2p

„Nagyon konkrét számokról beszélünk, de minden ország részéről elköteleződésre van szükség ebben a koalícióban.”

Litvánia kész katonákat küldeni egy esetleges fegyverszünet utáni nemzetközi békefenntartó misszióba Ukrajnába – jelentette a Bloomberg Television Gitanas Nausėda litván elnök március 21-i nyilatkozata alapján, írta meg a Kyiv Independent

A békefenntartó erő ötlete az utóbbi időszakban egyre nagyobb támogatást kap Európában, mivel több ország igyekszik aktívabb szerepet vállalni Ukrajna védelmében, tekintettel az amerikai támogatás jövőjével kapcsolatos bizonytalanságokra.

„Az én országom készen áll a szükséges támogatás biztosítására” – mondta Nauseda, hozzátéve: „Nagyon konkrét számokról beszélünk, de minden ország részéről elköteleződésre van szükség ebben a koalícióban.”

A jövő héten európai vezetők Párizsban tanácskoznak Ukrajna további támogatásáról. Nauseda üdvözölte Donald Trump „őszinte szándékait” az ukrajnai háború lezárásával kapcsolatban, ugyanakkor bírálta Oroszország tárgyalási gyakorlatát. Mint fogalmazott: „Eddig Oroszország csak színleli a tárgyalásokat, beszél a békéről és a fegyverszünet lehetőségéről, de még az ígért tűzszünetet sem tartják be – nem hagynak fel a támadásokkal, a kritikus infrastruktúra célba vételével.”

Litvánia az orosz invázió 2022-es kezdete óta Ukrajna egyik leghatározottabb támogatója. A balti állam a NATO becslése szerint 2024-ben a GDP 2,85 százalékát fordítja védelemre, 2026 és 2030 között pedig 5–6 százalék közé tervezi emelni ezt az arányt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Orbán Viktor szövetségese mondott egy meredeket
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 16:56
Aleksandar Vucic szerb elnök a hanyatló Nyugat-római Birodalomhoz hasonlította Európát.
Nemzetközi Patthelyzet Szlovéniában
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 15:13
Az államfő nem állít miniszterelnök-jelöltet.
Nemzetközi Netanjahunál prosztatarákot diagnosztizáltak
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 14:56
Még 2024-ben, csak most hozták nyilvánosságra.
Nemzetközi Zelenszkij kész tárgyalni Putyinnal a békekötésről
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 13:31
Az ukrán elnök szeretné, ha a megbeszélésekre Azerbajdzsánban kerülne sor.
Nemzetközi Már Romániát is elérték az orosz drónok
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 13:04
Több mint kétszáz embert evakuáltak Romániában dróntörmelékek miatt.
Nemzetközi Nem nyugszik Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 09:51
Kormány a halálbüntetések végrehajtásának gyorsításáról szóló intézkedéseket hozott.
Nemzetközi Magyar Péternek már a miniszterelnök-helyettes személyére is van jelöltje
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 09:13
A külügyminiszteri poszt várományosa, Orbán Anita lehet a befutó.
Nemzetközi Szörnyű tragédia történt
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 08:55
Lezuhant és meghalt egy lengyel turista a szlovák Magas Tátrában.
Nemzetközi Megnyugodhatnak a külföldi repülésre készülők
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 08:46
A brit kormány szerint nincs hiány repülőgép-üzemanyagból.
Nemzetközi Durván megfenyegették az oroszok Brüsszelt
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 08:32
Az orosz külügyi szóvivő szerint Moszkva kemény választ fog adni az EU huszadik szankciócsomagjára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG