2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az olasz parlament megszavazta Ukrajna további támogatását a háború kezdete óta immáron tizedik fegyverszállítmány küldésével, amely a védelmi miniszter szerint az utolsó lesz.

Guido Crosetto a képviselőházban szerdán kijelentette, hogy Kijev katonai támogatását a tervek szerint 2025 végéig fenntartják, de reméli, hogy „soha nem lesz tizenegyedik fegyvercsomag”.

Az MTI szerint a miniszter hangoztatta, abban bízik, nem kell többé az ukrajnai háború miatt felszólalnia a parlamentben, „mivel mindannyian ugyanabban bízunk, vagyis abban, hogy Ukrajnában béke lesz, az ország újjáépül, és a nemzetközi jogot nem fegyverekkel, hanem a béke asztalánál lehet megvédeni”.

A védelmi tárca vezetője úgy vélte, a béke első feltétele a tűzszünet megteremtése.

Orbán Viktor miniszterelnök és Giorgia Meloni olasz kormányfő Rómában 2024. június 24-én – sok mindenben egyetetértenek, Ukrajna ügyében viszont nem
Orbán Viktor miniszterelnök és Giorgia Meloni olasz kormányfő Rómában 2024. június 24-én – sok mindenben egyetetértenek, Ukrajna ügyében viszont nem
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Crosetto szerint az ukrajnai harctéren a helyzet folyamatosan módosul, és az utolsó hónapokban Oroszország erősítette támadásait az ukrajnai infrastrukturális hálózat kulcsfontosságú pontjai ellen, kihasználva azokat a hadi eszközöket, melyeket a Moszkvát nyíltan támogató országok biztosítottak számára.

„A kezdeményezés a harctéren jelenleg stabilan Oroszország kezében van Ukrajna keleti szektoraiban” – vélte a védelmi miniszter.

Crosetto adatai szerint Moszkva közel 108 ezer négyezetkilométernyi területet ellenőriz Ukrajnában, ami az ország területe 18 százalékának felel meg, és – tette hozzá – teljes Észak-Olaszországgal egyenlő.

A miniszter hangsúlyozta, hogy a háború kevesebb mint kétezer kilométerre zajlik Olaszországtól, amelyet egy rakéta pár perc alatt elérhet.

Crosetto megjegyezte, a biztonsági feltételek az egész világban mélyen megváltoztak.

„A világ nem ugyanaz, mint három évvel ezelőtt: tízezer koreai katona harcol Oroszország oldalán, Kína és Irán szintén jelentős segítséget nyújt, az orosz védelmi ipar sokkal jobban erősödött mint a nyugati, a haditechnológia folyamatosan fejlődik (..) nem lehet nem figyelembe venni a megváltozott helyzetet” – hangoztatta a miniszter.

Az olasz miniszterelnök, Giorgia Meloni régóta jó kapcsolatokat ápol Orbán Viktor miniszterelnökkel, számos politikai kérdésben hasonló elveket vallanak, az ukrajnai háború kérdésében azonban eltérnek álláspontjaik.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Itt az új trend: egyre népszerűbbek a magánterminálok
Elek Lenke | 2026. augusztus 2. 17:08
Magángépe nem mindenkinek lehet, de az amerikaiak közül sokan megengedhetik maguknak, hogy 1295 dollárért kényelmesen csekkoljanak be Miamiból Amerika és a világ különböző nagyvárosaiba és üdülőhelyeire. Ráadásul az utazás számukra egy régi, szépen rendbehozott klasszikus stílusú épületben kezdődik, ami valaha a Pan Am ikonikus amerikai légitársaság egyik oktatóbázisa volt.
Nemzetközi Putyin felkaphatta a fejét: brutális, napon belüli drónrekordot hozott a háború
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 14:47
Hemzsegtek a drónok az égen, rengeteget le is szedtek.
Nemzetközi Áramhiány: Szlovákia siethet a magyar hálózat megmentésére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 14:21
Robert Fico szlovák kormányfő ismertette a részleteket az energiakrízis kapcsán.
Nemzetközi Valami elindult? Visszavonulót fújt Trump, nyílik a szoros
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 11:42
Sokadszor indulnak el a béke irányába. De célba érnek végre?
Nemzetközi Felpörög az európai védelmi ipar, önálló bankot kap az ágazat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 11:11
Önálló pénzintézetet kap az európai fegyvergyártás: a DSRB mögé már a JPMorgan és a Deutsche Bank is beállt. De miért lehet keveset hallani európai drónbeszerzésekről, és hogyan kapcsolódik az út- és vasútépítés a védelmi ipari beruházásokhoz? Antal Ferenc erről is beszélt a Trend FM A Nap Vendége című műsorában.
Nemzetközi Valami készül? Vészjósló figyelmeztetést küldött Amerika
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:35
A Közel-Keleten élő amerikaiakat figyelmeztették a nagykövetségek.
Nemzetközi Magyar Péter is bírálta a spanyol határáttörést – itt a közös EU-s levél
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 15:13
Elfogadhatatlannak tartják a tagállami vezetők, ami történt.
Nemzetközi Kellemetlen támadást vitt be Ukrajna – elsüllyedt a Roszatom hajója
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 14:15
Két ukrán drón csapódott be és elsüllyesztett egy, az orosz állami atomenergetikai vállalat, a Roszatom tulajdonában álló civil teherhajót a Fekete-tengeren – közölte a cég vezérigazgatója, Alekszej Lihacsov.
Nemzetközi Balesetet szenvedett a szlovén elnök
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 13:20
Könnyebb sérülésekkel megúszta.
Nemzetközi Évtizedek óta nem látott földrengés volt Olaszországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 12:37
Rég láttak hasonlót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG