2p

Az orosz ipari hátországot is sikerült elérniük az ukrán drónoknak kedden.

A drónok az egyik legnagyobb orosz olajfinomítót, valamint egy dróngyárat támadtak a tatárföldi Nyizsnyekamszkban, valamint a közeli Jelabugában. A települések mintegy 1300 kilométerre vannak az orosz-ukrán határtól. Jelabugában a drón becsapódását egy amatőr felvétel rögzítette is. Íme:

Bár a képeken hatalmas robbanás látszik, hivatalos közlések szerint az akciók nem okoztak komoly kárt vagy fennakadást a gyárak működésében. Jelabugában ugyanakkor 13 egyetemista megsérült. Ott a drón állítólag egy olyan lakóhelyiséget talált el a gyár területén belül, ahol korábban egyetemistákat szállásoltak el.

Ez volt az első alkalom a háború kezdete, 2022. február 24-e óta, hogy az ukrán drónok az ipari központnak számító, Moszkvától délkeletre fekvő Tatárföldön is lecsaptak. A mostani akció mögött az ukrán katonai hírszerzés áll ukrán sajtóhírek szerint.

Ukrajna már számos alkalommal támadott sikerrel olajfinomítókat orosz területen. A The Guardian szerint emiatt Oroszország kénytelen volt csökkenteni az olajexportját. Sőt, médiajelentések szerint az Egyesült Államok már arra kérte az ukránokat, hogy ne támadják többet az orosz olajfinomítói kapacitást.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Tömeggyártás indul Nagy-Britanniában az ukrán drónelfogókból
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 18:16
Nagy-Britannia hamarosan beindítja az ukrán fejlesztésű Octopus légvédelmi drónelfogók tömeggyártását, hogy tovább erősítsék Ukrajna légvédelmét – közölte Denisz Smihal ukrán védelmi miniszter hozzátéve, hogy a két ország védelmi tárcáinak képviselői licencmegállapodást írtak alá.
Nemzetközi Putyin kemény üzenete: visszavonulást követel az ukrán erőktől
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 16:41
Elfoglalta a donyecki régióbeli Vaszjukivka települést az orosz hadsereg, továbbá két másik várost is bekerítettek.
Nemzetközi Válasz az orosz fenyegetésre: önkéntes katonai szolgálatot vezet be egy európai ország
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 15:49
Emmanuel Macron csütörtökön bejelentette, hogy Franciaország jövő nyártól bevezeti a tíz hónapos „nemzeti szolgálatot” fiatal felnőttek számára, amely önkéntes lesz, és „a hadsereg igényeit” hivatott kielégíteni az orosz fenyegetésekkel és a megnövekedett konfliktuskockázatokkal szemben.
Nemzetközi Vezető szerepet akar a béke megteremtésében az EU
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 15:28
Az Európai Parlament felszólította az EU-t, hogy vállaljon nagyobb felelősséget Európa biztonságért, és a lehető legaktívabban támogassa a békét Ukrajnában.
Nemzetközi Ez nem fog tetszeni Orbán Viktornak – készülnek a B-tervek Brüsszelben Ukrajna megsegítésére
Wéber Balázs | 2025. november 27. 14:31
A befagyasztott orosz vagyont hasznosító jóvátételi hitel uniós jóváhagyása csúszik, ezért az EU most más, áthidaló megoldásokat keres Ukrajna pénzügyi támogatásának fenntartására.  
Nemzetközi Beintettek a magyar kormánynak: nem engedték Szijjártó Péter gépét leszállni, ez az indoklás
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 19:11
Bosznia-Hercegovina honvédelmi minisztere így döntött.
Nemzetközi Trump nem akármilyen húzásra készül – elcsábítja Putyin szövetségesét?
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 15:53
Az amerikai kormány közelebb terelné a nyugathoz Fehéroroszországot.
Nemzetközi Az EU-Afrika csúcs nagyrészt egy távoli országról szólt
Bózsó Péter | 2025. november 26. 15:33
Az angolai fővárosban hétfőn és kedden megrendezett EU-Afrika csúcs főleg Európa azon törekvését állította a középpontba, hogy versenyezzen Kínával az afrikai ásványokhoz való hozzáférésben. Ennek érdekében az öreg kontinens „gyarmatosító attitűdjét” is felülvizsgálja.
Nemzetközi Ursula von der Leyen megüzente: ebből nem enged az EU
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 15:04
Az amerikai béketervről vitáznak az Európai Parlamentben, itt szólalt fel.
Nemzetközi Óriásit zuhant Gáza gazdasága, 70 milliárd dollárba kerülhet az újjáépítés
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 11:05
Az ENSZ jelentés szerint Izrael hadműveletei „jelentősen aláásták a túlélés minden pillérét”, és az újjáépítés 70 milliárd dollárba kerülne.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG