2p

A washingtoni NATO-csúcson mondott beszédében Joe Biden amerikai elnök újabb fegyverszállítmányokat ígért Ukrajnának. 

Bejelentette, hogy a NATO öt új stratégiai légvédelmi rendszerrel látja el Ukrajnát, írja a Guardian.

A bejelentés azután jött, hogy hétfőn az eddigi legsúlyosabb orosz légitámadás érte Kijevet. Egy gyerekkórházat is találat ért, aminek következtében heten meghaltak. Kijeven kívül más nagyvárosokat is rakétákkal támadtak az oroszok: a közép-ukrajnai Krivij Rih városában legalább tízen haltak meg miatta, a keleti Pokrovszkban pedig hárman. Biden „Oroszország brutalitásának szörnyű emlékeztetőjének” nevezte a hétfői támadást. Az amerikai elnök elmondta, hogy Ukrajna több száz további elfogórakétát kap a következtő egy évben, amelyek segítségével képesek lesznek megvédeni az ukrán városokat és a fronton harcoló csapatokat az orosz támadásoktól.

„Putyin azt hitte, hogy a NATO meg fog törni. Ma a NATO erősebb, mint valaha. Amikor ez az értelmetlen háború elkezdődött, Ukrajna szabad ország volt. Ma is szabad ország, és a háború úgy fog véget érni, hogy Ukrajna szabad és független ország marad” – jelentette ki beszédében Biden. Hozzátette: Oroszország nem fog győzni, Ukrajna fog győzni.

A mostani NATO-csúcstalálkozó nemcsak Ukrajna számára lehet kulcsfontosságú, hanem az alkalmasság látszatáért küzdő Joe Bidennek is.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ötven éve nem láttak ilyet Szomália fővárosában
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 16:31
Mogadishunak a lakói csütörtökön önkormányzati választásokon szavaztak. Ezeket a voksolásokat annak érdekében tartották, hogy előkészítsék az utat a kelet-afrikai ország első közvetlen, országos választásaihoz, amelyekre több mint fél évszázada nem került sor.
Nemzetközi Még nem volt elég a japán jegybank elnökének?
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 14:10
A japán jegybank elnöke, Ueda Kazuo csütörtökön a kamatemelés folytatásáról beszélt.
Nemzetközi Hatott Trump fenyegetése? – az általa kedvelt jelölt nyerte a hondurasi elnökválasztást
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 12:45
Nasry Asfurát szerdán hivatalosan is győztesnek nyilvánították, több mint három héttel a november 30-i választás után. A voksolást késések, technikai problémák és csalási vádak kísérték.
Nemzetközi Az ukránok szerint az oroszok 1,2 millió embert veszítettek
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 11:15
Oroszország mintegy 1 201 230 katonát veszített Ukrajnában a 2022. február 24-i teljes körű invázió kezdete óta – jelentette az Ukrán Fegyveres Erők Vezérkara csütörtökön.
Nemzetközi Volodimir Zelenszkij erőset üzent Putyinnak karácsonyi beszédében
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 10:30
Az ukrán elnök szenteste szólt a nemzethez, felidézve azt a hagyományos hiedelmet, miszerint ezen az éjszakán „megnyílnak az egek”, és az ukránok egyetlen kívánságot fogalmaznak meg.
Nemzetközi Joggal félhet az elnökválasztástól Volodimir Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 09:30
Egy szoros első forduló után a jelenlegi elnök még bejutna a másodikba, de ott két lehetséges jelölttel szemben is alulmaradna egy karácsonykor közzétett ukrán közvélemény-kutatás szerint.
Nemzetközi Tucatnyi ország ítélte el Izraelt a telepespolitikája miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 08:30
Több ország, köztük Nagy-Britannia, Kanada, Németország, szerdán elítélte az izraeli biztonsági kabinet jóváhagyását 19 új telep létrehozására a megszállt Ciszjordániában, kijelentve, hogy azok sértik a nemzetközi jogot, és az instabilitás fokozásának kockázatát hordozzák magukban.
Nemzetközi Brüsszel beszólt Washingtonnak
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 15:24
Az Európai Bizottság elítélte, hogy kitiltottak öt európai tisztségviselőt az Egyesült Államokból.
Nemzetközi Szörnyű tragédia történt – már meg is van az oka
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 15:07
A török hatóságok megtalálták a feketedobozát annak a repülőgépnek, amely előző nap – fedélzetén a líbiai vezérkari főnökkel és más magas rangú katonatisztekkel – zuhant le Ankarától nem messze.
Nemzetközi Zelenszkij felfedte a Trumppal közös béketervét
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 14:53
Az ukrán elnök szerint ez lehet az alapja al háború lezárását célzó jövőbeli megállapodásoknak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG