1p

Most a délkelet-ázsiai napelemeket vette célba. 

Az amerikaiak 3521 százalékos vámot akarnak kivetni a délkelet-ázsiai napelemekre.

Az USA kereskedelmi minisztériuma által bejelentett új vámok a kambodzsai, thaiföldi, malajziai és vietnámi vállalatokat célozzák meg. Erre azért volt szükség, mert az amerikai gyártók azzal vádolták Kínát, hogy az olcsó, államilag támogatott termékeikkel elárasztják a piacot. Az ügyben egy évvel korábban Washington vizsgálatot is indított - írja a The Guardian.

Vajon ezt is visszavonja majd Trump a bejelentés után?
Vajon ezt is visszavonja majd Trump a bejelentés után?
Fotó: Pixabay

Nem minden gyártó kapja egységesen a fenti horrorvámot, ez a kambodzsai cégek „kiváltsága” lesz csak, akik nem voltak hajlandók együttműködni az amerikaiak vizsgálatával. A kínaiak malajziai vállalatára 41 százalékos, míg egy thaiföldi gyártóra 375 százalékos vámot vetettek ki.

Az intézkedés amerikai kritikusai ugyanakkor arra figyelmeztetnek, hogy ebből is baj lehet, mivel ez megemeli a napelemcellák árát, amelyek összeszerelve alkotják a napelempaneleket. A legtöbb gyártó az USA-ban paneleket állít össze, cellagyártással nem foglalkozik.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Tényleg várják Magyar Pétert Brüsszelben, de lehet, hogy nem derül ki, mire jutottak
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 15:39
Az Európai Bizottság illetékes szóvivője megerősítette, hogy Magyar Péter leendő miniszterelnök szerdán Brüsszelbe utazik, és informális egyeztetést folytat az uniós források hazahozataláról.
Nemzetközi A Hezbollah továbbra sem akar Izraellel tárgyalni
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 14:18
Újra megerősítette hétfőn Naím Kászim, a Hezbollah libanoni síita milícia vezetője, hogy ellenzi a Bejrút és Izrael közötti közvetlen tárgyalásokat.
Nemzetközi A Hormuzi-szorosról nem is tárgyal Irán, de megmondták, miről igen
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:38
Háromlépcsős terv alapján jutnának megállapodásra.
Nemzetközi Összeálltak George Simionékkal a román szociáldemokraták
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 11:18
Együtt buktatnának kormányt – de utána mi lesz?
Nemzetközi Moszkvába érkezett az iráni külügyminiszter, hogy Putyinnal tárgyaljon
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 10:22
Putyinnal is találkozik.
Nemzetközi Tényleg Trump lehetett a célpontja a washingtoni merénylőnek
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 09:04
Nem jutott túl messzire.
Nemzetközi Egekbe szökött a koporsók ára Oroszországban
Elek Lenke | 2026. április 26. 17:12
Nincs elég temető és krematórium.
Nemzetközi Trump szerint elégtelen Irán ajánlata, lefújta a béketárgyalást
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 16:04
A két különmegbízott, Steve Witkoff és Jared Kushner tárgyalt volna Pakisztánban az iráni külügyminiszterrel, de Trump szerint nem éri meg a sok utazás és költség emiatt.
Nemzetközi Miután kimenekítették Trumpot, az is kiderült, ki volt a washingtoni lövöldöző
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 10:56
A Fehér Ház vacsoráján nyitott tüzet egy 31 éves férfi, aki tanárként dolgozott, és emellett videojátékokat fejlesztett. Az előző elnökválasztás előtt Kamala Harris kampányát is támogatta egy kisebb összeggel.
Nemzetközi Negyven éve történt Csernobil: titkos Stasi-akták fedik fel a félretájékoztatási kampányt
Kormos Olga | 2026. április 26. 10:41
1986. április 26-án a csernobili atomerőműben egy végzetes tervezési hiba miatt a túlfuttatott 4-es reaktor egy rutinszerű leállítási kísérlet során felrobbant, elindítva egy olyan eseményláncolatot, amely végül több százszor nagyobb mennyiségű radioaktív anyagot juttatott a légkörbe, mint a Hirosimára ledobott atombomba.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG