2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

A támadó életét vesztette a lövöldözésben, a korábbi amerikai elnök megsebesült, de jól van.

Biztonságban van Donald Trump, akinek támadás szakította félbe Pennsylvania állambeli választási gyűlését szombaton - közölte a republikánus elnökjelölt védelmét ellátó titkosszolgálat. Butler megye kerületi ügyésze arról adott tájékoztatást, hogy a merényletnek egy halálos áldozata és egy súlyos sérültje van.

A Pennsylvania állambeli Butler megyében, Butler település közelében tartott nagygyűlésen az elnökjelölt beszédének megkezdése után mintegy 6 perccel történt az incidens. Donald Trump a tompa lövéshangok után a füléhez kapott, majd az emelvény mögé bukott, ezután a védelmét ellátó titkosszolgálat ügynökei körbevették. Az incidenst követően, a biztonsági személyzet és a hatóságok közbelépése után a korábbi amerikai elnököt védőgyűrűben vitték le a színpadról, és konvoja elhagyta a helyszínt.

Donald Trump volt amerikai elnököt, a Republikánus Párt elnökjelöltjét (k) a védelmét ellátó titkosszolgálat ügynökei veszik körbe a Pennsylvania állambeli Butlerben rendezett kampánygyűlésen 2024. július 13-án. A rendezvényen Trump beszéde közben lövések dördültek, a politikus a jobb fülén megsérült, de védőgyűrűben a saját lábán hagyta el a pódiumot. Az elnökválasztást november 5-én tartják az Egyesült Államokban.
Donald Trump volt amerikai elnököt, a Republikánus Párt elnökjelöltjét (k) a védelmét ellátó titkosszolgálat ügynökei veszik körbe a Pennsylvania állambeli Butlerben rendezett kampánygyűlésen 2024. július 13-án. A rendezvényen Trump beszéde közben lövések dördültek, a politikus a jobb fülén megsérült, de védőgyűrűben a saját lábán hagyta el a pódiumot. Az elnökválasztást november 5-én tartják az Egyesült Államokban.
Fotó: MTI/AP

Az élő közvetítés alapján lövéseket lehetett hallani, és Donald Trump a fején megsérült, de a saját lábán hagyta el a pódiumot. A közönség felé a levegőbe emelte az öklét, amikor lement a színpadról. A felvételek szerint a korábbi elnököt a jobb fülénél érte sebesülés.

A nagygyűlésen tízezrek vettek részt. A rendezvény az utolsó nyilvános választási gyűlése volt a republikánus párti országos jelölőgyűlés előtt.
    
Számos vezető amerikai politikus, republikánus és demokrata, elítélte a történteket. Biden elnök értelmetlennek nevezte a támadást. Josh Shapiro, Pennsylvania állam kormányzója elítélte a politikai erőszak minden formáját.

Mindenkinek el kell ítélnie a történteket! - reagált Joe Biden amerikai elnök arra, hogy támadás szakította félbe Donald Trump republikánus elnökjelölt Pennsylvania állambeli választási gyűlését szombaton. A hivatalban lévő államfő újságírók előtt, Delaware állambeli otthonában tett nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy erőszaknak nincs helye Amerikában. Egyúttal köszönetet mondott a titkosszolgálat embereinek a gyors beavatkozásért. Joe Biden azt is közölte, hogy szeretne beszélni Donald Trumppal, lehetőleg még helyi idő szerint szombat este.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nem omlik össze a gázai tűzszünet – megszólalt az izraeli hadsereg
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 12:09
Az IDF fenntartja a megállapodást.
Nemzetközi Újra támadtak az éj leple alatt az ukrán drónok
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 11:23
Az orosz közlés szerint százan voltak.
Nemzetközi Németország Kína-politikája feszíti a koalíciót – kemények Hszi Csin-pingék szankciói
Bózsó Péter | 2025. október 29. 10:04
A német külügyminiszter a múlt héten lemondta kínai útját a nem megfelelő fogadókészség miatt, ami a fokozódó feszültség jele volt. Most mindkét ország visszakozik, mivel nagy a gazdasági tét.
Nemzetközi Ha nyernek a populisták, akkor sem kerülnek kormányra? Indul a holland választás
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 09:11
Nehéz megmondani, ki kerülhet kormányra. 
Nemzetközi Vészjósló jelentés látott napvilágot Putyin szándékairól
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 08:10
Az orosz elnök nem fog megállni?
Nemzetközi Veszélyben a gázai tűzszünet? Itt az újabb izraeli légicsapás
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 07:50
Az előzmény egy tűzpárbaj volt.
Nemzetközi A láncfűrészes elnök a durva megszorítások ellenére is nagyot nyert – mutatjuk, miért
Wéber Balázs | 2025. október 28. 18:31
Donald Trump kedvenc dél-amerikai elnöke több tízezer közalkalmazottat rúgott ki, valamint megvágta az oktatásra, egészségügyre és nyugdíjra szánt kiadásokat. Pártja mégis simán megnyerte az időközi argentin választásokat. Hogyan lehetséges ez? Ezt nézzük meg az e heti Nagyítóban Lénárt András Latin-Amerika szakértő segítségével.
Nemzetközi Zelenszkij megmondta, meddig nem fognak háborúzni
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 18:19
Ukrajna nem fog évtizedekig háborúzni, de az EU-nak egy ideig stabil pénzügyi támogatást kell nyújtania Ukrajnának; az európai vezetők ezt két-három évre tervezik – jelentette ki az ukrán elnök keddi kijevi sajtótájékoztatóján.
Nemzetközi Nyolc magyarral a fedélzetén lezuhant egy kisrepülő Kenyában
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 14:49
A miniszterelnök részvétét fejezte ki a repülőgép-szerencsétlenségben elhunyt magyarok családjainak.
Nemzetközi Melissa bedurvul: az évszázad viharát várják
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 14:11
A hurrikán árvizeket és földcsuszamlásokat okozhat Jamaicán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG