2p

Egy friss felmérés szerint Kamala Harris hátrányban van, igaz, csak minimális a különbség.

Meglepő eredménnyel zárult a New York times friss közvélemény-kutatása, amely szerint Donald J. Trump országszerte 48 százalékos, míg ellenfele, Kamala Harris 47 százalékos támogatottsággal rendelkezik a valószínű szavazók körében - idézi a kutatás eredményét az ATV. 

Az eredmény érdekessége, hogy több mint egy hónapja ez az első olyan nagy, országos felmérés, ami Trump előnyét mutatja. Ebben az időszakban még nem készült más, hasonlóan széleskörű kutatás, így egyelőre a New York Times eredményeit nem lehet egyértelmű fordulatként értékelni.

Kamala Harris esetében nagyobb a vita tétje
Kamala Harris esetében nagyobb a vita tétje
Fotó: Depositphotos

Ezzel együtt van realitása annak, ha Harris alelnök támogatottsága valóban csökkent volna az elmúlt hetekben – írja a New York Times. 

A felmérés arra is utal, hogy a Trump-kampány elkezdte kitölteni ezeket az üres helyeket. A szavazók közel fele szerint Harris „túl liberális vagy progresszív”. A szavazók többsége legalábbis legalább részben felelősnek tartja őt a határ menti problémákért. A szavazók több mint fele szerint Harris „kockázatos” választás és „ugyanolyan, mint ami eddig volt” – és ez a kettő aligha irigylésre méltó kombináció. A felmérés eredményei összességében arra utalnak, hogy a magyar idő szerint szerda hajnalban sorra kerülő televíziós vita tétje Harris számára a nagyobb, neki kell inkább meggyőznie a választókat, míg Trump esetében a Biden elnökkel folytatott előző vita stratégiája lehet a követendő, amivel sok választót meg tudott nyugtatni önmagával kapcsolatban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Brüsszel újra napirendre tűzte az óraátállítás ügyét
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 16:45
Vasárnap megint egy órával előre kell tekerni az óráinkat. Jó hír, hogy az Európai Bizottság kijelentette: továbbra is napirenden van az óraátállítás eltörlése, ezért még idén tanulmányt nyújt be annak felszámolásáról.
Nemzetközi Vlagyimir Iljicsnek mégis igaza volt?
Elek Lenke | 2026. március 28. 16:22
Sci-fi, vagy valóság, avagy mi lesz a szocializmus felépítésével?
Nemzetközi Illegális bányák ellen csaptak le az ecuadori hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 15:38
Légicsapásokat intéztek a dél-amerikai ország északi részén lévő Carchi tartomány illegális bányakitermeléséről hírhedt körzete ellen – jelentette be a latin-amerikai ország védelmi minisztériuma helyi idő szerint pénteken.
Nemzetközi Hátborzongató nyilatkozatot tett a Roszatom vezetője
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 14:58
Szerinte atomkatasztrófa fenyeget a Közel-Keleten.
Nemzetközi Meghekkelték Brüsszelt
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 13:14
Az Europa.eu weblaphálózat működtetéséért felelős felhőinfrastruktúrát érte támadás.
Nemzetközi Ursula von der Leyen: stratégiai hiba volt, hogy Európa hátat fordított az atomenergiának
Kamocsay-Berta Eszter | 2026. március 28. 11:59
A világ vezetői Párizsban gyűltek össze 2026. március 10-én, ahol kiemelték a nukleáris energia szerepét a tiszta, megbízható, megfizethető és biztonságos energiaellátásban, különös tekintettel a növekvő energia keresletre és a globális feszültségek okozta bizonytalanságra az energiaellátás területén.
Nemzetközi Ismét egy ukrán szülészetet bombáztak az oroszok – egy gyerek megsebesült
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 11:31
A 11 sebesült mellett egy ember meghalt.
Nemzetközi Megkongatták a vészharangot Rómában
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 09:59
Rendkívüli hatósági készültség lépett életbe a szélsőbaloldali tömegtüntetés miatt.
Nemzetközi Jemen megtámadta Izraelt
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 09:32
Jemen rakétát lőtt ki Izrael déli részére a zsidó állam hadseregének szombati közlése szerint, amelyet nem sokkal azt követően adtak ki, hogy az Irán-barát jemeni húszik bejelentették, „készek cselekedni”, ha folytatódnak az Irán elleni támadások.
Nemzetközi Trump hadat üzent Kubának
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 09:03
A karibi szigetországot nevezte a következő célpontnak az amerikai elnök helyi idő szerint pénteken, egy Floridában rendezett befektetői konferencián elmondott beszédében, amelyben egyúttal méltatta az Egyesült Államok katonai sikereit Venezuelában és Iránban, valamint a NATO-ra is kitért.
hírlevél
top 24
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG