2p

Károly király Auschwitzba látogat a holokauszt emléknapján. Még soha nem járt ott brit kormányfő. 

Károly király lesz az első brit államfő, aki ellátogat Auschwitzba, és a tábor felszabadításának 80. évfordulója alkalmából bejárja az egykori náci koncentrációs tábort.

III. Károly Lengyelországba utazott, ahol találkozik a holokauszt túlélőivel, és kijelentette: „A múlt gonoszságára való emlékezés továbbra is létfontosságú feladat”.

A királyhoz közel álló források azt mondják, hogy ez egy igen fontos látogatás a számára, és az egyik segédje „mélyen személyes zarándoklatnak” nevezte az utat – írja a BBC.

Károly király az első, aki a holokauszt helyszínére látogat
Károly király az első, aki a holokauszt helyszínére látogat
Fotó: Depositphotos

Az Egyesült Királyságban Sir Keir Starmer miniszterelnök újra hangot adot annak, hogy minden iskolában meg kell tanítani a tanulóknak a holokauszt történetét, figyelmeztetve arra, hogy a társadalomnak végre valóban meg kell értenie „a „soha többé” jelentését.

Sir Keir csatlakozik a királyhoz és a túlélőkhöz a londoni hivatalos megemlékezéseken a Holokauszt Emléknapja alkalmából. Ez az a nap, amelyet minden év január 27-én tartanak, a második világháború alatt meggyilkolt hatmillió zsidóra emlékezve. Emellett a náci üldöztetésben meggyilkolt, és nem zsidó származású emberek millióinak, valamint az újabb népirtások célpontjainak állít emléket.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ha az oroszok újra megtámadják Ukrajnát, ki lesz az ellenség?
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 10:25
Az európaiak és az ukránok „biztonsági garanciákat” kérnek az amerikaiaktól, mielőtt bármilyen tárgyalást folytatnának az oroszokkal a területi kérdésekről – közölte a francia elnökség.
Nemzetközi Döntöttek: tényleg kikerülte az EU a magyar vétót
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 19:08
Határozatlan időre befagyasztották a lefoglalt orosz vagyonokat.
Nemzetközi Epstein-ügy: újabb fotókon tűnt fel Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 18:59
A botrány folytatódik.
Nemzetközi Ismét vészhelyzet van Gázában
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 16:56
Áldozatokat szedett a heves esőzés és a szokatlan hideg Izraelben és a Gázai övezetben – jelentették palesztin források és az izraeli mentőszolgálat.
Nemzetközi Zelenszkij frappánsan vágott vissza az oroszoknak: „ott voltam, gratuláltam a srácoknak”
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 15:37
Kupjanszk térségében járt az ukrán elnök.
Nemzetközi Elege van a németeknek, behívatták az orosz nagykövetet
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 13:53
Az orosz „hibrid tevékenységek” miatt.
Nemzetközi Robert Fico megírta levelét
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 12:59
Pozsony nem fog támogatni semmilyen, az ukrán hadikiadások támogatását célzó megoldást, amelyben Szlovákiának is részt kellene vennie – szögezte le Robert Fico szlovák miniszterelnök az Európai Tanács elnökének, António Costának írt levelében pénteken.
Nemzetközi Két legyet üthetett egy csapásra Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 12:31
Kubának nagyon hiányzik az Egyesült Államok által lefoglalt Venezuelából indult tengeri olajszállítmány
Nemzetközi Thaiföld miniszterelnöke feloszlatja a parlamentet, előrehozott választásokra készül
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 11:45
Thaiföld előrehozott választásokat tartana már februárban, miután Anutin Charnvirakul miniszterelnök királyi támogatást kapott a parlament feloszlatásához, ezzel elhárítva a bizalmatlansági szavazás kockázatát a Kambodzsával dúló határkonfliktus közben.
Nemzetközi Az orosz jegybank szerint az EU tervei az orosz vagyon felhasználására illegálisak
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 11:25
Az orosz jegybank pénteken kijelentette, hogy az Európai Unió tervei az orosz vagyon felhasználására illegálisak, és fenntartja a jogot, hogy minden rendelkezésre álló eszközt bevesse érdekei védelme érdekében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG