2p

A kormányfő szokatlan módon január elején is szabadságra ment – nem is akárhova.

Az alábbi képet egy indiai tuktuk (motoros riksa) sofőrje, Saleem Ibn Majeed posztolta ki a Facebook-oldalán vasárnap:

Orbán Viktor az indiai tuktuksofőrök társaságában
Orbán Viktor az indiai tuktuksofőrök társaságában
Fotó: Facebook/Saleem Ibn Majeed

A fotón Orbán Viktor látható egy virágos ingben – ezt vagy egy ehhez nagyon hasonló inget viselt a horvátországi nyaralásán is 2022-ben – riksasofőrök társaságában. A helyszín Koccsi, egy város a délnyugat-indiai Kerala államban.

Posztjában a férfi többek között arról ír, hogy az elmúlt napokban ők fuvarozták a környéken Orbán Viktort és családját, és ez nagy megtiszteltetés volt számukra.

Elsőként Hadházy Ákos adott hírt vasárnap helyi lapokra hivatkozva arról, hogy a magyar miniszterelnök Kerala államban tartózkodik családjával, illetve testőreivel.

A független országgyűlési képviselő szerint egy, a repülőtéren készült fotón a magyar miniszterelnök mellett egy Krishna Kumar nevű férfi látható, aki hagyományos indiai gyógyászattal, ájurvédával foglalkozik, a gyógyászat magyarországi központjait vezeti, Kerala pedig az ájurvéda orvoslás hazája, ahová „a cég rendszeresen szervez tisztítótúrákat”.

A miniszterelnök és családja állítólag abban az ötcsillagos Fragnant Nature Hotelben szállt meg Koccsiban, amelynek egyik specialitása az ajurvéda kezelés.

Laptársunk, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor.hu megkeresésére Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke mindössze annyit közölt: „a miniszterelnök magánprogramjairól, ahogyan eddig, ezután sem adunk tájékoztatást.”

Helyi sajtóhírek szerint a miniszterelnök január 16-ig tartózkodik Indiában.

A Blikknek időközben sikerült elérnie Orbán Viktort, aki megerősítette: feleségével és két gyermekével van Dél-Indiában.

Azt állítja, hogy makkegészséges, és szabadságát tölti ott, „jó kiszakadni az otthoni verkliből”. Szerinte „mindenféle sületlenségeket hordanak össze”, az említett Krishna Kumarral pedig csak azért találkozott, hogy mutassa meg neki a kulturális nevezetességeket.

A miniszterelnök arról is beszélt, hogy az utat saját maga fizette, és január 17-én, pénteken „kezd” majd a Kossuth Rádióban.          

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A világ egyötöde választ idén, köztük mi, magyarok is – mutatjuk a legfontosabb helyszíneket
Imre Lőrinc | 2026. január 10. 17:01
Ha 2026 és választás, akkor minden magyarnak a várhatóan április 12-én tartandó országgyűlési voksolás jut az eszébe. Pláne, hogy rendkívül szoros versenyfutásra lehet számítani a kormányzó Fidesz-KDNP és a legnagyobb ellenzéki erő, a Tisza Párt között. Azonban, ha Magyarországról kitekintünk, akkor világszerte még további mintegy 40 országban rendeznek idén választást, 1,6 milliárd embert érintve.
Nemzetközi Heteken belül megarakétát lőhet fel a NASA a Holdra
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 16:31
Az Artemis misszió négy űrhajóst visz majd egy 10 napos Hold körüli repülésre.
Nemzetközi Elon Musk: „Az Egyesült Királyság el akarja nyomni a szólásszabadságot”
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 14:59
Merthogy a szigetország Elon Musk X-csatornájának betiltását tervezi. 
Nemzetközi Összefogott öt grönlandi párt
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 12:41
Közös közleményük lényege: „Mi nem akarunk amerikaiak lenni”. Azok után adták ki nyilatkozatukat, hogy Trump kijelentette: így vagy úgy, de beavatkozik Grönland életébe. 
Nemzetközi Itt az EU reakciója az újabb iráni tüntetésekre
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 11:51
Az Európai Unió nagy aggodalommal követi az iráni tüntetések áldozatairól szóló jelentéseket, és elítéli a biztonsági erők által alkalmazott erőszakot, az önkényes fogva tartást és megfélemlítést – jelentette ki az uniós külügyi és biztonságpolitikai főképviselő szombaton.
Nemzetközi Újabb tüntetések Iránban
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 11:31
Ali Khamenei ajatollah „vandáloknak” és „szabotőröknek” nevezte a tüntetőket, és az Egyesült Államokat hibáztatja a zavargások szításáért.
Nemzetközi Hogyan árazták be az orosz fegyvereket Venezuelában? Elég csúnyán, de van néhány mentő körülmény
Litván Dániel | 2026. január 10. 11:01
Ennyit tudnak a korábban rettegett orosz fegyverek valójában az amerikai technika ellen? Vannak mentő körülmények, de az összkép így is elég sötét orosz szempontból.
Nemzetközi Trump: „Az USA cselekedni fog Grönlandon, akár tetszik nekik, akár nem”
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 09:44
Az amerikai elnök „szeretne megállapodást kötni” a dán területről, és figyelmeztet, hogy hajlandó „a nehezebb utat választani”, nehogy Oroszország vagy Kína elfoglalja előtte a szigetet.
Nemzetközi Raportra hívták a varsói magyar nagykövetet
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 09:12
Lengyelország bekérette a magyar nagykövetet, miután Magyarország újabb két lengyel állampolgárnak adott menedékjogot, ami tovább mélyíti a két ország közötti diplomáciai feszültséget.
Nemzetközi Megrettent Mexikó, egyeztet a drogkartellekről az amerikaiakkal
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 19:59
Az elnöknő szoros koordinációt szeretne az Egyesült Államokkal, miután az katonai csapásokkal fenyegette.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG