1p

Több embert őrizetbe vettek „közrend megzavarása miatt” Kubában a Rafael hurrikán pusztítását követő kétnapos áramszünet idején tartott tüntetések után – jelentette be helyi idő szerint szombaton a kubai főügyészség.

Büntetőeljárás indult merénylet, közrend megzavarása és károkozás miatt – áll a főügyészség közleményében, amely nem tér ki az előállítottak számára, csak annyit közölt, hogy az őrizetbe vételek Havannában, valamint az ország nyugati, illetve középső részén fekvő Mayabeque és Ciego de Avila tartományokban történtek. A karibi szigetország nyugati részére szerdán lecsapó Rafael hurrikán ismét teljes kétnapos áramszünetet okozott. Októberben egyszer már összeomlott az áramszolgáltatás, akkor a tízmillió kubai négy napon át maradt áramszolgáltatás nélkül.

(MTI)

Címkék: Nemzetközi Kuba

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kína légiközlekedése busásan profitál az orosz szankciókból
Elek Lenke | 2026. április 6. 16:46
A több éve tartó, számos országra érvényes átrepülési orosz szankció azt eredményezi, hogy Kína légiközlekedése páratlan mértékben fejlődött. A kínai légitársaságok idén is jelentősen növelni fogják Európába tartó járataik számát, mert az oroszok változatlanul lehetővé teszik számukra, hogy átrepüljenek országuk felett.
Nemzetközi Négy embert ölt meg egy iráni rakéta Izraelben, Libanonban egyre több egészségügyi intézményt támad Izrael
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 16:11
Egyre eszkalálódik a közel-keleti háború.
Nemzetközi Magyar Péter: provokáció történt Szerbiában, mesterséges válságot gyártana a kormány
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 15:31
A Tisza Párt elnöke szerint „az ország leköszönő vezetője” végleg bebizonyította, hogy már nem képes hazánk vezetésére.
Nemzetközi A szerb hírszerzés szerint egy migránscsoporthoz tartozó személy próbálhatta szabotálni a Török Áramlatot
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:46
Hónapok óta jelezte a szerb katonai hírszerzés, hogy szabotázsakció készülhet a gázinfrastruktúra ellen, ám a figyelmeztetéseket eddig fenntartásokkal fogadta az államvezetés – jelentette ki Djuro Jovanic, a szerb katonai biztonsági ügynökség (VBA) igazgatója vasárnap Belgrádban.
Nemzetközi Újabb magasrangú iráni vezetőt lőtt ki az izraeli hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:31
Az izraeli hadsereg (IDF) likvidálta az Iráni Forradalmi Gárda hírszerzési főnökét – jelentette be az IDF és a védelmi miniszter hétfőn.
Nemzetközi Orbán Viktor Kiskundorozsmán utalt arra, hogy kit sejt a szerbiai akció hátterében
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 10:41
Egyelőre nem tudni, kik készültek szabotázsakcióra a Török Áramlat gázvezeték ellen, azt a szerbek vizsgálják, ugyanakkor a történtek illeszkednek egy eseménysorba, és az ukránoknak van ilyen képességük, és hajlandóak meg képesek is arra, hogy ilyesmit tegyenek – jelentette ki a miniszterelnök hétfői, rendkívüli sajtótájékoztatóján.
Nemzetközi Kijev: nincs közünk a szerbiai akcióhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 10:17
Kijev „határozottan visszautasítja azokat a próbálkozásokat”, amelyekkel „megpróbálják Ukrajnát összekapcsolni” a Szerbiában, a Török Áramlat vezeték közelében talált robbanóanyaggal – közölte Heorhij Tihij ukrán külügyi szóvivő vasárnap.
Nemzetközi Vészjósló bejelentést tett Irán a Hormuzi-szorosról
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 09:01
A Hormuzi-szoros már sosem lesz olyan, mint a háború előtt, elsősorban az Egyesült Államok és Izrael számára – jelentette be hétfőre virradóra az iráni Forradalmi Gárda, hangsúlyozva: „új rendet” alakítanak ki a Perzsa-öbölben.
Nemzetközi Ismét megszólalt Szijjártó Péter a Török Áramlat elleni állítólagos támadás tervéről
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 08:22
Szerinte a szerb hatóságok olyan terrortámadást előztek meg, amely ellehetetlenítette volna a magyar földgázellátást.
Nemzetközi Döntött a kormány: katonai védelem alá helyezik a Török Áramlat magyar szakaszát
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 16:52
A szerbek szerint szabotázsakció készülhetett a Török Áramlat ellen.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG