2p

Nemkívánatosnak minősítette a British Council nemzetközi nem kormányzati szervezet tevékenységét az orosz főügyészség Oroszország területén – közölte csütörtökön a a hatóság sajtószolgálata.

Az indoklás értelmében a British Council független szervezetként pozícionálja magát, de tevékenységét a brit kormány prioritásainak megfelelően végzi, a londoni parlamentnek tartozik felelősséggel, és a brit külügyminisztérium finanszírozza. A főügyészség szerint a szervezet tagjai oktatási és kulturális tevékenység, felvilágosító rendezvények szervezése, valamint angol nyelvoktatás ürügyén valójában a hosszútávú brit érdekeket és értékeket képviseli az oktatás, a kultúra és az ifjúságpolitika területén.

Emellett aktívan propagálja és támogatja az Oroszországban betiltott LMBT-mozgalmat, és projekteket valósít meg az orosz bel- és külpolitikájának szisztematikus lejáratására.

Az ügyészség szerint a British Council egyebek között azt a célt követi, hogy „megszabadítsa a volt szovjet köztársaságok lakosságát az orosz identitástól”, és más nemkívánatos szervezetekkel együtt úgynevezett „kulturális együttműködési programot” folytat az oroszellenes balti közösség összetartásának erősítése érdekében. A részvevők fő feladatának a British Council egy „brit befolyásolási ügynökökből álló világhálózat” létrehozását tartja.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nyugtalan estéje volt a románoknak az orosz drónok miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 16:57
Felszállt két román vadászgép. 
Nemzetközi Zelenszkij megerősítette: leül tárgyalni Trumppal a területi kérdésekről
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 15:05
Az ukrán elnök elutazik az amerikai elnökkel egyeztetni.
Nemzetközi Kudarcot mondott a kormányalakítás, jön az előválasztás Koszovóban
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 11:58
Február óta nem sikerült a kormányalakítás.
Nemzetközi Napokon belül találkozhat Trump és Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 11:12
Amerikai sajtóértesülések szerint.
Nemzetközi Felszálltak a lengyel vadászgépek egy ólálkodó orosz repülő miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 10:26
A lengyel légtér közelében repült.
Nemzetközi Putyin újabb bírálója kerül börtönbe
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 09:48
Háborúpárti, de Putyint kritizálta.
Nemzetközi Kellemetlen találatot vihetett be Ukrajna az oroszoknak
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 08:55
Robbanások történtek egy olajfinomítónál.
Nemzetközi Trump egy katonai csapással ünnepelte a karácsonyt
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 08:25
A Iszlám Államot támadta Nigériában az Egyesült Államok.
Nemzetközi Ötven éve nem láttak ilyet Szomália fővárosában
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 16:31
Mogadishunak a lakói csütörtökön önkormányzati választásokon szavaztak. Ezeket a voksolásokat annak érdekében tartották, hogy előkészítsék az utat a kelet-afrikai ország első közvetlen, országos választásaihoz, amelyekre több mint fél évszázada nem került sor.
Nemzetközi Még nem volt elég a japán jegybank elnökének?
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 14:10
A japán jegybank elnöke, Ueda Kazuo csütörtökön a kamatemelés folytatásáról beszélt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG