2p

Az amerikai politika vezetői üdvözölték a Hamász vezetőjének halálát, Joe Biden a háború lezárását sürgette.

Az iszlamista Hamász palesztin szervezetet vezető Jahja esz-Szinvár halála lehetőséget nyit megteremteni a terrorszervezet nélküli Gázát - jelentette ki Joe Biden amerikai elnök csütörtökön.

Joe Biden úgy fogalmazott, hogy ez egy "jó nap Izrael, az Egyesült Államok és a világ számára", valamint közölte, hogy telefonon gratulál Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnöknek és Izrael más vezetőinek, akikkel szeretne beszélni a túszok kiszabadításához vezető útról és a háború befejezéséről "egyszer és mindenkorra". Az elnök egyben azt hangoztatta, hogy Izraelnek minden joga megvan a Hamász katonai szervezetének és vezetőinek megsemmisítéséhez, és úgy vélte, hogy a palesztin szervezet ma már nem lenne képes még egy, a 2023 október 7-ihez hasonló támadás végrehajtására.

Jake Sullivan, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadója újságíróknak nyilatkozva elmondta, hogy Szinvár olyan hatalmas akadály volt a béke előtt, amely most elhárult. Amerikai védelmi illetékesek csütörtökön arról is beszámoltak, hogy Lloyd Austin védelmi miniszter a NATO miniszteri ülése közben értesült az izraeli katonai akcióról és Szinvár haláláról, valamint azt is hozzátették, hogy az izraeli fél tájékoztatta a Pentagont, amihez fotókat is mellékelt.

  • Csütörtök délután az izraeli hadsereg (IDF) katonái megöltek három terroristák, köztük valószínűleg Jahja Szinvárt, a Hamász iszlamista terrorszervezet augusztusban kinevezett új politikai vezetőjét, az Izrael ellen tavaly október 7-én végrehajtott terrortámadás feltételezett értelmi szerzőjét. Szinvár Izrael első számú célpontja volt Gázában. 
  • Az izraeli külügyminiszter csütörtök este közölte, biztosra vehető, hogy a Hamász vezetőjét ölték meg Gázában.

A libanoni militáns csoport, a Hezbollah viszont közölte, hogy egy új, kiélezett szakaszba lép Izrael elleni háborújuk, Irán szerint pedig „megerősödik az ellenállás szelleme” azzal, hogy izraeli katonák megölték a Hamász politikai vezetőjét. 

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Meglepetés lehet a kanadai választásokon
Bózsó Péter | 2025. március 31. 19:29
Kanadában április 28-án előrehozott parlamenti választásokat tartanak. Az az alapján felálló új kormány felveheti a harcot Donald Trump vámjaival és annektálási fenyegetéseivel.
Nemzetközi Elon Musk a Le Pen-botrányról: a radikális baloldal visszaél a jogrendszerrel
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 18:12
Megszólalt Donald Trump fontos embere.
Nemzetközi Orbán Viktor is megszólalt Marine Le Pen elítéléséről
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 16:51
A Patrióták Európáért több politikusa is szolidaritást vállal a bűnösnek talált vezetővel.
Nemzetközi Az oroszok bevehették Zaporizzsját
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 13:47
Folyamatos dróntámadás éri Harkivot.
Nemzetközi Bűnösnek találták Marine Le Pent, elúszhat az indulása
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 12:01
Akár öt évre is eltilthatják a közhivatal viselésétől, ami kizárhatja a 2027-es választásból.
Nemzetközi Az uniónak szembe kell szállnia Orbánnal – darwini pillanatról írt a szakember
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 11:17
Mujtaba Rahman szerint az EU-nak ideje fellépnie Orbán Viktor obstrukciós politikája ellen.  
Nemzetközi Trump megfenyegette Oroszországot
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 09:57
Trump újabb szankciókat helyezett kilátásba az orosz olaj vásárlóival szemben.
Nemzetközi Berlin erősebb hadsereget akar – de ez nem lesz könnyű menet
Káncz Csaba | 2025. március 31. 09:32
A Trump-kormányzat közeledése Oroszországhoz idegessé teszi Berlint, ami miatt az EU vezető gazdasága most rohamtempóban erősítené a hadseregét. De azon úton több akadály és kihívás is jelentkezik. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Magyarországot célozza az új német kormány csapása
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 07:28
Németország a jogsértő uniós tagállamok szavazati jogának felfüggesztését is szorgalmazza.
Nemzetközi Forrong Törökország: új fegyvert vetnek be Erdogan ellen
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 06:54
Tízezrek tüntetnek Erdogan ellen, a bojkott kormányközeli cégeket és médiát céloz.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG