3p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Sok a sebesült is Ukrajna-szerte, miután kiterjedt drón- és tüzérségi támadást intéztek az oroszok az ország ellen szerdára virradóan.

Éjszaka kiterjedt dróncsapás érte Kijevet és Zaporizzsját, Dnyipropetrovszk megyét irányított légibombákkal és tüzérség bevetésével támadta az orosz hadsereg, az ukrán fővárosban ketten meghaltak – közölte az ukrán katasztrófavédelmi szolgálat és a helyi hatóságok szerdán.

Kijevben a halálos áldozatokon kívül nyolcan megsebesültek a hajnali dróntámadás következtében, köztük négy gyermek – közölte az állami katasztrófavédelmi szolgálat a Telegram közösségi oldalon az Ukrajinszka Pravda hírportál szerint.

A katasztrófavédelmi egységeket a főváros négy kerületében vetették be. A Sevcsenkói kerületben egy lelőtt drón roncsai egy ötszintes lakóépületre zuhantak, és ennek következtében a 3. és 5. szinten lévő lakások kigyulladtak. A tűzoltás során találták meg két ember holttestét. A Szvjatosinói kerületben egy 9 emeletes lakóépületre zuhant roncs miatt mintegy száz négyzetméteren tűz ütött ki a négy felső szinten. A katasztrófavédők egy felnőttet és négy gyermeket mentettek ki a romok közül. A Dnyiprói kerületben egy drón egy többemeletes lakóépületbe csapódott, részben lerombolva a 29. és 30. emelet közötti födémet. A jelenlegi adatok szerint itt nincsenek áldozatok.

Ivan Fedorov megyei katonai kormányzó a hivatalos Telegram-csatornáján azt közölte, hogy kedden késő este az orosz hadsereg csapásmérő drónokkal támadta Zaporizzsját, a városban tűz ütött ki, egy családi ház romjai alól négy embert mentettek ki. Az előzetes adatok szerint az oroszok egy infrastrukturális létesítményt támadtak meg, a dél-ukrajnai megyeközpontban legalább 13 becsapódást észleltek

Dnyipropetrovszk megye katonai kormányzója, Szerhij Liszak Telegram-bejegyzése szerint az orosz hadsereg irányított légibombákkal és tüzérséggel támadta a megyét. A jelentés szerint – amelyet az Ukrajinszka Pravda idézett – a támadások következtében nyolc ember sebesült meg, 12 családi ház, egy gázvezeték, valamint egy elektromos távvezeték is megrongálódott.

A légierő Telegram-csatornáján kora délelőtt azt közölték, hogy újabb drónokat észleltek Ukrajna légterében.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nagy dobásra készül a CPAC Hungary konferencia – eljön Donald Trump?
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 13:40
Március 21-én tartják az ötödik CPAC Hungary konferenciát – jelentette be Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója kedden közzétett Facebook-videójában.
Nemzetközi Jön az első dán-amerikai találkozó Grönland ügyében
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 13:15
Dánia és Grönland külügyminiszterei szerdán találkoznak J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel – közölte a dán külügyminiszter.
Nemzetközi Keményen megbünteti Trump az Iránnal üzletelőket
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 11:39
Trump 25 százalékos vámot vet ki Irán üzleti partnereire – írja az Erte Market hírlevél. 
Nemzetközi Kórház, óvoda, líceum: civil célpontokat támadtak az oroszok Odesszában
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 10:29
Az orosz hadsereg összesen 318 támadóeszközt vetett be ukrajnai kulcsfontosságú infrastrukturális létesítmények ellen keddre virradóra, a légvédelem több mint 75 százalékukat megsemmisítette, azonban a támadásnak halálos áldozatai és sebesültjei is vannak, és komoly károk keletkeztek – közölték katonai és helyhatósági forrásokra hivatkozva ukrán hírügynökségek és hírportálok.  
Nemzetközi „Nem először csináljuk, már megszoktuk” – áramszünet az ukrajnai tél leghidegebb napjain
Vámosi Ágoston | 2026. január 13. 10:11
Több emberrel beszélt, akinek négy napja nincs fűtése otthon – mondta a Privátbankárnak Jarábik Balázs külpolitikai elemző. A nagyvárosokban mindenkinek van otthon generátora, de egy ponton túl még egy kijevi magánklinikán is kimerült a készlet. Csak a fővárosban több mint ezer épület áll fűtetlenül, hétvégén pedig akár mínusz 27 fok is lehet. Kárpátalján nem az orosz haderő, hanem a heves havazás okozott áramszünetet, de az önkormányzat munkatársa azt mondta lapunknak: minden működik, mert már megszokták. 
Nemzetközi Az egyik magyar rabot kiengedték a venezuelai börtönből
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 09:57
A három magyar fogva tartott közül az egyiket szabadon bocsátották – közölte Szijjártó Péter.
Nemzetközi Száz nap után ismét szállít kőolajat Szerbiába a JANAF
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 09:49
Kedd éjszaka megindult a kőolajszállítás az Adria-kőolajvezetéken (JANAF) keresztül a pancsovai finomítóba.  
Nemzetközi Kemény lépés a Fehér Háztól: Venezuelát már csak az Egyesült Államok által jóváhagyott tankerek hagyhatják el
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 08:17
Venezuelát csak az Egyesült Államok által jóváhagyott olajszállító tankerek hagyhatják el – jelentette ki a Fehér Ház szóvivője hétfőn.  
Nemzetközi Erőszakhullám és népirtás miatt vizsgálódik az ENSZ bírósága
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 08:01
A rohingják ügyében.  
Nemzetközi Irán felé a légicsapás is „az asztalon van” – közölte a Fehér Ház
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 06:59
Az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is „az asztalon van” – közölte a Fehér Ház szóvivője hétfőn.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG