4p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Magas készültségbe kellett helyezni a lengyel légvédelmet az újabb orosz támadások miatt, Ukrajna is több helyen hajtott végre csapásokat. Tovább eszkalálódik a helyzet a moszkvai terrortámadás nyomán? Háborús híreink.

  • Vasárnap hajnalban tömeges, rakétákat, cirkálórakétákat és drónokat is bevető légitámadást intézett Oroszország Ukrajna ellen, a fő célpontok Kijev, illetve a nyugati országrész, a lvivi régió voltak. Az ukrán légvédelem a beérkező eszközök nagy részét lelőtte, azonban a lezuhanó törmelékek, robbanófejek így is sokszor lakott területeken értek földet.
  • A Nyugat-Ukrajnát támadó orosz eszközök veszélyesen közel repültek a lengyel határhoz, sőt lengyel tájékoztatás szerint egy orosz cirkálórakéta be is lépett a lengyel légtérbe a Lublin közeli Oserdow környékén, és 39 másodpercig ott is tartózkodott. Az események miatt a lengyel légvédelmet is magas készültségi állapotba helyezték.
  • Ukrajna az elmúlt időszak legnagyobb rakétatámadását intézte Szevasztopol ellen. Az orosz légvédelem illetékesei szerint a támadást elhárították, ám a város kormányzója szerint egy 65 éves embert megöltek a lezuhanó roncsok.
  • Légitámadásokat jelentettek Oroszország Ukrajnával határos belgorodi régiójából is, ahol a helyi források szerint két halálos áldozatot és hét sérültet követeltek a támadások. Dróntámadás érte a szamarai régió egy fontos olajfinomító üzemét is, ahol tűz ütött ki. (Az Egyesült Államok állítólag az orosz olajipar elleni támadások felfüggesztésére szólította fel az ukrán vezetést, de a jelek szerint Kijev e kérésnek nem tesz eleget.)
  • Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint „abszolút várható” volt, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök a moszkvai terrortámadás után hallgatásba burkolózik, majd egy nappal később már Ukrajnához próbálja kötni a támadást, amelynek a jelenlegi adatok szerint 133 halálos áldozata volt. Putyin arról beszélt, hogy Ukrajna „kollaborált” a terroristákkal, és a négy letartóztatott gyanúsított Ukrajnába tervezett menekülni.

  • Orosz eredetűnek gondolt kibertámadás ért több német politikai pártot is. A feltételezések szerint az orosz katonai hírszerzés irányítása alatt álló „Cozy Bear” hackercsoport adathalász emailekkel telepített kártevőket a megcélzott politikusok eszközeire.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Orbán Viktor egykori szövetségese meghívta Magyar Pétert
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 19:29
Aleksandar Vucic szerb elnök telefonon beszélt kedden Magyar Péterrel, a Tisza Párt elnökével, Magyarország leendő miniszterelnökével, és meghívta őt szerbiai látogatásra. Ezt maga a szerb államfő közölte a közösségi médiában.
Nemzetközi Zelenszkij rafinált húzása: a Barátság újraindítása már a Tisza-kormányt segíti
Wéber Balázs | 2026. április 21. 18:42
Az ukrán elnök két legyet ütött egy csapásra azzal, hogy a magyar választások utánra időzítette a Barátság kőolajvezeték újraindítását. Ezzel már nem Orbán Viktornak, hanem Magyar Péter leendő miniszterelnöknek tett egy kvázi gesztust, miközben bebiztosította, hogy Ukrajna még időben megkapja az uniós hitelcsomagot. Nagyító alatt ezúttal a Barátság körüli politikai játszma.
Nemzetközi Sok a rejtély a csádi misszió körül, a Főügyészség is vizsgálódni kezdett
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 16:47
Szinte véletlenül derült ki, hogy a Fővárosi Nyomozó Ügyészség vizsgálja az ügyet. 
Nemzetközi Amnesty International: hatalmas támadást indítottak az emberiség ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 15:54
Határokon átívelő jogtipró szerveződések, köztük illegális háborúk és szemérmetlen gazdasági zsarolás révén dominanciára törő területrabló kormányok indítottak támadást az emberiség ellen – áll az Amnesty International (AI) által az emberi jogok globális helyzetéről összeállított, kedden Londonban ismertetett éves jelentésben.
Nemzetközi Kisebbségi kormányzásra készül a szomszéd miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 15:33
A Bukarestben kormányon lévő Nemzeti Liberális Párt (PNL) kisebbségi kormányzásra készül és nem fog újabb koalíciót kötni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – jelentette be kedden a PNL-t vezető Ilie Bolojan miniszterelnök, miután a PSD megvonta tőle támogatását.
Nemzetközi Újabb szankciókról döntött az EU
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 14:35
Az Európai Unió Tanácsa újabb korlátozó intézkedéseket fogadott el két olyan szervezettel szemben, amely az orosz hibrid tevékenységekhez, különösen propagandához és dezinformációhoz kapcsolódik – közölte a testület kedden.
Nemzetközi A németek többsége bánja az atomenergia feladását
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 13:52
A németek mintegy fele szerint hiba volt feladni a nukleáris energiát – derült ki a YouGov és a Sinus Institute közvélemény-kutatók kedden közzétett felméréséből.
Nemzetközi Baj van? Belgiumban válsághelyzet-kezelési kampány indult
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 13:24
A belga szövetségi kormány kedden kampányt indított annak érdekében, hogy felkészítse a lakosságot a vészhelyzetekre, és arra ösztönzi a háztartásokat, hogy legalább 72 órán át önállóan is képesek legyenek boldogulni például egy nagymértékű áramszünet vagy internetszolgáltatás-kiesés esetén.
Nemzetközi Megszülethetett a politikai döntés, Zelenszkij kinyitja az olajcsapot
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 12:31
A Barátság kőolajvezeték újraindításáért cserébe a magyar kormány már szerdán visszavonhatja a vétóját.
Nemzetközi Ma tárgyalhat Magyar Péter Robert Ficóval, fontos kérdések vannak napirenden
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 10:59
A leendő magyar miniszterelnök, Magyar Péter kedden tárgyal telefonon Robert Fico szlovák kormányfővel, akit egyebek mellett a Beneš-dekrétumokról is kérdezni szeretne. A leköszönő Fidesz-kormány azon törekvését pedig, hogy az orosz földgáz ügyében a magyar és a szlovák kormány közösen indítson pert az EU vezetése ellen, inkább nem folytatná – írja a Parameter.sk.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG