1p

A Kremlben fogadta Vlagyimir Putyin orosz elnök az Egyesült Államok elnökének különmegbízottját, Steven Witkoffot – közölte pénteken Dmitrij Peszkov, az orosz államfő sajtótitkára.

„Oroszország elnöke, Vlagyimir Putyin a Kremlben fogadja Donald Trump elnök különmegbízottját, Steven Witkoffot” – mondta az MTI szerint.

Vlagyimir Putyin Steven Witkoffot fogadja a moszkvai Kremlben 2025. április 25-én
Vlagyimir Putyin Steven Witkoffot fogadja a moszkvai Kremlben 2025. április 25-én
Fotó: MTI/AP/Szputnyik/Orosz elnöki sajtószolgálat/Krisztyina Kormilicina

Két hét alatt ez a második találkozó Putyin és Witkoff között, és a negyedik az év eleje óta. Legutóbb április 11-én volt Szentpéterváron több mint négy órán át tartott a tárgyalás, amelynek középpontjában az ukrajnai rendezés állt. Peszkov azt hangoztatta akkor, hogy „a probléma sokrétű, a téma nagyon bonyolult, ezért a beszélgetések általában elég hosszúra nyúlnak.”

Az orosz elnököt megelőzően pénteken Witkoff Kirill Dmitrijevvel, a külfölddel folytatott beruházási és gazdasági együttműködésért felelős orosz elnöki megbízottal találkozott.

Mindeközben péntek reggel az orosz Nyomozó Bizottság közölte, hogy pokolgépes merényletben megölték Jaroszlav Moszkalik altábornagyot, az orosz fegyveres erők műveleti főcsoportfőnökségének helyettes vezetőjét.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Szárazföldi bevetést fontolgat Trump, elszabadulhat a pokol Iránban
Wéber Balázs | 2026. március 31. 17:40
Az amerikai elnök Izrael nyomására besétált az iráni háborúba, és egyre nehezebben tud kisétálni belőle. Sőt, már egy korlátozott szárazföldi hadműveletet is mérlegel. Eközben a hétvégén országszerte több mint nyolcmillió (!) amerikai tüntetett a politikája, ezen belül a háború ellen. Nagyító alatt ezúttal az eszkalálódó közel-keleti válság.    
Nemzetközi Donald Trump a briteket az iráni olaj egyszerű elrablására szólította fel
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 17:22
Újabb bejegyzéssel szította fel a kedélyeket az Irán ellen folytatott agresszió nyomán.
Nemzetközi A gázai rombolási modellt tervezi Izrael Libanon szomszédos területein
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 17:01
Lerombolják majd a határ menti összes házat, és nem engedik visszatérni az elmenekült 600 ezer embert sem.
Nemzetközi Kínának végre sikerült, ami másoknak nemigen
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 14:20
Az ázsiai hatalom megerősítette, hogy három hajójuk haladt át a Hormuzi-szoroson.
Nemzetközi Olaszország megtagadta Donald Trumpnak a segítséget
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 14:00
Megtiltották az amerikai repülőgépeknek, hogy használják a Szicília szigetén lévő légibázist közel-keleti műveleteikhez.
Nemzetközi Együtt örül Karácsony Gergely és Vitézy Dávid a győztesnek
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 13:40
Külföldi-magyar konzorcium nyerte a Rákosrendező tervpályázatát
Nemzetközi Vlagyimir Putyin gondban, Oroszország úszik az adósságban
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 12:59
Rekordnagyságú kiadásokra kényszerült az orosz állam.
Nemzetközi Izrael kiterjeszti a halálbüntetést, emberi jogi szervezetek faji megkülönböztetésről beszélnek
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 12:41
Az izraeli parlament, a kneszet hétfő este elfogadta Benjámin Netanjahu miniszterelnök támogatásával a terroristák halálbüntetéséről szóló törvényt. A Zulat nevű emberi jogi intézet szerint a törvény „a modern történelem legsötétebb rendszereit idézi”.
Nemzetközi „Mondtam valami rosszat?” – új hangfelvétel Szijjártó Péter és Szergej Lavrov diskurálásáról (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 12:31
Szergej Lavrovnak volt egy kérése.
Nemzetközi Nem tud elég mélyre ásni Amerika Iránban – és ennek súlyos következményei vannak
Litván Dániel | 2026. március 31. 10:51
Nagyon úgy néz ki, hogy a levegőből nem lehet megsemmisíteni Irán támadókapacitásait. De miért nem működik a bunkerrobbantó csodafegyver?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG