1p

Kirill Dimitrijev, az orosz FDI-alap vezetője fogadta Steven Witkoffot, Donald Trump egyik Ukrajna-ügyi tárgyalóját.

Moszkvában van Steven Witkoff, akit Kirill Dimitrijev, az orosz FDI-alap vezetője fogadott. Azt nem lehet tudni, hogy Donald Trump amerikai elnök egyik Ukrajna-ügyi tárgyalója kivel, miről fog beszélni. Mindenesetre az orosz hírügynökség felidézi, hogy Witkoff az idén már ötödszörre látogatott el az orosz fővárosba és az előző látogatások során Putyinnal is találkozott.

A téma egyébként vélhetően Donald Trump elnök „végső ultimátuma” lesz, amely a héten jár le. Ha az oroszok nem kötnek békét Ukrajnában, az Egyesült Államok 100 százalékos vámteherrel fogja sújtani Oroszország kereskedelmi partnereit, előzetes szankciókat már ki is helyezett az elnök Indiára.

Amerikai sajtóhírek szerint Putyin nem futamodik meg az ultimátumtól, kisebb engedményekkel azonban tehet, hogy húzza az időt.

(TASZSZ)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Egy minisztert is lecserélnek Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 19:55
Óriási mozgolódás a horvát kormányban.
Nemzetközi A japán Vaslady történelmet írt
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 18:27
Sosem született még ilyen győzelem Japánban.
Nemzetközi Szijjártó Péter elárulta: újabb ukrajnai magyar esett el a háborúban
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 17:22
A magyar kormány támogatást nyújt a családnak.
Nemzetközi Öt idegtépő óra a halálzónában – az északkelet-ukrajnai fronton járt egy magyar újságíró
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 16:57
A Válasz Online újságírója az orosz határ közelében húzódó Szumi megyei frontvonalon járt többedmagával.
Nemzetközi Kritikus helyzetben lehet Ukrajna Pokrovszknál?
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 15:49
Próbálnak előretörni az oroszok.
Nemzetközi Minden bevallhattak az orosz altábornok megtámadói
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 15:26
Legalábbis az FSZB állítása szerint.
Nemzetközi 700 millió euróból indult el egy forradalmi EU-s projekt
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 13:48
Különleges gyártósor állt munkába.
Nemzetközi Megszületett az ítélet: ez vár Peking népszerű ellenlábasára élete végéig
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 12:29
Egy hongkongi bíróság évtizedekig tartó börtönbüntetéssel sújtotta a demokráciapárti mágnást.
Nemzetközi Összefogtak a portugál radikálisokkal szemben, elsöprő győzelmet aratott a baloldali elnökjelölt
Imre Lőrinc | 2026. február 9. 11:54
Baloldali elnököt választott Portugália. A Szocialista Párt jelöltje, António José Seguro az elnökválasztás második fordulójában simán legyőzte a radikális jobboldali Chega (Elég) államfőaspiránsát, André Venturát. A portugál belpolitikai helyzet viszont rendkívül szövevényes: miközben az elnöki tisztséget a baloldal szerezte meg, a parlamentben a jobboldal dominál. Az elmúlt öt évben pedig háromszor is előrehozott választást kellett kiírni.
Nemzetközi Putyin szócsöve bemondta: ekkor támadnák le Európát
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 06:11
Nem fognak habozni, ha ez megtörténik. Sőt, teljes erejüket bevetik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG