2p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az amerikai alelnök és a várható demokrata elnökjelölt az elnököt és az olimpiára induló amerikai sportolókat méltatta.

Nem nyújtotta hosszúra, mindössze öt és fél percet beszélt hétfő délben a Fehér Ház előtt Kamala Harris, aki amerikai sportolók előtt szólalt fel. Ez volt az első nyilvános szereplése, mióta Joe Biden vasárnap lemondott az elnökjelöltségről és őt nevezte meg, mint akit támogat a választási küzdelemben.

Először Biden szerinte történelmi szerepét ecsetelte és azt mondta:

"Öröksége páratlan a modern amerikai történelemben. Kevesebb mint egy elnöki ciklus alatt többet tett, mint nagyon sok olyan elnök, aki két ciklust teljesített"

Harris szerint Biden egyre jobban van egészségileg. Úgy fogalmazott, hogy Biden az apja nyomdokaiba lép, aki mindig is őszintén hitt a családban és az országban, ez hatotta át cselekedeit és ezt érzékelni minden nap most is.

Az elnökjelöltségre készülő politikus asszony ezután közvetve nemzeti egységre szólított fel, amikor arról beszélt, hogy a Fehér Ház előtt sok országos bajnok is jelen van. Itt az országos szót külön nyomatékkal említette, olyan fiataloknak titulálta őket, akikre az egész amerikai nemzet büszke lehet.

"Sikereikhez elhivatottság és elkötelezettség kell, akkor érhetik ezt el, ha csapatban is gondolkodnak, a közös erőfeszítésekre helyezik a hangsúlyt"

- mondta, majd végezetül hozzátette: "Hatan közülük Párizsban is ott lesznek, reméljük, arannyal térnek haza mindannyiunk büszkeségére."

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Szlovákia így döntött a kárpátaljai dróntámadások után
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 18:49
Szlovákia szerdán biztonsági okokból lezárta Ukrajnával közös határán a határátkelőket, miután kiterjedt orosz dróntámadás érte Kárpátalját.
Nemzetközi Hantavírus után norovírus: újabb óceánjáró hajó került vesztegzár alá
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 17:15
Több mint 1700 ember rekedt egy óceánjárón a délnyugat-franciaországi Bordeaux kikötőjében, miután az egyik utas meghalt, és felmerült annak gyanúja, hogy hányást és hasmenést okozó vírus terjedhet a fedélzeten tartózkodók között – közölték szerdán a francia egészségügyi hatóságok.
Nemzetközi Orbán Anita: dróntámadás folyik Kárpátalján
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 16:46
Az új külügyminiszter Facebook-posztjában beszélt arról, hogy mélységesen elÍtéli a Tisza-kormány a támadást.
Nemzetközi Többen meghaltak izraeli légicsapásokban Bejrút környékén
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 16:33
Izrael légicsapást intézett szerdán három gépjármű ellen Bejrút környékén, nyolcan meghaltak, köztük két gyerek – közölte a libanoni egészségügyi minisztérium.
Nemzetközi Csúcsot döntött Belgiumban a katonai toborzás
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 16:22
Ötéves csúcsot ért el a belga hadsereg toborzása 2025-ben, csaknem 3000 új hivatásos katona csatlakozott a fegyveres erőkhöz – derült ki a belga védelmi minisztérium adataiból.
Nemzetközi Oroszország beerősített: kombinált légicsapást indított Ukrajna ellen
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 16:07
Oroszország szerdán elhúzódó légi csapást indított Ukrajna ellen létfontosságú polgári létesítmények célpontba vételével, a támadás még most is tart – közölte az ukrán védelmi minisztérium hírszerzési főigazgatósága (HUR) a Telegramon.
Nemzetközi Bukaresti Kilencek: növelni kell a NATO-tagállamok védelmi beruházásait
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 15:33
A NATO-tagállamok védelmi beruházásainak növelését, közös transzatlanti védelmi ipar kiépítését szorgalmazta szerdán a román fővárosban a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozóján a regionális összefogás két társelnöke, Karol Nawrocki lengyel elnök és Nicusor Dan román államfő.
Nemzetközi Varsó részleteket kér Magyarországtól az USA-ba menekült miniszterről
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 14:59
A varsói külügyminisztérium jegyzéket intézett a magyar félhez a budapesti lengyel külképviselet közvetítésével, amelyben a Magyarországra menekült Zbigniew Ziobro lengyel ellenzéki politikus, volt igazságügyi miniszter kiutazásáról szóló információt kértek – közölte szerdán Maciej Wewiór lengyel külügyi szóvivő.
Nemzetközi Szorul a hurok a brit kormányfő körül
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:08
Egyre nagyobb a nyomás Keir Starmeren, de egyelőre senki nem mer kiállni ellene.
Nemzetközi Csillagászati összegbe kerül Trump Aranykupolája, a kongresszusi hivatal is az állát keresi
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 12:53
Jelentés készült az űrbe telepített védelmi rendszer várható áráról.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG