2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

„Az állam van a polgárért, nem pedig fordítva!” – jelentette be Cseke Attila, a román kormány fejlesztési minisztere csütörtöki bukaresti sajtótájékoztatóján.

„A közszolgáltatásnak pontosan azt kell jelentenie, amit a szó kifejez: egy szolgáltatást, amelynek nem a profittermelés a célja” – idézte a politikust a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) közleménye.

Csak a saját tulajdonra

A minisztérium alárendeltségébe tartozó kataszteri hivatalnál legkésőbb április 10-én léptetik életbe a közszolgáltatási díj eltörléséről szóló intézkedést a tulajdonosok esetében, míg a virtuálisan igényelt telekkönyvi kivonatok nyártól lesznek ingyenesek. A miniszter közölte: a tulajdonok nyilvántartásba vételi díját is eltörlik. Romániában tavaly a kataszteri hivatal 3,5 millió telekkönyvi kivonatot állított ki, és 60 millió lejt (4,9 milliárd forint) szedett be a szolgáltatásért.

Az RMDSZ a polgároknak kíván kedvezni
Az RMDSZ a polgároknak kíván kedvezni
Fotó: Facebook/Cseke Attila

„Jelenleg, amikor egy telekkönyvi kivonatot, vagy egy igazoló okiratot kérünk ki a kataszteri hivataltól, fizetnünk kell érte, pedig ezt a szolgáltatást az állam egy intézménye nyújtja, amelyet közpénzből tartunk fenn, és az alkalmazottakat is közpénzből fizetjük. Ma 20-25 lejt kell fizetni egy telekkönyvi kivonatért – ezt a díjat most eltöröljük. Ez a közszolgáltatás ingyenes lesz a telek- és ingatlantulajdonosok számára. Több tiszteletet az adófizető állampolgárnak!” – jelentette ki Cseke Attila.

A miniszter hozzátette: a szolgáltatásért továbbra is fizetniük kell az ingatlanberuházóknak, akik egyszerre több tucat kivonatot igényelnek, valamint azoknak a magánszemélyeknek, akik más tulajdonáról kérnek telekkönyvi kivonatot Romániában.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Vészhelyzet Libanonban: már egymillióan kénytelenek menekülni
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 19:57
A kitört konfliktus rengeteg életet borított fel.
Nemzetközi Trump szerint nincsenek is aknák a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 18:16
Az iráni konfliktusról beszélt az elnök egy sajtótájékoztatón.
Nemzetközi Újabb ország vizsgáltatná ki, mi történt a Barátság vezetékkel
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 16:47
Csehország vezetné is a munkacsoportot.
Nemzetközi Az EU fizette: újabb emberek tértek haza a Közel-Keletről
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 14:19
Bukarestben szállt le a járat.
Nemzetközi Méretes segélyt küld Európa – erről döntöttek Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 13:27
Humanitárius segítségnyújtásról van szó.
Nemzetközi A frászt hozták az Unióra? A külügyérek máris mérlegelhetik az iráni opciókat
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 12:49
Kaja Kallas villámgyorsan reagált Trump fenyegetésére, méghozzá konstruktívan.
Nemzetközi Kim Dzsongun egy szénbányában szavazhatott le saját magára
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 09:12
Könnyek és meghatottság jellemezte a „demokrácia ünnepét” Észak-Koreában. A voksoláson gyakorlatilag 100 százalékos részvétel mellett zajlott.
Nemzetközi Trump durván megfenyegette a szövetséget, sötét jövőt ígért
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 06:09
Plafonon van az Egyesült Államok elnöke Hormuz és az öböl miatt.
Nemzetközi Kína beváltotta fenyegetését, így bünteti Panamát
Bózsó Péter | 2026. március 15. 18:23
A kínai állami tulajdonú hajózási társaság, a Cosco hirtelen felfüggesztette működését a Panama-csatornán. Ez újabb fordulat a vízi útért folytatott amerikai-kínai küzdelemben.
Nemzetközi Elárulta egy amerikai miniszter, szerinte meddig tart még az iráni háború
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 15:44
Záros határidőn belül vége lesz a konfliktusnak Chris Wright szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG