2p


Júliusban a moszkvai „békemisszió”, most a grúziai látogatás verte ki a biztosítékot az Európai Bizottságnál.

Orbán Viktor "kétségkívül" azért utazik Tbiliszibe, Grúzia (Georgia) fővárosába, hogy kifejezze támogatását az ottani kormánynak, mondta Josep Borrell, az EU külügyi főképviselője a spanyol RNE rádiónak a Der Spiegel híradása szerint.

Hozzátette: „bármit is mond Orbán úr látogatása során, nem az Európai Uniót képviseli”.

Az EU soros elnökségét Magyarország tölti be az idei második félévben.

Grúziában szombaton tartottak 18 párt részvételével parlamenti választásokat, amelyeket a 12 éve kormányzó Grúziai Álom – Demokratikus Grúzia párt nyert meg a szavazatok mintegy 53 százalékával. A magyar miniszterelnök már szombaton gratulált a győzelemhez

Orbán Viktor már meg is érkezett Grúziába
Orbán Viktor már meg is érkezett Grúziába
Fotó: Facebook/Orbán Viktor

A parlamentbe bejutó négy ellenzéki párt ugyanakkor nem fogadja el a választások eredményét.

Szalome Zurabisvili grúz elnök szerint a voksolást meghamisították, ami "Grúzia Oroszországnak való alárendelését" jelenti. Egyúttal tiltakozásra szólított fel.

Pascal Allizard, az EBESZ megfigyelői missziójának vezetője a választásokat jól szervezettnek minősítette, hozzátéve ugyanakkor, hogy a megfigyelők számos jogsértést regisztráltak.

Josep Borrell és az Európai Bizottság vasárnap esti közös közleményében a választások során a megfigyelők által kiemelt szabálytalanságok azonnali és átlátható kivizsgálását sürgette

Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke  vasárnap megerősítette, hogy Orbán Viktor miniszterelnök hivatalos látogatást tesz Grúziában hétfőn és kedden.

Sajtóértesülések szerint Irakli Kobakhidze miniszterelnök hívta meg magyar kollégáját, és a delegációban részt vesz Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter, valamint Varga Mihály pénzügyminiszter is. Négyszemközti, majd plenáris tárgyalásokra kerül sor, ezt követően Irakli Kobakhidze és Orbán Viktor közös sajtónyilatkozatot tesz majd.

Orbán Viktor ma délután Facebook oldalán azt közölte, hogy megérkezett Grúziába.

„A hétvégi választás után első kormányfőként látogatok Georgiába, egy konzervatív, keresztény és Európa-párti országba”, írta posztjában.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Közeleg az újabb háború? Hatalmas robbanás Kasmírban, száz méterekre repültek a testrészek
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 09:23
Csak baleset történt? Tovább nő a feszültség Indiai és Pakisztán között.
Nemzetközi Balhé Szerbiában: két nappal megválasztásuk után mondtak le a médihatóság tagjai
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 08:36
A Vajdasági Magyar Szövetség is az események sűrűjében.
Nemzetközi Szijjártó Péter: Az ukrán helyett a libanoni hadsereget támogatjuk az Európai Békekeretből
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 15:34
Másfél millió eurót, azaz közel 600 millió forintot fordít az Európai Békekeretből a magyar kormány a libanoni hadsereg megerősítésére. Szijjártó Péter ezt az ország fővárosában, Bejrútban jelentette be.
Nemzetközi Fegyir Sándor: azért küzd Ukrajna, hogy teljesüljön Orbán Viktor és a magyarok vágya
Imre Lőrinc | 2025. november 14. 12:25
Interjút adott Ukrajna budapesti nagykövete.
Nemzetközi Németország készül: új katonai szolgálati tervet hagytak jóvá
Imre Lőrinc | 2025. november 14. 11:40
A cél a hadsereg állományának növelése.
Nemzetközi Hiába a barátság, Ficóék nem csatlakoznak Orbán Viktor frakciójához
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 09:12
Pedig tárgyalt a Patriótákhoz való belépésről Robert Fico pártja, a Smer.
Nemzetközi Kijevet támadták az oroszok
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 07:50
Legalább tizenegy ember megsérült.
Nemzetközi Nagy döntést hozott Németország a sorkatonaságról
Privátbankár.hu | 2025. november 13. 19:22
Minden 18 éves férfinak kötelező lesz a sorozási vizsgálat, sorsolás dönthetnek a behívásról.
Nemzetközi Tavaszig kapott időt Nicolas Sarkozy
Privátbankár.hu | 2025. november 13. 17:41
Március 16. és június 3. között tartják másodfokon a 2007-es győztes elnökválasztási kampányának líbiai finanszírozása ügyében első fokon öt év börtönbörtönbüntetésre ítélt, de nem rég újra szabadlábra helyezett volt francia elnök, Nicolas Sarkozy perét – közölte csütörtökön a párizsi fellebbviteli bíróság.
Nemzetközi Lavrov szerint Trump halasztotta el a budapesti békecsúcsot
Privátbankár.hu | 2025. november 13. 17:21
Még mindig lehetséges, hogy Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök találkozzon Budapesten – jelentette ki Jurij Usakov, az orosz államfő külpolitikai tanácsadója csütörtökön a Junasev Live című Telegram-csatornán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG