2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Az életüket mentették vagy akartak is valamit - ez itt a kérdés.

Átlépte több tucat észak-koreai katona a két Koreát elválasztó katonai demarkációs vonalat kedden, majd a dél-koreai határőrök figyelmeztető lövései nyomán visszatértek a határ északi oldalára. Szöul az incidenst véletlennek minősítette.

A dél-koreai hadsereg vezérkara szerint a katonák nem szándékosan, hanem a demarkációs vonal közelében lévő taposóaknák felrobbanása miatt menekültek át a határ déli részére.

Észak-Korea több hónapja igyekszik elbontani az országot Dél-Koreával összekötő utakat és vasúti útvonalakat a Szöul és Phenjan között megromlott kapcsolatok nyomán, valamint Szöul értesülése szerint aknákat is telepít a területre.

A dél-koreai egyesített vezérkar főnöke emellett figyelmeztetett arra is, hogy az észak-koreai hadsereg az utóbbi időben több, a határ megerősítésére irányuló munkába kezdett, amelynek egyik célja vélhetően észak-koreai katonák Dél-Koreába menekülésének megakadályozása.

A dél-koreai hadsereg úgy tudja, április óta több észak-koreai katona halt meg aknarobbanás következtében.

Június 9-én már történt a mostanihoz hasonló incidens, akkor mintegy 20 észak-koreai katona jutott át a két Koreát elválasztó demilitarizált övezeten, ám a dél-koreai oldalról érkező figyelmeztető lövések nyomán visszatértek észak-koreai területre.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Trump határidőt adott Iránnak a megállapodásra
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 20:08
Tíz napon belül eldől, meg tud-e állapodni az Egyesült Államok és Irán vezetése, vagy katonai beavatkozás lesz – erről beszélt a Béketanács első ülésén Donald Trump. Az amerikai hadsereg megerősítette a jelenlétét a térségben. 
Nemzetközi Magyar munkások kaptak szénmonoxid-mérgezést Ausztriában, egyikük meghalt
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 19:40
Két magyar acélgyári munkás kapott szén-monoxid mérgezést a stájerországi Leoben-Donawitzban. A 26 éves férfi meghalt, 20 éves munkatársa kritikus állapotban van.
Nemzetközi A CIA ügynökeivel is találkozhatott az Északi Áramlat felrobbantásának kitervelője
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 14:36
Az amerikai hírszerzés előre tudhatott a szabotázsakcióról, sőt, eleinte anyagilag is támogatták volna. Később viszont hiába próbálták megakadályozni. 
Nemzetközi A volt dél-koreai elnököt Jun Szogjol életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 14:12
Egy dél-koreai bíróság csütörtökön életfogytiglani szabadságvesztésre ítélte a korábbi államfőt, amiért 2024 decemberében – sikertelen kísérlete során, hogy statárium alá helyezze az országot – felkelést szervezett.
Nemzetközi Őrizetbe vették Andrew Mountbatten-Windsort, a korábbi András herceget
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 11:40
A brit király testvérét hivatali visszaéléssel gyanúsítják az Epstein-ügyben viselt dolgai miatt.
Nemzetközi Irán csütörtökön rakétagyakorlatot tart, részben lezárja légterét
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 07:20
Irán közleményt adott ki a pilótáknak, miszerint csütörtökön hajnalban és délelőtt rakétaindításokat tervez déli területein, közölte az Egyesült Államok Szövetségi Légügyi Hivatalának weboldala szerdán.
Nemzetközi Az Egyesült Államok szabadságportált tervez az európai hatósági online tiltások megkerülésére
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 06:30
Az amerikai külügyminisztérium egy olyan online portált fejleszt, amely lehetővé tenné, hogy Európában és más térségekben élők hozzáférjenek a saját kormányaik által betiltott tartalmakhoz – köztük állítólagos gyűlöletbeszédhez és terrorista propagandához –, három, a tervet ismerő forrás szerint.
Nemzetközi Nem lelkesednek az uniós államok a Béketanácsért – az egyik kivétel Magyarország
Bózsó Péter | 2026. február 19. 05:46
Az amerikai elnök úgynevezett Béketanácsa február 19-én alakul meg Washingtonban. A Fehér Házban nagyok az elvárások, Trump szerint az ülésen ötmilliárd dollárnyi Gázának szánt humanitárius és újjáépítési segélyt fognak bejelenteni. Úgy véli, hogy a Béketanácsnak korlátlan lehetőségei vannak – az EU-tagállamok azonban általában nem lelkesednek az új szervezetért. Közülük csak Magyarország és Bulgária jelezte, hogy teljes mértékben csatlakozna hozzá.
Nemzetközi Csak napok kérdése, és háborút indít Trump Irán ellen?
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 17:51
A Trump-kormányzat közel áll ahhoz, hogy a következő hetekben nagyszabású háborút indítson Iránnal szemben – erről értesült az Axios. 
Nemzetközi Van egy kis jogi zűr Magyarország részvételével a Béketanácsban
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 17:35
Jogilag jóvá kellett volna hagynia a parlamentnek a Béketanácshoz való csatlakozást, de ez még nem történt meg, miközben Orbán Viktor Washingtonba tart. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG