Magyarország nemzetközi üzleti kapcsolatok fejlesztéséért felelős rendkívüli és meghatalmazott nagykövete – az Orbán Viktor által vezetett magyar delegáció tagjaként vesz részt az Egyesült Államokban zajló hivatalos látogatáson.
Nemzetközi Ukrajnában harcoló dél-afrikai katonák kértek segítséget a hazatéréshez
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 19:58
Nem világos, hogy melyik oldalon harcolnak. A 20 és 39 év közötti férfiakat „zsoldosseregbe csábítottak” a Donbasz régióba.
Nemzetközi Puccskísérlet miatt a grúz ügyészség vádat emelt a volt elnök ellen
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 19:35
Nyolc ellenzéki politikus, köztük a börtönben ülő volt elnök, Mihail Szaakasvili ellen emeltek vádat, azzal vádolva őket, hogy külföldi hatalmak támogatásával meg akarták dönteni a kormányt.
Nemzetközi Visszavonul Nancy Pelosi, az Egyesült Államok Képviselőházának első női elnöke
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 19:12
Nancy Pelosi, az Egyesült Államok Képviselőházának első női elnöke és a Demokrata Párt ikonikus alakja, csütörtökön bejelentette, hogy nem indul újra a kongresszusi választásokon 2026-ban, ezzel lezárja négy évtizedes politikai pályafutását.
Nemzetközi Orbán Viktor megkapja Trumptól, amit Zelenszkij elsőre nem kapott meg
Kollár Dóra | 2025. november 6. 18:05
Egy sokatmondó gesztus is jelzi a magyar miniszterelnök és az amerikai elnök jó viszonyát: Orbán Viktor a Blair House-ban lakhat washingtoni vizitje során. Pénteki találkozójukon az ukrajnai „béketeremtés” és orosz olajimport mellett szóba kerülhet az amerikai nukleáris fűtőelemek vásárlása, valamint a magyar–amerikai kettős adóztatás kérdése is.  
Nemzetközi Lengyelország jövőre 400 ezer fő katonai kiképzését tervezi
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 16:01
Lengyelország új katonai kiképzési programot indít még novemberben, amelynek célja, hogy 2026-ra mintegy 400 ezer embert képezzen ki – közölte a lengyel Védelmi Minisztérium csütörtökön.
Nemzetközi Donald Trump katonai bázist készül létrehozni Damaszkuszban
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 15:21
Az Egyesült Államok katonai jelenlét kialakítását tervezi a damaszkuszi repülőtéren, hogy ezzel támogassa azt a biztonsági megállapodást, amelyet Washington közvetít Szíria és Izrael között.
Nemzetközi A föld alatt küzdenek életükért az ukrán bányászok az orosz támadás után
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 14:11
Az orosz rakétatámadás elvágta áramellátásukat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG