2p

Ez csak az első részlet.

Az Európai Bizottság 150 millió eurót folyósított a Palesztin Hatóság számára a rövidtávú sürgősségi pénzügyi támogatás első részleteként - közölte szerdán a brüsszeli testület.

Az EU végrehajtó szerve július 19-én szándéknyilatkozatot írt alá a Palesztin Hatósággal, amelyben stratégiát határoztak meg a Gázai övezet helyreállításának elveire vonatkozóan, valamint 400 millió eurós vissza nem térítendő támogatást és kölcsönt biztosítanak a palesztin gazdaság költségvetési helyzetének kezelésére. Az EU a segélyt három kifizetésben folyósítja 2024 júliusa és szeptembere között, a Palesztin Hatóság reformprogramja végrehajtásától függően.

Romokban a Gázai övezet – palesztin menekültek a Khan Júnisz városban 2024. május 8-án
Romokban a Gázai övezet – palesztin menekültek a Khan Júnisz városban 2024. május 8-án
Fotó: EPA/MOHAMMED SABER

A 400 millió eurós rövidtávú uniós sürgősségi pénzügyi támogatás első részletét szerdán folyósították. Ebből az összegből 58 millió eurót a Pegase elnevezésű, a Gázában dolgozó közalkalmazottak fizetését kiegészítő, valamint az alapvető közszolgáltatások fenntartását célzó programon keresztül utalták. Az összeg fennmaradó részét - 92 millió eurót - az Európai Beruházási Bank biztosítja a Palesztin Valutaalapnak nyújtott hitelkereten keresztül.

Szeptember elején a bizottság jogalkotási segélyprogramra vonatkozó javaslatot fog előterjeszteni, melynek célja, hogy a Palesztin Hatóság 2026-ra elérje a költségvetési egyensúlyt és biztosítsa a hosszútávú pénzügyi fenntarthatóságot. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a segélyekre vonatkozóan azt nyilatkozta, hogy az erős Palesztin Hatóság kulcsfontosságú a kétállami megoldás megvalósításához.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megrettent Mexikó, egyeztet a drogkartellekről az amerikaiakkal
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 19:59
Az elnöknő szoros koordinációt szeretne az Egyesült Államokkal, miután az katonai csapásokkal fenyegette.
Nemzetközi Vitalij Klicsko megrázó kéréssel fordult Kijev lakosaihoz
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 19:25
A kijevi főpolgármester arra szólította fel az ukrán főváros lakóit, hogy amennyiben lehetséges, ideiglenesen hagyják el a várost, miután a pénteki orosz támadás következtében Kijev társasházainak mintegy fele fűtés nélkül maradt.
Nemzetközi A francia ellenzék kormánybuktatásra készül a Mercosur-egyezmény miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 18:59
A francia kormányt politikai riválisai és a gazdálkodók is gyalázták, miután pénteken nem sikerült megakadályoznia az EU-Mercosur kereskedelmi megállapodás jóváhagyását.
Nemzetközi Nincs megállás – újabb tankert zsákmányoltak az amerikaiak
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 18:12
Az elmúlt hetekben célba vett ötödik hajót, az Olina tankert foglalta le az Egyesült Államok a Karib-térségben.
Nemzetközi Gesztusra gesztus: Donald Trump katonái nem támadják tovább Venezuelát
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 16:05
A dél-amerikai ország együttműködését látva az amerikai elnök bejelentette lemond az erőszak további alkalmazásáról.
Nemzetközi A kormány furcsa módon európai menekülőket fogadott be
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 15:35
Az Európai Unió országait erről értesítették.
Nemzetközi Elképesztő harc zajlik az ukrán légtérben – a drónok már vissza is vágnak
Litván Dániel | 2026. január 9. 14:40
Az ukránok egyre jobb eredményeket érnek el az orosz drónok elleni harcban saját drónvadász drónokkal. Az orosz eszközök azonban már készülnek a visszavágásra.
Nemzetközi 25 év után megszületett a megállapodás, de nem mindenki ért egyet
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:45
Az EU tagállamainak minősített többsége pénteken jóváhagyta a blokk régóta várt kereskedelmi megállapodását a dél-amerikai Mercosur blokkal – közölte négy uniós diplomata.
Nemzetközi Európai reakció érkezett az iráni tüntetésekre
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 12:15
Egy francia diplomatától.
Nemzetközi Kiakadt Trump, hogy korlátoznák a külpolitikában
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 11:30
A Szenátus korlátozná Trumpot, de a Képviselőház és maga az elnök is ezt még felülírhatják.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG