2p

A spanyol Néppárt (PP) vizsgálóbizottságot szeretne felállítani a parlamenti áramszünet ügyében, hogy kiderüljön az igazság.

„Amíg Spanyolország nem ismeri az áramszünet okát, a kormány nem mondhatja, hogy ez nem fog megismétlődni” – jelentette ki a spanyol Néppárt.

Egy héttel az egész országot 12 órán át érintő áramszünet után az ellenzék igyekszik megállapítani az okokat, amelyről a kormány mindeddig még nem közölt semmit, és meg akarja állapítani, hogy ki a felelős. „Ki fog derülni az igazság”  mondta a Néppárt parlamenti szóvivője, Miguel Tellado.

Ennek érdekében a Néppárt parlamenti csoportja kettős vizsgálóbizottság felállítására vonatkozó javaslatot nyújtott be a Parlamenthez. Elsődleges céljuk, hogy a Spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE) együttműködjön, s hogy a vizsgálatot a Kongresszusban is megtarthassák, mert csak akkor tudja a PP a Szenátusban abszolút többségét felhasználva megindítani – írja a 20Minutos.es.

Titkol valamit a spanyol kormány?
Titkol valamit a spanyol kormány?
Fotó: AFP

„Tudni akarjuk, mi történt, mit titkol a kormány már egy hete; milyen megelőzési tervei vannak a kormánynak és miért hagyták figyelmen kívül a figyelmeztetéseket, és miért nem frissítettük a stratégiát öt éve” – mondja a Néppárt. 

Ahogy a szóvivő kifejtette, a Néppárt célja a pontos ok meghatározása, „és nem a kormány által kitalált verzió” meghatározása. Spanyolország „nem engedheti meg magának”, hogy ismét „egy ilyen gazdasági, társadalmi és nemzetbiztonsági kockázatot” vállaljon.

Az ellenzék azzal vádolja a kormányt, hogy „áldozatot játszik” ahelyett, hogy megelőzné vagy megoldaná mind az áramszünet, mind az elmúlt napok vasúti káoszának problémáit. Tellado kitért a rézlopás okozta vasúti káoszra is, mindössze egy héttel az áramszünet után. Míg a kormány „szabotázsnak” tulajdonítja, az ellenzék vezetési hibának tartja. „Az összeesküvés a kormány képzeletében rejlik. A valóság az, hogy Spanyolország nem működik, és a kormány egyetlen válasza a problémákra az, hogy áldozatot játszik” – tette hozzá a képviselő.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Már vizsgálják a Lengyelországban éjjel felrobbant tárgyat
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 20. 13:10
Lengyelország három hipotézist tart valószínűnek.
Nemzetközi Több tízezer tartalékost fog bevetni Izrael
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 20. 12:13
Jóváhagyta a Gázaváros elfoglalásáról szóló terveket szerdán Jiszráel Kac izraeli védelmi miniszter, aki 60 ezer tartalékos behívását is elrendelte.
Nemzetközi Járványos tüdőgyulladás terjed a közelünkben
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 20. 10:59
Harminc év után ütötte fel a fejét a rejtélyes betegség Szlovákiában, és több tucat beteg került kórházba tüdőgyulladás miatt. A Q-láz betegség állatról terjed emberre, de egyelőre nem találják a fertőzés forrását a szakemberek.
Nemzetközi Mumbai elesett a heves esőzésben
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 20. 10:42
India pénzügyi fővárosában, Mumbaiban a heves esőzések milliók életét zavarták meg, utakat árasztottak el, valamint repülő- és vonatjáratokat töröltek. 
Nemzetközi Donald Trump már szívesen kiszállna a békéltető szerepből?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 20. 09:37
A Kreml lekicsinyelte a Vlagyimir Putyin és Volodimir Zelenszkij közötti közelgő csúcstalálkozóról szóló híreket, miközben Donald Trump megismételte a két vezetőnek szóló találkozóra való felhívását az ukrajnai háború befejezésének megvitatása érdekében.
Nemzetközi Szijjártó Péter: a Barátság kőolajvezetéknél újra minden rendben
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 20. 08:59
Még az orosz energiaminiszter-helyettesnek is megköszönte. 
Nemzetközi Donald Trump forró dróton felkérdezte Orbán Viktort?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 20. 08:21
A Bloomberg szerint Trump Orbánt is felhívta Putyin után. 
Nemzetközi Trump elbizonytalanodott Putyin békekötési szándékával kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 19:35
Az Egyesült Államok elnöke kedden kijelentette, reméli, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök lépéseket tesz az ukrajnai háború befejezése érdekében, de elismerte, hogy a Kreml vezetője esetleg egyáltalán nem akar megállapodást kötni, hozzátéve, hogy ez „nehéz helyzetet” teremtene Putyin számára.
Nemzetközi Benjamin Netanjahu éles támadást intézett Anthony Albanese ausztrál kormányfő ellen
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 17:30
Az izraeli miniszterelnök „gyenge politikusnak” nevezte Albaneset, aki „elárulta Izraelt és magukra hagyta Ausztrália zsidóit”.
Nemzetközi Áttörés: jön a japán-török katonai együttműködés
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 17:00
Japán védelmi minisztere, Nakatani tábornok kedden Ankarában tárgyalt a török vezetéssel a védelmi ipari együttműködésről és a török gyártmányú drónok lehetséges beszerzéséről. A látogatás része annak a törekvésnek, hogy Tokió bővítse a pilóta nélküli rendszerek szerepét fegyveres erőiben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG