2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A következő szankciók májusban érkezhetnek.

Az Európai Unió az Oroszországot sújtó 17. szankciócsomagon dolgozik, ez az árnyékflottákat célozza, májusban pedig a külügyminiszteri tanács elé kívánják terjeszteni – jelentette ki Kaja Kallas kül-és biztonságpolitikáért felelős főképviselő hétfőn Luxembourgban, az uniós tagállamok külügyminisztereinek tanácskozását követő sajtótájékoztatóján.

A főképviselő szerint az EU-tagállamok egyértelműen a béke pártján állnak, hiszen mind a 27 ország támogatta a tűzszünetet, és Ukrajna már egy hónappal ezelőtt feltétel nélkül beleegyezett abba.

Oroszország viszont szerinte továbbra is a háborút keresi: ezt bizonyítják a legutóbbi, különösen halálos támadások is, köztük a hét vég légicsapás Szumiban. Nyilvánvalóvá vált, hogy Oroszország csak húzza az időt, és nem törekszik a békére – fogalmazott Kallas.

Kaja Kallas lépéseket ígér
Kaja Kallas lépéseket ígér
Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet

A főképviselő úgy véli, hogy az egyik oldalról Oroszországra kell nyomást gyakorolni, a másik oldalon az a cél, hogy Ukrajna képes legyen megvédeni magát.

Az Európai Unió ebben kulcsszerepet játszik: egyszerre a legnagyobb vásárlója és legfőbb támogatója is az ukrán védelmi iparnak, továbbá eddig több mint 73 ezer ukrán katonát képeztek ki.

A megbeszélések során felmerült az is, hogy a kiképzési missziók mandátumát érdemes lenne bővíteni, különösen annak érdekében, hogy hozzájáruljanak az Ukrajna védelmét támogató nemzetközi koalíció biztonsági garanciáihoz. Szijjártó Péter a magyar kormány részéről már jelezte, hogy egy ilyen missziót Magyarország biztosan nem támogatna.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Németország ismét meghosszabbítja a határellenőrzést
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 19:10
Újabb fél évig maradhatnak a határellenőrzések Németországban. Alexander Dobrindt belügyminiszter az Európai Bizottságot is hivatalosan értesítette a hosszabbításról, amelyet az illegális bevándorlással kapcsolatos helyzettel indokolnak.
Nemzetközi Ő lehet Ukrajna új védelmi minisztere
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 18:46
Új vezető kerülhet az ukrán védelmi tárca élére: Volodimir Zelenszkij Jevhenyij Hmarát jelölte a posztra. A külügyminiszteri tisztségre továbbra is Andrij Szibihát javasolja az elnök.
Nemzetközi Dróneső Moszkvában – így segíti Európa és az Egyesült Államok az ukrán csapásokat
Wéber Balázs | 2026. augusztus 18. 18:41
Mára rendszeressé váltak a Moszkvát és a távoli orosz célpontokat is elérő ukrán dróncsapások, amelyekkel szemben Oroszország egyelőre tehetetlen. A drónhadviselést Európa eurómilliárdokkal és drónok tömegeivel, az Egyesült Államok pedig szinte valós idejű műholdfelvételekkel segíti. De ennek a harcmodornak is megvannak a maga korlátai. Nagyító alatt ezúttal a mélységi ukrán dróntámadások. 
Nemzetközi Lejárt a határidő: Trump szerint nincs béketárgyalás Iránnal, a blokád továbbra is érvényben van
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 16:53
Donald Trump szerint jelenleg semmilyen tárgyalás vagy egyeztetés nem zajlik az Egyesült Államok és Irán között, és új megbeszélések sincsenek tervben. Az amerikai elnök szerint közben a Hormuzi-szoros működik, az iráni kikötők elleni amerikai blokád pedig továbbra is érvényben van.
Nemzetközi Halálos robbanás rázta meg Szíria egyik fontos erőművét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 15:28
Három dolgozó életét vesztette egy szíriai hőerőműben történt robbanásban. A baleset Tartúsz kormányzóságban, a Földközi-tenger partján fekvő Bánjászban történt, a hatóságok szerint egy hidrogéntartály robbant fel.
Nemzetközi Catania repülőterén feloldották a korlátozásokat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 12:56
Catania repülőterén eltöröltek minden korábbi korlátozást, amelyet az Etna kitörése miatt vezettek be – közölte a légikikötő üzemeltetője kedden.
Nemzetközi Iráni főtárgyaló: a Hormuzi-szoros zárva marad
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 12:35
Ameddig az Egyesült Államok nem tartja be a megállapodásokat.
Nemzetközi Sokan meghaltak egy orosz rakétacsapásban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 11:39
10 családi ház is megrongálódott.
Nemzetközi Megtört az amerikai álom? Húszéves mélypontot hozott 2026
Kollár Dóra | 2026. augusztus 18. 11:11
Rossz helyzetben van az amerikai útlevél.
Nemzetközi Rengetegen vásároltak tavaly elektromos autót
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 09:18
Az Európai Unióban tavaly 7,59 millió akkumulátoros elektromos jármű volt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG