2p

Az ítélet nem jogerős, a támadót fogságba helyezték. 

Bíróság elé állították Juraj Cintulát, aki szerdán több lövéssel megsebesítette Robert Fico szlovák miniszterelnököt a nyitrabányai kormányülést követően, a városi kultúrház előtt.

A 71 éves elkövetőt, aki beismerte tettét, szombaton Bazinba, a Speciális Büntetőbíróságra szállították. A tárgyalást hatalmas érdeklődés övezte, azonban mivel nem volt sajtónyilvános, az újságírók még az épületbe sem tudtak bejutni.

Robert Fico szlovák miniszterelnök feltételezett merénylőjét veszik őrizetbe a lőfegyveres támadás helyszínén, a Pozsonytól mintegy 150 kilométerre, északkeletre fekvő Nyitrabányán (Handlová) 2024. május 15-én. Ficót több lövés érte a mellkasán és a gyomrán, a politikust életveszélyes állapotban, mentőhelikopterrel szállították kórházba Besztercebányán (Banská Bystrica)
Robert Fico szlovák miniszterelnök feltételezett merénylőjét veszik őrizetbe a lőfegyveres támadás helyszínén, a Pozsonytól mintegy 150 kilométerre, északkeletre fekvő Nyitrabányán (Handlová) 2024. május 15-én. Ficót több lövés érte a mellkasán és a gyomrán, a politikust életveszélyes állapotban, mentőhelikopterrel szállították kórházba Besztercebányán (Banská Bystrica)
Fotó: MTI/TASR

Mintegy három és fél órát kellett várni a döntésre. 

A bíróság az esetleges szökés, illetve az újabb bűnelkövetés kockázata miatt az ügyészi indítvánnyal megegyezően elrendelte a támadó vizsgálati fogságba helyezését - írja a Blesk.

Az ítélet nem jogerős, így a gyanúsított fellebbezhet ellene. Amennyiben él ezzel a lehetőséggel, a szlovák Legfelsőbb Bíróság dönt róla.

Az MTI tudósítása szerint a rendőrség csütörtökön indította meg az eljárást a feltételezett elkövető ellen, akit védett személy ellen előre kitervelt gyilkosság kísérletével gyanúsítottak meg. Ezért a bűncselekményért a szlovák törvények szerint 25 évig vagy akár életfogytiglan tartó szabadságvesztés is kiszabható.

Sutaj Estok belügyminiszter korábban elmondta: az elkövető indítékait vizsgálva egyértelművé vált, hogy politikailag motivált cselekményről van szó.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Éles bevetésen voltak a magyar Gripenek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 16:15
A honvédelmi miniszter posztolt arról, hogy éles bevetésben vettek rész a magyar Gripenek a NATO Balti Légtérrendészeti missziójában.
Nemzetközi Már 20 kémkedéssel gyanúsított személyt tartóztattak le Iránban – példás büntetést ígérnek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 15:27
Irán az elmúlt hónapokban 20 olyan embert tartóztatott le, akiket az izraeli Moszad kémügynökség ügynökeinek állít – közölte szombaton az igazságszolgáltatás, figyelmeztetve, hogy nem fognak kíméletes büntetéssel szembesülni, és példaként fogják emlegetni őket.
Nemzetközi Repülőszerencsétlenség történt Aradon, áldozatok is vannak
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 14:53
Lezuhant egy kisrepülőgép Aradon, a fedélzetén lévő két ember meghalt – közölte szombaton az Lezuhant egy kisrepülőgép Aradon, a fedélzetén lévő két ember meghalt – közölte szombaton az Aradon.ro hírportál. hírportál.
Nemzetközi Oroszország ismét rakétákkal és drónokkal támadta Ukrajnát, halálos áldozatok is vannak
- | 2025. augusztus 9. 13:58
Oroszország nagyszabású támadást hajtott végre szombatra virradóan Ukrajna ellen: 47 darab Sahed típusú csapásmérő drónt és különböző utánzó drónokat, valamint két Iszkander-K rakétát indítottak- jelentette az ukrán légierő. A támadásoknak az eddigi adatok szerint két halálos áldozata és több sérültje van.
Nemzetközi Trump meghívta a frissen beiktatott lengyel elnököt a Fehér Házba
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 12:37
Nawrocki már korábban elnyerte az amerikai elnök támogatását. 
Nemzetközi Zelenszkij nem hajlandó területeket átadni Oroszországnak
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 10:37
Trump és Putyin pénteken találkoznak, az ukrán elnök jelezte: nélkülük nem lesz megegyezés. 
Nemzetközi Nem osztanak lapot Ukrajnának a Trump-Putyin csúcson
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 09:27
Trump teljesítené Moszkva szinte valamennyi háborús követelését.  
Nemzetközi Alaszkában találkozik Donald Trump és Vlagyimir Putyin augusztus 15-én
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 08:43
Alaszkában tartják Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök találkozóját augusztus 15-én, pénteken. Ezt az amerikai elnök jelentette be Truth Social közösségi oldalán pénteken.
Nemzetközi Azerbajdzsán és Örményország közösen terjesztené fel Donald Trumpot Nobel-békedíjra
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 08:10
Azerbajdzsán és Örményország közösen terjesztené fel Donald Trumpot Nobel-békedíjra. Ezt a két ország vezetője jelentette ki, miután pénteken a Fehér Házban, az amerikai elnök jelenlétében aláírta a 35 éve fennálló konfliktus lezárásáról szóló békemegállapodást, amely amerikai közvetítéssel jött létre.
Nemzetközi Ursula von der Leyen Izraelnek és a Hamásznak is üzent
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 19:03
Az Európai Bizottság is figyeli a gázai helyzetet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG