2p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Luxshare Kínán kívülre vinné a gyártást az új amerikai vámok miatt.

Az Apple egyik beszállítója, a kínai Luxshare bejelentette, hogy egyeztetéseket folytat ügyfeleivel az amerikai vámokra adott lehetséges válaszlépésekről. A vállalat elnöke, Wang Laichun egy elemzői telefonhíváson elmondta: azt is mérlegelik, hogy a gyártás egy részét Kínán kívülre, akár az Egyesült Államokba helyezzék át.

A Reuters birtokába jutott hívásleirat szerint Wang hangsúlyozta, hogy a vámok jelenleg csak kis mértékben érintik a Luxshare bevételeit, mivel kevés készterméket exportálnak az Egyesült Államokba. Ugyanakkor jelezte: a cég új külföldi beruházásokat fontolgat, és egyes kínai fejlesztéseket leállíthat.

Wang szerint nem zárható ki, hogy bizonyos termékeket helyben gyártsanak az amerikai piaci igények kielégítésére, ha ehhez megfelelő kereskedelmi garanciákat kapnak. Elmondása szerint a vállalat egyes ügyfeleknek már jelezte is, hogy ilyen lépésekhez ezek a garanciák szükségesek lennének. A Luxshare gyártókapacitással rendelkezik többek között Malajziában, Thaiföldön, Vietnámban, az Egyesült Államokban és Mexikóban. A cégvezető szerint a jövőbeni beruházások helyszínét több szempont alapján mérlegelik, de Indiába csak akkor terjeszkednének, ha ezt ügyfelek kifejezetten kérik.

A vietnámi gyártás csak akkor szorulhatna háttérbe, ha az ottani vámterhek legalább 10 százalékponttal magasabbak lennének más országokhoz képest – mondta Wang. A cégvezető hozzátette: a beszállítók eddig nem vállalták a vámok költségét, és várhatóan ez a jövőben sem változik, bár a vevők árengedményeket kérhetnek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megkongatták a vészharangot a segélyszervezetek, mivel Izrael továbbra sem enged be segélyeket Gázába
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 18:31
Az Orvosok Határok Nélkül szervezet szerint a Gázai övezet a palesztinok tömegsírjává válik.
Nemzetközi Európai kormányfőt fogad Donald Trump a Fehér Házban csütörtökön
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 17:01
A vámokról tartott megbeszélést Donald Trump amerikai elnök a mexikói elnökkel és Japán kereskedelmi képviselőjével, csütörtökön pedig Georgia Meloni olasz miniszterelnököt is fogadja a Fehér Házban.
Nemzetközi Zuhan az illegális bevándorlók száma az egyik szomszédunknál
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 16:01
Szlovéniában az év első három hónapjában 3876 határsértőt tartóztattak fel a hatóságok, hatvan százalékkal kevesebbet, mint a 2024-es év ugyanezen időszakában – közölte csütörtökön a szlovén belügyminisztérium.
Nemzetközi Ennek a közép-európai országnak nem kell többé orosz kőolaj
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 13:31
Elkészült a TAL európai kőolajvezeték kibővítése, Csehország történelmében első ízben már nincs rászorulva az orosz kőolajra – közölte Petr Fiala cseh miniszterelnök csütörtökön a közép-csehországi Nelahozevesben, a nyugatról érkezett kőolaj központi elosztóhelyén.
Nemzetközi Titkos ukrán delegáció érkezett Párizsba
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 12:14
Váratlanul Párizsba érkezett egy ukrán küldöttség.
Nemzetközi Fordulat: Kína nem várt lépést tett a vámháborúban
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 11:20
Brüsszel továbbra is bizalmatlan.
Nemzetközi Halálos dróntámadás Dnyipróban, több gyermek is megsérült
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 10:53
Hárman meghaltak.
Nemzetközi Kína kikacagta Donald Trumpot, fütyülnek a vámokra
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 10:09
Nem érdekli őket a számmágia.
Nemzetközi Átterjed-e Washington és Peking konfrontációja a katonai területre?
Káncz Csaba | 2025. április 17. 09:36
Washington és Peking konfrontációja egyelőre a gazdasági és kereskedelmi szférában játszódik le a leglátványosabban. A verseny eszközei és színterei azonban képlékenyek és bármelyik pillanatban átterjedhetnek a katonai területre. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Moszkva lefoglalt amerikai céggel etetné az orosz hadsereget
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 09:05
Az amerikai-orosz tárgyalásokon is szóba fog kerülni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG