2p

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az izraeli hadsereg (IDF) a tűzszüneti és túszalku-megállapodás alapján vasárnap kivonult a Gázai övezet közepén fekvő Necarim-tengelyről – jelentette a katonai szóvivő.

Az izraeli internetes oldalakon olyan felvételek terjednek, amelyeken az IDF erői katonai eszközöket gyújtottak fel a kiürített támaszpontokon és katonai állásoknál, hogy ezzel megakadályozzák azoknak az iszlamista Hamász terrorszervezethez jutását.

A Hamász szóvivője, Szami Abu Zuhri Izrael számára megalázónak minősítette a kivonulást Necarimból. „Ez bejelentés Netanjahu vereségéről, valamint arról, hogy nem érte el céljait, és nem marad gázai földön” – közölte.

A Necarim-tengely segítségével Izrael a háború során két, északi és déli részre osztotta az övezetet, és biztosította az északi rész ellenőrzését az átjutás felügyeletével.

Izraeli katonák őrizetbe vesznek egy palesztin férfit a Ciszjordánia északi részén fekvő Dzsenín városában 2024. szeptember 5-én
Izraeli katonák őrizetbe vesznek egy palesztin férfit a Ciszjordánia északi részén fekvő Dzsenín városában 2024. szeptember 5-én
Fotó: MTI/EPA/Alaa Badarneh

Az IDF terrorellenes razziát indított Ciszjordánia északi részén, a Tulkarem melletti Nur al-Samsz nevű menekülttáborban, mely nyomán a palesztinok súlyos sérülésekről számoltak be. A hadsereg tájékoztatása szerint az izraeli csapatok szombat este kezdték a terrorellenes műveletet a Sin Bet belbiztonsági szolgálattal és a határőrség egységeivel közösen. Több terroristát megsebesítettek, és további körözött palesztinokat letartóztattak.

Mindeközben Benjamin Netanjahu ismét embereket küldött a katari béketárgyalásokra:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Politico: nagy fordulat készül Brüsszelben, jön a szigorítás
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 19:19
Az afrikai országoknak vissza kell fogniuk a migrációt, ha továbbra is szeretnének uniós fejlesztési támogatást kapni – ezt fogja javasolni az Európai Bizottság a jövő héten bemutatandó hétéves költségvetési terv részeként a Politico értesülései szerint.
Nemzetközi Putyin húzhatja a száját: újabb orosz pénzek landoltak Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 16:49
Befagyasztott vagyonokat adott át az EU.
Nemzetközi Huszárvágást tett a kormány – Orbán Viktorék uniós pénzeket szereznek?
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 16:37
Így meg lehet szerezni a forrásokat.
Nemzetközi Izraeli katonát támadott meg a Hamász
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 15:58
Megpróbálták kirángatni egy járműből.
Nemzetközi Váratlan helyről támadták meg Csehországot
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 14:28
Hackerek csaptak le.
Nemzetközi Trump megtette, amire régóta várnak
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 13:36
Mennek a fegyverek Ukrajnába.
Nemzetközi Itt az eredmény: eldőlt Ursula von der Leyen sorsa
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 12:21
Egyértelmű eredmény született.
Nemzetközi Újabb összecsapás Ukrajna és Magyarország között, súlyos vádak miatt rendelték be az ukrán nagykövetet
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 11:51
A külügyminisztérium államtitkára mellett Orbán Viktor is megszólalt az ügyben.
Nemzetközi Trump még egy dicsérettel is vérig tud sérteni – kínos baki a Fehér Házban
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 10:31
Megdicsérte az elnök a vele ebédelő vezető – csakhogy van egy kis gond.
Nemzetközi Miért izzik a levegő Brüsszel és Peking között?
Káncz Csaba | 2025. július 10. 10:18
Eszkalálódik a politikai feszültség Peking és az EU vezetői között. Peking ezért le akarja mondani az uniós vezetőkkel július végére tervezett kétnapos kínai csúcstalálkozó második felét. Káncz Csaba jegyzete.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG