3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Lövések dördültek el az újrázni készülő republikánus elnökjelölt közelében, Floridában. Már meg is van, kit gyanúsít az FBI a merénylet-kísérlettel.

Lövések dördültek el Donald Trump közelében vasárnap Floridában, miközben a republikánus elnökjelölt egy golfpályán tartózkodott. A volt elnök védelméért felelős titkosszolgálat és Donald Trump kampánycsapata is azt közölte, hogy a politikus biztonságban van.

A CNN értesülései szerint az FBI már őrizetbe is vett egy Ryan Wesley Routh nevű férfit, akit azzal gyanúsít, hogy vasárnap merényletet akart elkövetni Donald Trump  ellen a volt elnök floridai golfpályáján.

Az 58 éves férfi a Trump International Golf Club közelében, egy bokorban bújt meg egy AK-47-es távcsöves puskával, két táskával és egy GoPro kamerával, mindössze 250-450 méterre Trumptól. A fegyverének csövét a volt elnököt védő titkosszolgálat egyik embere vette észre, majd lövéseket adtak le rá. Routh ezután fegyverét hátrahagyva, autóval menekült el, később a szomszédos Martin megye hatóságai fogták el. A helyi rendőség képviselője akkor azt közölte, hogy a gyanúsított őrizetbe vételekor nyugodtan viselkedett. 

Trump ellen két hónapja már elkövettek egy ugyancsak sikertelen merényletet
Trump ellen két hónapja már elkövettek egy ugyancsak sikertelen merényletet
Fotó: Telegram, Bitcoin-csoport

Az ügyészség közlése szerint a gyanúsított őrizetben van, és a vádemelés előkészítésén dolgoznak. A titkosszolgálat képviselője úgy fogalmazott, hogy a volt elnököt érintő „fenyegetettségi szint magas”.

A CNN beszámolója szerint Routh az X-oldalán több olyan bejegyzést is közzétett, amelyekben Donald Trumpot bírálta, egyes kommentekben a Trump elleni júliusi pennsylvaniai gyűlésen elkövetett merényletre is utalt. Egy áprilisi, Biden elnök fiókját megjelölő posztban pedig azt írta: „Tartsuk meg Amerikát demokratikusnak és szabadnak”. 

Routh Hawaiion élt, az építőiparban dolgozott vállalkozóként, de Észak-Karolinához is kötődik, ahol a nyilvántartások szerint 2012-ben párt nélküli, „független” szavazóként regisztrált. Az észak-karolinai állami választási hivatal szerint idén márciusban szavazott az állam demokrata előválasztásán, illetve több mint 100 dollárt adományozott az ActBlue-nak, amely a demokraták adománygyűjtő platformja. 

Routh határozottan kiállt Ukrajna mellett is: 2022-ben az X-en több tucat posztban azt írta, hogy kész meghalni a harcban, és hogy „porig kell égetnünk a Kremlt”. Tavaly a Facebook-fiókját is használta arra, hogy külföldieket bátorítson arra, hogy harcoljanak a háborúban.  

A CNN értesülései szerint Routh-nak korábban már voltak összetűzései a törvénnyel. Az 1990-es évek óta több bírósági ügye is volt, 2002-ben pedig letartóztatták, miután a rendőrség megállította, és állítólag egy lőfegyverre tette a kezét, majd elbarikádozta magát egy üzletben. 

Donald Trumpra korábban július 13-án, szombaton lőtt rá a pennsylvaniai Butlerben egy Thomas Matthew Crooks nevű 20 éves férfi. A republikánusok elnökjelöltje könnyebben, a jobb fülén sérült meg, az őt hallgató tömegben azonban egy ember meghalt, ketten pedig súlyos sérüléseket szenvedtek el.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi „Az Egyesült Államok menekülne a mocsárból” – súlyos döntés előtt áll Donald Trump
Wéber Balázs | 2026. március 24. 18:37
Trump hétfőn a globális gazdasági Armageddont megelőzendő elhalasztotta az iráni energialétesítmények elleni légicsapásokat. Ha mégis tovább eszkalálja majd a konfliktust, azzal saját magát is lábon lövi, ha nem lép, az meghátrálásnak tűnhet. Van-e még kiút a háborús mocsárból? Ezt is megnézzük az e heti Nagyítóban. 
Nemzetközi Lezuhant egy repülő, közel hetvenen meghaltak
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 14:17
A baleset során legkevesebb 66 katona vesztette életét Kolumbiában, de egyelőre nemigen lehet ennél többet tudni. 
Nemzetközi Összehívták a Nemzetbiztonsági Bizottságot
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 13:56
Minden bizonnyal holnapután pedig jön a Kormányinfó is, ahol közlik majd, mire jutott a bizottság. 
Nemzetközi Nem meglepő, hogy Szijjártó Pétert kihagyják az érzékeny brüsszeli tárgyalásokból
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 12:58
A magyar külgazdasági és külügyminisztert általában bizalmatlanság veszi körül uniós körökben, de ebben igazából nincs újdonság.
Nemzetközi Ezt az árat fizetik von der Leyenék a távoli ásványkincsekért
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 11:51
Kiderült a kereskedelmi megállapodás mellett mit vállal még az unió.
Nemzetközi Ismeretlen drón robbant fel a NATO területén – vizsgálják a darabkákat
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 11:13
A hivatalosan ismeretlen repülő eszköz kiindulópontjára azért nem nehéz következtetni.
Nemzetközi Kritikus a helyzet, tapadóaknáktól hemzseg a Hormuzi-szoros
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 07:02
Továbbra is satuba fogják a speciális robbanószerkezetekkel a világkereskedelem egy komoly hányadát.
Nemzetközi Izrael pénzügyminisztere Dél-Libanon annektálására szólított fel
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 19:59
Izraelnek ki kellene terjesztenie libanoni határát az arab ország déli részén húzódó Litani folyóig – jelentette ki hétfőn Izrael pénzügyminisztere, miközben az izraeli csapatok hidakat bombáztak és házakat romboltak le a szomszédos országban a fokozódó katonai támadások során.
Nemzetközi Izrael újabb csapásokat mért Teheránra Donald Trump bejelentése után
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 19:20
Az izraeli hadsereg közölte, hogy az izraeli kormány irányelveivel összhangban folytatja a műveleteket, amíg másképp nem rendelkeznek.
Nemzetközi A magyar kormánynak felelnie kell Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 17:00
Az Európai Bizottság tisztázást vár, azzal kapcsolatban, hogy mi szivároghatott ki a bizalmas információkból Moszkvába.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG