3p

A Wembley honlapja szerint mindenesetre meg lesz tartva Taylor Swift turnéjának utolsó állomásán Londonban - a bécsi terrorveszély miatti követkemények ellenére is. 

Taylor Swift londoni rajongói arra készülnek, hogy visszatér a városba, ahol augusztus 15-20. között öt fellépést tervez a Wembley Stadionban. De a három bécsi koncertjéhez kapcsolódó meghiúsult terrortámadások fényében sok rajongó kíváncsi arra, hogy valóban megtartják-e a fellépéseket az Egyesült Királyságban vagy sem.

Swift - a TIME 2023-as Év Embere - még nem nyilatkozott a meghiúsított támadás után, sem a közelgő London Shows-ról, amely az Eras Tour koncertsorozat következő állomása. Ez a valaha volt legnagyobb bevételt hozó turné a több, mint 1 milliárd dollárjával.

Swift hivatalos weboldala azt mutatja, hogy a londoni dátumok még mindig fent vannak - írja a Time.

Az énekesnő weboldalán semmi nem utal arra, hogy elmaradnánaka koncertek
Az énekesnő weboldalán semmi nem utal arra, hogy elmaradnánaka koncertek
Fotó: Depositphotos

Ezen túlmenően több londoni tisztviselő nyilatkozatot tett közzé, hogy biztosítsák a közvéleményt: a biztonság a legfontosabb, és mindent „gondosan felülvizsgálnak”.

"Semmi sem utal arra, hogy az osztrák hatóságok által vizsgált ügyek hatással lesznek a közelgő londoni eseményekre" - írta a Metropolitan Police szóvivője a TIME-nak vasárnap e-mailben.

"A Met szorosan együttműködik a helyszín biztonsági csapataival és más partnerekkel, hogy biztosítsák a megfelelő biztonsági és rendészeti terveket."

Csütörtökön Diana Johnson, az Egyesült Királyság rendészeti minisztere kijelentette , hogy a rendőrség fokozott készültségben lesz a londoni fellépések miatt.

A Wembley Stadion még nem adott ki hivatalos közleményt Swift közelgő koncertjeivel kapcsolatos új biztonsági óvintézkedésekről, de a weboldal Eras Tour-specifikus oldalán a helyszín azt írja, hogy „senki sem állhat a bejárat előtt vagy az olimpiai lépcsőn. a stadion elején.” De ez a kijelentés már akkor is érvényben volt, amikor a popsztár júniusban a Wembleybe érkezett.

Augusztus 7-én Swift három teltházas bemutatóját a bécsi Ernst Happel Stadionban lemondták a szervezők, miután letartóztattak két embert, akik állítólag terrortámadást terveztek Bécsben – közölték a hatóságok. Az osztrák fővárosban tartott pénteki sajtótájékoztatón bejelentették, hogy a meghiúsult cselekmény kapcsán letartóztattak egy harmadik gyanúsítottat is. 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kína légiközlekedése busásan profitál az orosz szankciókból
Elek Lenke | 2026. április 6. 16:46
A több éve tartó, számos országra érvényes átrepülési orosz szankció azt eredményezi, hogy Kína légiközlekedése páratlan mértékben fejlődött. A kínai légitársaságok idén is jelentősen növelni fogják Európába tartó járataik számát, mert az oroszok változatlanul lehetővé teszik számukra, hogy átrepüljenek országuk felett.
Nemzetközi Négy embert ölt meg egy iráni rakéta Izraelben, Libanonban egyre több egészségügyi intézményt támad Izrael
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 16:11
Egyre eszkalálódik a közel-keleti háború.
Nemzetközi Magyar Péter: provokáció történt Szerbiában, mesterséges válságot gyártana a kormány
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 15:31
A Tisza Párt elnöke szerint „az ország leköszönő vezetője” végleg bebizonyította, hogy már nem képes hazánk vezetésére.
Nemzetközi A szerb hírszerzés szerint egy migránscsoporthoz tartozó személy próbálhatta szabotálni a Török Áramlatot
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:46
Hónapok óta jelezte a szerb katonai hírszerzés, hogy szabotázsakció készülhet a gázinfrastruktúra ellen, ám a figyelmeztetéseket eddig fenntartásokkal fogadta az államvezetés – jelentette ki Djuro Jovanic, a szerb katonai biztonsági ügynökség (VBA) igazgatója vasárnap Belgrádban.
Nemzetközi Újabb magasrangú iráni vezetőt lőtt ki az izraeli hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:31
Az izraeli hadsereg (IDF) likvidálta az Iráni Forradalmi Gárda hírszerzési főnökét – jelentette be az IDF és a védelmi miniszter hétfőn.
Nemzetközi Orbán Viktor Kiskundorozsmán utalt arra, hogy kit sejt a szerbiai akció hátterében
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 10:41
Egyelőre nem tudni, kik készültek szabotázsakcióra a Török Áramlat gázvezeték ellen, azt a szerbek vizsgálják, ugyanakkor a történtek illeszkednek egy eseménysorba, és az ukránoknak van ilyen képességük, és hajlandóak meg képesek is arra, hogy ilyesmit tegyenek – jelentette ki a miniszterelnök hétfői, rendkívüli sajtótájékoztatóján.
Nemzetközi Kijev: nincs közünk a szerbiai akcióhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 10:17
Kijev „határozottan visszautasítja azokat a próbálkozásokat”, amelyekkel „megpróbálják Ukrajnát összekapcsolni” a Szerbiában, a Török Áramlat vezeték közelében talált robbanóanyaggal – közölte Heorhij Tihij ukrán külügyi szóvivő vasárnap.
Nemzetközi Vészjósló bejelentést tett Irán a Hormuzi-szorosról
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 09:01
A Hormuzi-szoros már sosem lesz olyan, mint a háború előtt, elsősorban az Egyesült Államok és Izrael számára – jelentette be hétfőre virradóra az iráni Forradalmi Gárda, hangsúlyozva: „új rendet” alakítanak ki a Perzsa-öbölben.
Nemzetközi Ismét megszólalt Szijjártó Péter a Török Áramlat elleni állítólagos támadás tervéről
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 08:22
Szerinte a szerb hatóságok olyan terrortámadást előztek meg, amely ellehetetlenítette volna a magyar földgázellátást.
Nemzetközi Döntött a kormány: katonai védelem alá helyezik a Török Áramlat magyar szakaszát
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 16:52
A szerbek szerint szabotázsakció készülhetett a Török Áramlat ellen.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG