2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Csehország az Ukrajnának nyújtott segítségért cserébe további 15 darab Leopard 2A4 típusú harckocsit kap Németországtól.

Az erre vonatkozó cseh-német megállapodást szerdán írták alá Prágában a két ország védelmi minisztériumainak képviselői. Az Ukrajnának nyújtott fegyverekért és hadianyagokért Csehország már korábban kapott a németektől 15 darab Leopard harckocsit. A szállítmány értéke 3,85 milliárd korona (61,6 milliárd forint) volt - írta korábban a prágai sajtó.

Jól járnak a csehek
Jól járnak a csehek
Fotó: EPA/VALDA KALNINA

A második német adomány első része az év végén, a további harckocsik pedig 2026 elejéig érkeznek meg Csehországba. Ennek az adománynak az értékét a felek nem hozták nyilvánosságra. Csehország egy tavaly júliusi miniszteri szintű megállapodás alapján további 77 darab Leopard harckocsit szeretne vásárolni Németországtól, mégpedig a legújabb 2A8 verzióból. Ezekért a német harckocsikért Csehország 52,1 milliárd koronát (833,6 milliárd forint) fog fizetni.

Hadseregünk harckocsi-állományának korszerűsítése folytatódik. Az elavult régi harckocsik behelyettesítése újabb gépekkel fontos előrelépés - jelentette ki Jana Cernochová cseh védelmi miniszter. A tárcavezető köszönetet mondott Berlinnek, amiért ily módon is elismerte, méltányolta Csehország Ukrajnának nyújtott segítségét.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Az USA Európa által vezetett NATO-t szeretne már 2027-re
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 18:01
Az Egyesült Államok azt szeretné, ha Európa 2027-re átvenné a NATO hagyományos védelmi képességeinek többségét – a hírszerzéstől a rakétákig –, közölték a Pentagon tisztviselői ezen a héten Washingtonban diplomatákkal. A szoros határidőt több európai tisztviselő is irreálisnak tartja.
Nemzetközi Újabb orosz kikötőt és olajfinomítót gyújtottak fel az ukrán drónok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 16:50
Ukrán drónok éjjel csapást mértek Oroszország krasznodari határterületén fekvő temrjuki tengeri kikötőre, valamint a Szamarai területen található Szizrany olajfinomítóra – közölte az ukrán fegyveres erők vezérkara pénteken.
Nemzetközi Az új német sorozási törvény a nőkhöz is szól
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 15:40
Pénteken jóváhagyták a vitatott új katonai szolgálati törvényt, amelynek célja a Bundeswehr létszámának növelése, és a NATO-célok teljesítése.
Nemzetközi Szijjártó Péter szerint ezért halt meg az ukrajnai magyar
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 15:20
Hiába tagadják, Ukrajnában kényszersorozás zajlik, és ennek magyar áldozata is van – írta a külügyi tárca vezetője bejegyzésében.
Nemzetközi Kamatcsökkentés a rekord alacsony infláció után a világ legnépesebb országában
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 14:02
Az indiai jegybank (Reserve Bank of India – RBI) az elemzői várakozásokkal összhangban kamatot csökkentett pénteken.
Nemzetközi Közösen kijelentették: India és Oroszország nem enged a külső nyomásnak
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 13:21
Az orosz elnök látogatóba érkezett Indiába. Narendra Modi és Vlagyimir Putyin találkozóját követően a két ország közös nyilatkozatot adott ki.
Nemzetközi Putyin örülhet, a belgák sem koboznák el az orosz vagyont
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 12:51
A brüsszeli Euroclear szerint nem reális ez a megoldás.
Nemzetközi A francia és a spanyol GDP pörgeti Európát
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 12:27
Az Eurostat pénteken közzétette harmadik, végleges becslését.
Nemzetközi Áll a bál az Eurovíziónál: négy ország is bojkottot hirdetett Izrael miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 12:01
Írország, Spanyolország, Szlovénia és Hollandia nem vesz részt a dalfesztivál jövő évi rendezvényén, tiltakozásul Izrael gázai vérontása ellen.
Nemzetközi Fontos lépésre szánhatta el magát az IKEA
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 09:52
Az amerikai fogyasztókhoz közelebb szeretnék gyártani a termékeket.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG