2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Újabb állam elektori szavazatait söpörte be Donald Trump, de közeledik egy igazán fontos diadalhoz is.

Magyar idő szerint péntek délelőtt minden, az amerikai választások még nyitott kérdéseit figyelő szervezet kimondta, hogy immár Nevada államban is biztosnak tekinthető Donald Trump győzelme. Ugyan az így szerzett újabb 6 elektori szavazat már nem oszt, nem szoroz, hiszen a republikánus jelölt az eddigi 295 biztos elektorával is messze túl volt a győzelemhez szükséges 270-en, azért elkönyvelhette, hogy újabb, korábban ingaállamként elkönyvelt államban tudott győzni.

Az utolsó igazi nagy kérdés azonban az, hogy az elnöki poszt, illetve a már biztossá vált szenátusi többség mellé megtartják a republikánusok a képviselőházi többséget is – és ezzel az utolsó lehetséges akadály is elhárul-e Trump előtt, hogy végrehajtsa tervezett intézkedéseit.

Ezzel kapcsolatban még mindig nincs végeredmény, és pont Nevadában egyébként a demokrata jelölt viheti el a képviselőházi helyet a CNN számításai szerint, azonban Pennsylvania és Nebraska államokban a republikánusok söpörtek be két újabb képviselőházi helyet is.

A jelen állás szerint a republikánusoknak 212, a demokratáknak 200 biztos helyük van a képvielőházban, azonban a többséghez 218 képviselő kell, és egyes – többségében inkább a demokratákhoz húzó – választókörzetben még akár egy hétig is eltarthat a szavazatok összeszámlálása.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Tudja, mi az az „ifjúsági buborék”?
Kormos Olga | 2026. április 18. 17:22
A kormányt megrengető tüntetések, mint például Bangladesben, Iránban, Nepálban és Srí Lankán az elmúlt években mind összefüggésbe hozhatók azzal, amit a demográfusok „ifjúsági buboréknak” neveznek. Eközben Kína gazdasági lassulása és az Egyesült Államok növekvő államadóssága részben a két hatalom elöregedő lakosságának tudható be. Ezzel szemben Brazília, India és Vietnam közelmúltbeli gazdasági növekedése a gazdaságilag aktívak „demográfiai nyereségét” tükrözi.
Nemzetközi A Hezbollah támadásában halt meg egy francia katona
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 15:54
Hárman pedig megsérültek.
Nemzetközi Nem tudni, mikor ül megint asztalhoz Irán és Amerika
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 14:14
Irán szerint még nincs időpont az újabb iráni-amerikai tárgyalásokra
Nemzetközi Egyre feszültebb a helyzet a Hormuzi-szorosban, tankerhajót érhetett lövés
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 13:37
Irán lezárta a kulcsfontosságú útvonalat.
Nemzetközi Nem indultak meg a menekültek Iránból Európa felé
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 12:50
A német belügyminiszter értékelése szerint.
Nemzetközi Irán megint lezárta a Hormuzi-szorost
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 12:11
Meg is indokolták, miért.
Nemzetközi Az ENSZ-nek dolgozó sofőröket öltek meg izraeli katonák
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 10:48
Ivóvizet szállítottak.
Nemzetközi Rossz éjszakája volt a kikötőknek az orosz-ukrán háborúban
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 10:15
Mindkét háborúzó fél kikötőket támadott.
Nemzetközi Trump újabb ultimátumot adott
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 08:24
Különben véget vet a tűzszünetnek. 
Nemzetközi A Hormuzi-szoros tartós és teljes újranyitását kérik Macronék
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 19:16
Teljes körű újranyitását kérte a Hormuzi-szorosnak a Perzsa-öböl hajózhatóságának biztosításáról Párizsban pénteken csúcstalálkozót tartott csaknem ötven – magát semlegesnek nevező – ország vezetője, nem sokkal azután, hogy Irán bejelentette a hajózási útvonal megnyitását.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG