2p

Erdélyi lapértesülések szerint 16 órakor csak a szavazatok 4 százalékát szerezte meg az RMDSZ. Ha ez a szavazatok hivatalos összeszámlálásakor is így lesz, nem lesz a magyarságnak politikai képviselete Romániában.

A maszol.ro erdélyi hírportál forrásai szerint a 16 órás adatok alapján az RMDSZ a szavazatok négy százalékát szerezhette meg a parlamenti választásokon. A bejutáshoz azonban 5 százalékra lenne szükség. A részvételi arány minden bizonnyal rekord lesz, mintegy 10 százalékkal haladja meg a 4 évvel ezelőttit.

A lap azt írja: forrásaik szerint az első helyen a kormányzó PSD (Szociáldemokrata Párt) állhat 25 százalékkal, a szélsőjobboldali AUR (Románok Egyesüléséért Szövetség) 19-21 százalékkal a második.

 Hajdu Gábor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) képviselőjelöltje leadja szavazatát az erdélyi Csíkszeredában, a Csíksomlyó Egyesület székhelyén kialakított szavazókörzetben 2024. december 1-jén a romániai parlamenti választásokon, amelyen a kétkamarás parlament összetételéről döntenek a választópolgárok.
Hajdu Gábor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) képviselőjelöltje leadja szavazatát az erdélyi Csíkszeredában, a Csíksomlyó Egyesület székhelyén kialakított szavazókörzetben 2024. december 1-jén a romániai parlamenti választásokon, amelyen a kétkamarás parlament összetételéről döntenek a választópolgárok.
Fotó: MTI/Veres Nándor

A jobbközép liberális USR (Mentsétek meg Romániát Szövetség) a lap szerint 13-15 százalékot szerezhetett meg, hasonlóan a PNL-hez (Nemzeti Liberális Párt), amelynek 13-14 százalékot írnak a délutáni állás alapján. A maszol.ro szerint az ultranacionalista Diana Șoșoacă által létrehozott S.O.S 6-7 százalékon, az elnökválasztás első fordulójában általános meglepetésre a legtöbb szavazatot összegyűjtő, az antiszemita és magyarellenes egykori Vasgárdával nyíltan szimpatizáló Calin Georgescu híveit tömörítő POT 6 százalékon állhat.

Ezt a pártot követheti az RMDSZ 4 százalékkal – írja a maszol.ro. 

A SENS párt is 4 százalékon állhat, az DR 1,5, a REPER, a Drept is 1 százalékon.

Az esélyekről, kilátásokról többet a Privátbankár vasárnap reggeli összeállításában olvashat:

Minden elveszhet, amit 1990 óta nyertek az erdélyi magyarok?

Az erdélyi magyarság mindent elveszíthet a vasárnapi romániai parlamenti választáson, amit 1990 óta megnyert – mondta a román szenátus Bihar megyei tagja, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) politikusa az M1-en az MTI összefoglalója szerint. Szerinte „minden a tét”, ezért biztat mindenkit, hogy menjen el szavazni, mert veszélyben van az anyanyelvi oktatás, a magyarság kulturális intézményei, hagyományai, értékei.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Itt egy új felmérés: a kormánypárti szavazók is az EU-ban látják a jövőt?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 15:33
Magas az uniós tagság támogatottsága. 
Nemzetközi Gyanús területen ólálkodtak az orosz tengeralattjárók
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 14:17
A britek megfigyelték őket.
Nemzetközi Magyarázatot követel az Európai Bizottság a magyar kormánytól
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 13:54
Az Európai Bizottság magyarázatot vár Magyarországtól a kiszivárgott Szijjártó Péter-Szergej Lavrov-beszélgetés miatt.
Nemzetközi Nem lassít Izrael, újabb likvidálás, újabb bombázás
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:16
Szerintük Libanonban nincs tűzszünet.
Nemzetközi Van egy kis baj a Hormuzi-szorossal
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 11:26
Az Iráni Forradalmi Gárda tett közzé figyelmeztetést.
Nemzetközi Csütörtökön is lecsaptak az oroszok
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 11:11
Civil áldozata is van az újabb orosz dróncsapásoknak Ukrajnában.
Nemzetközi Az amerikai hadsereg marad Iránnál és már a következő körre is készül
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 10:06
Donald Trump figyelmeztetett, ha nem lesz valódi megállapodás, még keményebben csaphatnak le, mint eddig.
Nemzetközi Letartóztatási parancs az ötszörös volt miniszterelnök ellen – lépnek a nepáli hatóságok
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 08:44
Kiadatási kérelmet is küldtek a volt miniszterelnök után.
Nemzetközi Zelenszkij nem akar beleszólni a magyarok döntésébe
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 07:41
De azért elmondta a véleményét Vance budapesti látogatásáról, illetve arról is, miért baj, hogy az amerikaiak bíznak Putyinban.
Nemzetközi Rögtön összeomlani látszik az iráni tűzszünet
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 06:56
Libanonban omolhat össze az ingatag béke.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG