2p

Kemény bírálatot kapott az amerikai elnök.

Donald Trump vámintézkedései áremelkedést, ellátási hiányokat és politikai ellenállást válthatnak ki – figyelmeztetett Mike Pence volt amerikai alelnök a CNN-nek adott interjúban, amit a Guardian szemlézett. Pence szerint a jelenlegi vámstratégia nem a kereskedelmi visszaélésekre adott célzott válasz, hanem egy új iparpolitikai irány, amely inflációhoz és fogyasztói terhekhez vezethet. Úgy fogalmazott: „még az adminisztráció is elismerte, hogy gazdasági sokk és hiány is következhet, ha lejár a jelenlegi 90 napos exporttilalom”.

Pence Trump egyik legélesebb bírálatában kijelentette, hogy „ez nem győzelem az amerikai embereknek”. Szerinte a vámok bevezetése után az emberek „más megközelítést fognak követelni”. Utalt Trump kijelentésére is, miszerint a gyerekeknek a jövőben „két babájuk lesz harminc helyett, és lehet, hogy azok is többe kerülnek”, Pence ezzel szemben úgy fogalmazott: „

az olcsó játékok is részei az amerikai álomnak”.

Pence bírálta Trump Ukrajna-politikáját is, amely szerinte csak megerősítette Oroszországot. Kijelentette: „az elmúlt három év tanulsága az, hogy Putyin nem békét akar, hanem Ukrajnát”. Hozzátette: az amerikai támogatás gyengülése bátorította fel Moszkvát, amely folyamatosan késlelteti a tűzszünet betartását.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Irán kitiltja a nemzetközi ellenőröket az atomlétesítményeiből
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:07
Ha nincs biztonság, nincs ellenőrzés sem.
Nemzetközi Felborult egy olajfúró platform a Szuezi-csatornánál, halottak is vannak
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 11:19
Vannak, akiket pedig még keresnek a személyzet tagjai közül. A hajóforgalmat nem befolyásolja a baleset.
Nemzetközi Újabb pusztító orosz támadás: rengeteg a sebesült Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 11:04
Átprogramozott légvédelmi rakétákkal is lőtték az ukrán városokat.
Nemzetközi Elon Musk pártot akar alapítani – elege van Trump ámokfutásából
Káncz Csaba | 2025. július 2. 09:58
Trump lélegzetelállító költségvetési politikai túlkapásai, valamint a központi bank függetlensége elleni támadások aláássák az Egyesült Államok biztonságos pénzügyi menedékhely státuszát. Elon Musk válaszul új pártot alapíthat. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Most van csak igazán bajban Zelenszkij – dermesztő hírek érkeztek Amerikából
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 09:21
Nekik sincs elég, úgyhogy hiába ígérték, nem küldenek többet.
Nemzetközi Beindult a német határvédelem, itt vannak a számok
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 07:09
Már több ezer embert fordítottak vissza a német határokról a szigorított ellenőrzések bevezetése óta.
Nemzetközi Putyin felemelte a telefont
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 06:46
Közel három év után újra beszélt az orosz és a francia elnök. Sok köszönet mondjuk nem volt benne.
Nemzetközi Trump megcsinálta? Jöhet az újabb tűzszünet
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 06:24
Izrael elfogadta a feltételeket, most a Hamásznál pattog a labda az amerikai elnök szerint.
Nemzetközi Van egy egyértelmű nyertese az Irán elleni amerikai csapásoknak
Litván Dániel | 2025. július 2. 05:59
Nem tudjuk, mit értek el az amerikai bombák és rakéták, és nem tudjuk, meddig maradhat fenn a tűzszünet. De egy tekintetben mégis lehet eredményt hirdetni.
Nemzetközi Orbán Viktor így fogadta Montenegró miniszterelnökét
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 20:03
A magyar kormányfő kedden Budapesten munkalátogatáson fogadta Milojko Spajicot, akivel két, egy infrastruktúrafejlesztési, valamint egy távközlési, információtechnológiai egyezményt írtak alá.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG