Az USA és Izrael által Irán ellen indított támadás óta kiadott első hivatalos nyilatkozatában Vlagyimir Putyin orosz elnök az iráni legfőbb vezető célzott meggyilkolását „cinikus gyilkosságnak” nevezte – jelentette az orosz állami hírügynökség, a TASZSZ.
A hírügynökség szerint az orosz vezető Hámenei ajatollah halálát „az emberi erkölcs és a nemzetközi jog minden normáját sértő gyilkosságnak” nevezte.
Putyin szerint Hámeneire Oroszországban „kiemelkedő államférfiként” fognak emlékezni.
A CNN összefoglalója emlékeztet: Moszkva és Teherán régóta fontos szövetségesek, Irán katonai támogatást nyújt Oroszországnak, többek között drónokkal és ballisztikus rakétákkal látja el, valamint segíti Moszkvát egy dróngyártó üzem építésében is az Ukrajna ellen folytatott háború közepette.
Az orosz külügyminisztérium szombaton már elítélte az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni támadását, „meggondolatlan lépésnek” és „ki nem provokált fegyveres agressziónak” nevezve azt.
Az iráni Hámenei ajatollah halálát cinikus gyilkosságnak nevezte Vlagyimir Putyin. 
