2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Friedrich Merz német pénzügyminiszter azt mondta, hogy bár a genfi ​​tárgyalásokon „néhány kérdés tisztázódott”, „azt is tudjuk: Ukrajna békéje nem fog egyik napról a másikra bekövetkezni”.

Merz azt is világossá tette, hogy Európával konzultálni kell, és jóvá kell hagynia minden ukrajnai béketervet, tekintettel annak európai biztonságra gyakorolt ​​következményeire. Mindeközben felszólította Oroszországot, hogy üljön le a tárgyalóasztalhoz, és vegyen részt a tárgyalásokon közvetlenebbül.

„Fontos számunkra, hogy nem jöhet létre béketerv Ukrajna számára, ha nem adjuk beleegyezésünket az európai érdekeket és az európai szuverenitást érintő kérdésekbe” – mondta.

Az EU vezetői egyébként szintén üdvözlik az ukrajnai tárgyalások „új lendületét”, de azt mondják, hogy a kérdések még megoldásra várnak. 

Antonio Costa, az Európai Tanács elnöke is üdvözölte a béketárgyalások „új lendületét”, és kijelentette, hogy bár „néhány kérdés még megoldásra vár, az irány pozitív”, miközben méltatta a tárgyalásokban részt vevő ukrán és amerikai csapatok erőfeszítéseit.

Friedrich Merz szerint sok minden bizonytalan még
Friedrich Merz szerint sok minden bizonytalan még
Fotó: MTI/EPA/Olivier Matthys

„Az is egyértelmű, hogy az Európai Uniót közvetlenül érintő kérdések, mint például a szankciók kiterjesztése vagy a lefoglalt eszközök, az Európai Unió teljes körű bevonását és döntéshozatalát igénylik” – mondta. 

Ursula von der Leyen az Európai Bizottság elnöke hasonlóan fogalmazott, ő is „jó előrelépésről” beszélt a genfi ​​tárgyalásokon.

„Bár még van mit tenni, most már szilárd alapot teremtettünk a továbblépéshez. Eközben egységesnek kell maradnunk, és továbbra is Ukrajna érdekeit kell erőfeszítéseink középpontjába helyeznünk” – mondta.

Hozzátette, hogy „ a továbbiakban Ukrajna területét és szuverenitását tiszteletben kell tartani”, majd hozzátette, hogy „csak Ukrajna, mint szuverén ország hozhat döntéseket fegyveres erőivel kapcsolatban. Sorsuk megválasztása a saját kezükben van. Szeretném hangsúlyozni Európa központi szerepét az ország jövőjében” – mondta. (The Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Bőkezű volt Ukrajnával az Európai Bizottság a függetlenség napján
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 13:13
6,1 milliárd eurót hagyott jóvá Ukrajna védelmére az Európai Bizottság – közölte az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete.
Nemzetközi Nagyon meglepő hangnemet ütött meg Putyin szövetségese Ukrajnával szemben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 12:48
Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök, aki jelentős támogatást adott Oroszországnak az Ukrajna elleni háborújában, az ukrán függetlenség 35. évfordulója alkalmából üzenetet küldött az ukrán népnek.
Nemzetközi Felszálltak az F-16-osok, egyre több a légtérsértés a NATO felett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 12:10
Újabb légtérsértést észleltek hétfő hajnalban Románia délkeleti részén a hadsereg radarjai. A Moldova irányából a romániai Galac megye légterébe berepült drón felkutatása érdekében a térségbe küldték a román légierő két F-16-os harci repülőgépét és egy helikopterét – közölte a román védelmi minisztérium (MAPN).
Nemzetközi Gyerekek és civilek haltak meg az éjszakai orosz és ukrán dróntámadásokban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 10:32
Ukrán dróntámadás érte az Ozon orosz webáruház raktárait az éjjel Adigejszkban, Mahacskalában, Nyevinnomisszkben és Krasznodarban, utóbbi városban három gyermek halálát okozták pilóta nélküli repülőszerkezetek lehulló darabjai. Eközben több civil áldozatot is szedtek Ukrajna több régiójában a hétfőre virradó éjszaka történt orosz légicsapások.
Nemzetközi Az Északi Áramlat felrobbantásáról beszélt Zelenszkij, Ukrajnában járt az új brit miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 06:48
Ukrajna „hivatalosan” nem vett részt az Északi Áramlat gázvezetékek felrobbantásában – jelentette ki vasárnap Volodimir Zelenszkij ukrán elnök sajtótájékoztatóján, hozzátéve, hogy Kijev kész együttműködni a körülmények feltárását szolgáló nyomozásban. Eközben Andy Burnham brit kormányfő Ukrajnába látogatott, ahol minősített információk feloldását engedélyezte.
Nemzetközi Történelmi fordulópont előtt Németország? Kormányra kerülhet az AfD egy keleti tartományban
Wéber Balázs | 2026. augusztus 24. 05:43
Az már szinte biztos, hogy az Alternatíva Németországért (AfD) nyeri majd a tartományi választásokat Szász-Anhaltban. A kérdés csupán az, hogy képes lesz-e kormányt alakítani. Ha igen, az korszakhatárt jelenthet Németországban. 
Nemzetközi Rengeteg pénzt kap Ukrajna jövőre Norvégiától
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 16:18
Saját biztonságukba is beruháznak ezzel a norvég miniszterelnök szerint.
Nemzetközi Putyin szerint az ukránok kinyitották „Pandora szelencéjét”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 14:58
Kemény választ kapnak az ukránok az orosz gazdaság elleni támadásaikra az orosz elnök szerint.
Nemzetközi Sikerekről számolt be az orosz védelmi minisztérium – de halottakról is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 13:44
A frontszakaszok nagy részén előrehaladtak az oroszok, állítják.
Nemzetközi „Óriási veszéllyel járna” egy ukrán elnökválasztás Zelenszkij szerint
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 12:04
Válaszolt leváltott védelmi minisztere javaslatára az ukrán elnök.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG