3p

Az Egyesült Államok levélben tájékoztatja kereskedelmi partnereit a további üzleti kapcsolatok feltételeiről.

Donald Trump amerikai elnök a kereskedelmi megállapodások megkötésére korábban szabott július 9-i határidő előtt levélben szándékozik tájékoztatni az Egyesült Államok kereskedelmi partnereit a további üzleti kapcsolatok feltételeiről. Az amerikai elnök a Fox News Hírtelevízió vasárnapi Sunday Morning Futures cím műsorának adott interjúban nem erősítette meg Scott Bessent pénzügyminiszter által pénteken jelzett szándékot, miszerint a július 9-i határidőt meghosszabbítanák. Megjegyezte, hogy a levelekben annak a vámnak a mértéke is szerepel majd, ami az adott partnerre vonatkozik.

Az elnök a Kínával közelmúltban kötött gazdasági megállapodást mindenki számára jó egyezségnek nevezte, amelynek keretében Kína jelentős mértékű vámot fizet majd, ami csökkenti az amerikai kereskedelmi hiányt, valamint az Egyesült Államok ritka ásványokhoz is hozzájut. Donald Trump egyben kifejtette, hogy Kína gazdasága rá van szorulva az amerikai vállalatok jelenlétére.

Egyben közölte, hogy a TikTok kínai videómegosztó szolgáltatás amerikai vállalatára találtak vevőt. Részleteket két hét múlva ígért, és annyit mondott, hogy egy csoport vagyonos emberről van szó, akik megvásárolnák az Egyesült Államok területén használt TikTok-fiókok működtetéséért felelős céget.

Az amerikai törvényhozás még 2024-ben fogadott el törvényt, amelyben amerikai nemzetbiztonsági érdekekre hivatkozva a kínai tulajdonost arra kötelezték, hogy adja el amerikai érdekeltségét, melynek elmulasztása esetén a videómegosztó szolgáltatás az Egyesült Államokon belül elérhetetlenné válik.
A TikTok eladására vonatkozóan Donald Trump hivatalba lépését követően több alkalommal halasztott határidőt, amivel egyben türelmi időt adott az üzlet lebonyolítására.

A vasárnap sugárzott interjúban az amerikai elnök beszélt Elon Musk-hoz fűződő kapcsolatáról, elismerve azt a segítséget, amit a milliárdos vállalkozó a választási kampány idején nyújtott. „Elon egy nagyszerű fickó” – fogalmazott Donald Trump, és elmondta, hogy mostanában nem beszélt vele sokszor. Az elnök kettejük korábbi konfliktusát úgy kommentálta, hogy Elon Musk „kissé kiborult”. Hozzátette: nem volt helyénvaló, hogy a kormányzati hatékonyságért felelős korábbi tanácsadója megharagudott. Az elnök szerint Elon Musk amiatt kezdett el neheztelni adminisztrációjára, hogy az elektromos autók vásárlása után járó támogatást megszüntették, ami az üzletembert autógyártó vállalatán keresztül közvetlenül érinti.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Marco Rubio jövő héten Budapestre látogat
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 07:56
München után február 15-16-án Pozsonyba és Budapestre látogat Marco Rubio. 
Nemzetközi Egy minisztert is lecserélnek Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 19:55
Óriási mozgolódás a horvát kormányban.
Nemzetközi A japán Vaslady történelmet írt
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 18:27
Sosem született még ilyen győzelem Japánban.
Nemzetközi Szijjártó Péter elárulta: újabb ukrajnai magyar esett el a háborúban
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 17:22
A magyar kormány támogatást nyújt a családnak.
Nemzetközi Öt idegtépő óra a halálzónában – az északkelet-ukrajnai fronton járt egy magyar újságíró
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 16:57
A Válasz Online újságírója az orosz határ közelében húzódó Szumi megyei frontvonalon járt többedmagával.
Nemzetközi Kritikus helyzetben lehet Ukrajna Pokrovszknál?
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 15:49
Próbálnak előretörni az oroszok.
Nemzetközi Minden bevallhattak az orosz altábornok megtámadói
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 15:26
Legalábbis az FSZB állítása szerint.
Nemzetközi 700 millió euróból indult el egy forradalmi EU-s projekt
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 13:48
Különleges gyártósor állt munkába.
Nemzetközi Megszületett az ítélet: ez vár Peking népszerű ellenlábasára élete végéig
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 12:29
Egy hongkongi bíróság évtizedekig tartó börtönbüntetéssel sújtotta a demokráciapárti mágnást.
Nemzetközi Összefogtak a portugál radikálisokkal szemben, elsöprő győzelmet aratott a baloldali elnökjelölt
Imre Lőrinc | 2026. február 9. 11:54
Baloldali elnököt választott Portugália. A Szocialista Párt jelöltje, António José Seguro az elnökválasztás második fordulójában simán legyőzte a radikális jobboldali Chega (Elég) államfőaspiránsát, André Venturát. A portugál belpolitikai helyzet viszont rendkívül szövevényes: miközben az elnöki tisztséget a baloldal szerezte meg, a parlamentben a jobboldal dominál. Az elmúlt öt évben pedig háromszor is előrehozott választást kellett kiírni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG