2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Kína szerdán leváltotta eddigi kereskedelmi főtárgyalóját, Vang Sou-vent, helyére pedig Li Csenggangot, az ország Kereskedelmi Világszervezethez (WTO) akkreditált nagykövetét nevezte ki – olvasható a kínai emberi erőforrás- és társadalombiztosítási minisztérium honlapján.

Az 58 éves Li korábban, Donald Trump amerikai elnök első ciklusa idején kereskedelmiminiszter-helyettesként dolgozott. Elődje, az 59 éves Vang Sou-ven 2022 óta töltötte be a minisztérium második számú vezetői pozícióját, neve azonban már nem szerepel a hivatalos vezetői listán. A személyi változás Hszi Csin-ping kínai államfő délkelet-ázsiai körútjával egy időben történt, amelynek célja a regionális gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok megerősítése az Egyesült Államokkal fennálló feszültségek közepette.

Li Csenggang korábban több kulcsfontosságú osztályt vezetett a kereskedelmi minisztériumban. Februárban, a WTO genfi ülésén élesen bírálta az Egyesült Államokat, amiért szerinte önkényesen vet ki vámokat kereskedelmi partnereire, köztük Kínára. A diplomata akkor arra figyelmeztetett, hogy az ilyen intézkedések „vámsokkot” idéznek elő világszerte, és sértik a nemzetközi kereskedelmi szabályokat. A főtárgyalói pozícióban történt váltás egybeesik azzal, hogy Peking határozottabb álláspontot képvisel Washingtonnal szemben.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nukleáris erőművet ért újabb légicsapás Iránban, folytatódnak az iráni rakétatámadások Izraelben
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 12:51
Újabb csapás érte Iránban a busehri nukleáris erőmű területét, folytatódik az orosz személyzet evakuálása – jelentette be szerdán Alekszej Lihacsov, a Roszatom orosz állami atomenergetikai vállalat vezérigazgatója.
Nemzetközi Lángba borult egy fontos orosz olajipari kikötő, megint lecsaptak az ukránok
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 11:16
Tűz ütött ki az Uszty-Luga kikötőben egy ukrán dróntámadás nyomán – közölte Alekszandr Drozgyenko, a leningrádi régió kormányzója szerdán a Telegram-csatornáján.
Nemzetközi Külon posztban dicsérte agyon Orbán Viktort Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:51
Donald Trump amerikai elnök támogatásáról biztosította Orbán Viktor magyar miniszterelnököt a közelgő magyarországi parlamenti választáson a Truth Social közösségimédia-platformján közzétett bejegyzésében.
Nemzetközi Itt az áttörés? Kiszivárgott Donald Trump új iráni béketerve
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:01
Kérdés, hogy Teherán hogyan fogadja majd az újragondolt amerikai béketervet.
Nemzetközi Iráni válság: megkongatta a vészharangot a francia olajipari óriás vezére
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 08:51
 A francia olaj és gázipari vállalat, a TotalEnergies vezérigazgatója,  Patrick Pouyenné kedden arra figyelmeztetett, hogy az iráni válság kezd hatással lenni a fogyasztókra.
Nemzetközi Újabb orosz dróneső zúdult Ukrajnára
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 07:46
Oroszország csaknem ezer drónnal támadta Ukrajnát az utóbbi 24 órában – közölte az ukrán légierő kedden a Telegramon.
Nemzetközi Nagyon rejtélyes bejelentést tett Trump Iránnal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 07:01
Donald Trump szerint Irán egy kőolajra és földgázra vonatkozó értékes „ajándékot” adott az Egyesült Államoknak – az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.
Nemzetközi „Az Egyesült Államok menekülne a mocsárból” – súlyos döntés előtt áll Donald Trump
Wéber Balázs | 2026. március 24. 18:37
Trump hétfőn a globális gazdasági Armageddont megelőzendő elhalasztotta az iráni energialétesítmények elleni légicsapásokat. Ha mégis tovább eszkalálja majd a konfliktust, azzal saját magát is lábon lövi, ha nem lép, az meghátrálásnak tűnhet. Van-e még kiút a háborús mocsárból? Ezt is megnézzük az e heti Nagyítóban. 
Nemzetközi Lezuhant egy repülő, közel hetvenen meghaltak
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 14:17
A baleset során legkevesebb 66 katona vesztette életét Kolumbiában, de egyelőre nemigen lehet ennél többet tudni. 
Nemzetközi Összehívták a Nemzetbiztonsági Bizottságot
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 13:56
Minden bizonnyal holnapután pedig jön a Kormányinfó is, ahol közlik majd, mire jutott a bizottság. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG