3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Donald Trump 107 perces, show-elemeket sem nélkülöző évértékelő beszéde hosszúsági rekordot döntött, pedig konkrétumokat talán mindenki másnál kevesebbet mondott. 

„Eljött Amerika aranykora!” – ezzel nyitotta meg Donald Trump amerikai elnök a 2026-os, az Egyesült Államok helyzetéről mondott beszédét – pontosabban az adminisztráció sikereiről tartott performanszot. A Kongresszus épületében, a törvényhozók előtt mondott beszéd rekordot döntött: egy óra 47 perces hosszával több mint negyedórát vert rá Bill Clinton ezredfordulós felszólalására, de a saját tavalyi, hivatalosnak évértékelőnek még nem nevezhető felszólalás hosszát is közel nyolc perccel toldotta meg – írja a hvg.hu összefoglalójában a CNN-re hivatkozva.

Végighallgatni viszont nem mindenkinek kellett, mivel több tucat demokrata képviselő és szenátor inkább alternatív évértékelőn vett részt, a beszéd alatt is több demokrata politikus – akik közül többen „hozzák nyilvánosságra az Epstein-aktákat”-feliratú kitűzőt viselt – kisétált a teremből.

Trump nem kímélte a demokratákat: miután megemlékezett az ország függetlenségének idén esedékes 250. évfordulójáról, azonnal az előző adminisztrációhoz kanyarodott vissza, amely – állítása szerint – minden szempontból krízisben lévő országot hagyott rá.

Hosszú lére eresztette a 2025-ös évet értékelő beszédét
Hosszú lére eresztette a 2025-ös évet értékelő beszédét
Fotó: MTI/EPA

A saját politikájának méltatásától nem mentes beszédében Trump az adminisztráció gazdasági eredményeit, valamint a kormányzat statisztikailag is mérhető sikereit sorolta (amit a CNN tényellenőrzése tételesen cáfolt): 

  • A történelem legerősebb határa állítja meg a migrációt. „Az elmúlt kilenc hónapban egyetlen illegális bevándorlót sem engedtünk be az Egyesült Államokba.”
  • A fentanilbehozatal 56 százalékkal csökkent, amit a történelem legnagyobb visszaesésének nevezett.
  • A Biden-éra rekordinflációját 1,7 százalékra faragták.
  • A benzinárak jelentős csökkenéséről számolt be.
  • A lakáshitelek ára az elmúlt négy évben most a legalacsonyabb, ami egy átlagos kölcsönnél ötezer dolláros megtakarítást jelent.
  • Az amerikai tőzsde egy év alatt 53 csúcsot döntött meg.
  • Míg az előző adminisztráció teljes ciklusa alatt ezermilliárd dollárnyi befektetés érkezett az Egyesült Államokba, addig Trump második ciklusának már első évében ennek a 18-szorosáról beszél.
  • 70 ezer építőipari munkahely jött létre. Ma több amerikai dolgozik, mint bármikor a történelemben, az új munkahelyek mindegyike a magánszektorban jött létre.
  • 600 ezer hordóval nőtt az amerikai olajkitermelés, és most érkezett be további 80 millió hordó „Amerika új barátjától és partnerétől”, Venezuelától.

Nem véletlen, hogy Trump nagy figyelmet szentelt a vámháborúnak, miután a legfelső bíróság megsemmisítette a globális vámjai jogalapját. A világban zajló háborúkról is szót ejtett, és kitért arra, hogy Iránra az „Éjféli Pöröly” nevű művelethez képest is kemény idők várnak, ha nem köt atomalkut.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Az EU is részt venne az Ukrajna elleni agresszió kivizsgálásában
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 15:52
Az EU csatlakozna az Ukrajna elleni agresszió bűntettével foglalkozó különleges törvényszékhez – derült ki a szerkesztőségünknek megküldött közleményből.
Nemzetközi Letartóztatták a cseh gyújtogatókat, akiket a magyar kormány terroristának jelölt
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 15:29
Két amerikai és egy cseh állampolgár.
Nemzetközi Feltűnően lecsökkent az EU-ban menedékkérők száma
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 14:14
Érezhető a csökkenés.
Nemzetközi Nukleáris erőművet ért újabb légicsapás Iránban, folytatódnak az iráni rakétatámadások Izraelben
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 12:51
Újabb csapás érte Iránban a busehri nukleáris erőmű területét, folytatódik az orosz személyzet evakuálása – jelentette be szerdán Alekszej Lihacsov, a Roszatom orosz állami atomenergetikai vállalat vezérigazgatója.
Nemzetközi Lángba borult egy fontos orosz olajipari kikötő, megint lecsaptak az ukránok
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 11:16
Tűz ütött ki az Uszty-Luga kikötőben egy ukrán dróntámadás nyomán – közölte Alekszandr Drozgyenko, a leningrádi régió kormányzója szerdán a Telegram-csatornáján.
Nemzetközi Külon posztban dicsérte agyon Orbán Viktort Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:51
Donald Trump amerikai elnök támogatásáról biztosította Orbán Viktor magyar miniszterelnököt a közelgő magyarországi parlamenti választáson a Truth Social közösségimédia-platformján közzétett bejegyzésében.
Nemzetközi Itt az áttörés? Kiszivárgott Donald Trump új iráni béketerve
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:01
Kérdés, hogy Teherán hogyan fogadja majd az újragondolt amerikai béketervet.
Nemzetközi Iráni válság: megkongatta a vészharangot a francia olajipari óriás vezére
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 08:51
 A francia olaj és gázipari vállalat, a TotalEnergies vezérigazgatója,  Patrick Pouyenné kedden arra figyelmeztetett, hogy az iráni válság kezd hatással lenni a fogyasztókra.
Nemzetközi Újabb orosz dróneső zúdult Ukrajnára
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 07:46
Oroszország csaknem ezer drónnal támadta Ukrajnát az utóbbi 24 órában – közölte az ukrán légierő kedden a Telegramon.
Nemzetközi Nagyon rejtélyes bejelentést tett Trump Iránnal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 07:01
Donald Trump szerint Irán egy kőolajra és földgázra vonatkozó értékes „ajándékot” adott az Egyesült Államoknak – az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG