2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Az Európai Bizottság előterjesztett egy olyan cselekvési tervet, amelyet az Európai Unió biztonságára nézve egyre nagyobb kockázatot jelentő drónfenyegetések ellen alkotott meg.

Az elmúlt években az Európai Uniónak egyre több kihívással kellett szembenéznie a drónokkal és a meteorológiai ballonokkal kapcsolatban. Ide tartoznak az ellenséges átrepülések, a légtér folyamatos megsértése, a repülőterek működésének megzavarása, valamint a kritikus infrastruktúrát, a külső határokat és a nyilvános tereket érintő kockázatok – olvasható az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének közleményében.

A cselekvési terv a szorosabb uniós együttműködés és az erősebb szolidaritás irányába tenne lépéseket. A dokumentumot a Bizottság arra reagálva dolgozta ki, hogy az Európai Parlament és az uniós tagállamok egységes uniós megközelítést sürgettek az ellenséges szándékú drónok jelentette fenyegetésekkel szemben.

A terv elsősorban a polgári belbiztonságra összpontosít, de megerősíti a polgári és a katonai megközelítés közötti együttműködést is. Emellett hozzájárulna egy versenyképes európai drónpiac kialakításához, amiben fontos innovációs, növekedési és munkahelyteremtési potenciált lát.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Újabb palesztinok haltak meg izraeli légicsapásokban
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 17:53
Legalább 11 ember meghalt Gázavárosban.
Nemzetközi Nem kér a Hezbollah a libanoni tűzszünetből
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 16:43
A szervezet elutasította a megállapodást.
Nemzetközi Magyar Péter először fogadott egy miniszterelnököt Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 15:22
Az ír kormányfő volt az első ilyen vezető.
Nemzetközi Keresztbe tennének Trump háborús törekvésének
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 13:52
Az amerikai képviselőház elfogadott egy határozatot, amely megakadályozná Donald Trumpot abban, hogy további katonai lépéseket tegyen Irán ellen kongresszusi felhatalmazás nélkül.
Nemzetközi Áll a bál a Balkánon Trump vejének luxusberuházása miatt
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 13:31
Veszélyeztetett élőhelyen épülhet luxusüdülő.
Nemzetközi Ukrán dróntámadás érte Szimferopolt
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 10:53
Három ember életét vesztette, hét pedig megsebesült Szimferopolban.
Nemzetközi Orosz drónok telibe eltaláltak egy többszintes lakóházat
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 10:22
Az orosz támadások következtében Szumi megye jelentős részén nincs áram.
Nemzetközi Washington szerint a Hezbollahtól függ Izrael és Libanon tűzszünete
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 08:55
Izrael és Libanon Washingtonban közvetlen tárgyalásokon megállapodott egymással.
Nemzetközi Moszkva pragmatikus kapcsolatot szeretne Magyarországgal
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 07:52
Készek a kapcsolatok fejlesztésére.
Nemzetközi Nincs magyar vétó, nagy bejelentést tett az EU Ukrajna csatlakozásáról
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 07:27
A cél az, hogy az első tárgyalási klasztert akár már június 15-én, egy luxembourgi EU-miniszteri találkozó alkalmával hivatalosan is megnyissák.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG