2p

Mégis lesz magyar tagja a csoportnak.

Új, 32 tagú szélsőjobboldali frakció megalakítását jelenthetik be napokon belül az Európai Parlamentben, amelynek tagja lesz a Mi Hazánk képviselője, Borvendég Zsuzsanna is. Szuverenistáknak hívják majd magukat - írja a Die Zeit és a Der Spiegel német lapok egybahangzó értesülésére hivatkozva a hvg.

Fogy a levegő a Fidesz körül Brüsszelben és Strasbourgban is
Fogy a levegő a Fidesz körül Brüsszelben és Strasbourgban is
Fotó: Európai Parlament

A hírt többek között az ukrán RBC-Ukraine nevű hírportál is jelentette, azt kiemelve, hogy az Alternatíva Németországnak (AfD) német nacionalista és jobboldali populista párt Szuverenisták néven frakció létrehozását tervezi. Egy e-mail tanúbizonysága szerint egy pártnak a képviselője az Európai Parlamentben azt kérte, hogy a parlament adminisztrációja biztosítson 100 fős helyiséget és étkeztetést az új képviselőcsoport alakuló ülésére június 27-én 10 órára.

A hírforrások szerint a frakcióhoz a következő jobboldali pártok is csatlakozhatnak (zárójelben az elnyert mandátumuk száma): az SOS Románia (2), a spanyol SeAcabó La Fiesta (32), a görög NIHK (1), a lengyel Konfederacja Wolnosc i Niedpodleglosc (6), a szlovákiai Hnutie Republika (2) és a magyar Mi Hazánk Mozgalom (1). Az AfD-nek 17 mandátuma van.

Ezt a szervezkedést az előzte meg, hogy az AfD-t a sorozatos botrányok, orosz és kínai kémkedési gyanú, a nácizmus relativizálása miatt kitették a jobboldali, populista Identitás és Demokrácia frakcióból. A német párt eltávolította a képviselői közül a botrányokban elsősorban érintett Maximillian Krah képviselőt és kérte a visszavételét az ID-frakcióba, azonban a csoport vezető politikusa, a francia Marine Le Pen elutasította ezt - tette hozzá a magyar lap.

Az új csoportnak a fentiek alapján hét országból 32 képviselője lesz, a frakcióalapítás feltétele minimum 23 képviselő legalább 7 tagállamból. Ezzel nagyobb költségvetési támogatást és több megszólalást kaphatnak, mintha csak független képviselők lennének. Ugyanakkor ezzel az EU-szkeptikus, populista, szélsőjobboldali erők már három frakcióba rendeződnének, ami még inkább töredezetté tenné őket, ahelyett, hogy egységesebbek lennének - hangsúlyozta az újság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi 123-ból 108 nem volt elég az ukránoknak, két halott is van
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 11:41
Jól dolgozott az ukrán légvédelem, de nem elég jól.
Nemzetközi Robbanások Macron szállodájának közelében – frissítve: négy rendőr is megsebesült
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 10:38
Damaszkuszi látogatása sikerült izgalmasra a francia elnöknek.
Nemzetközi Hatalmas blamával indítják Andrej Babisék a NATO-csúcsot
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 09:56
Külön utazott a két cseh vezető.
Nemzetközi Tízmillóan áram nélkül Kubában – közeleg az összeomlás?
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 07:59
Az egész hálózat összeomlott.
Nemzetközi Ég egy tartályhajó a Hormuzi-szorosban, Irán újra begyújtotta a rakétákat
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 07:26
Igencsak törékeny a tűzszünet a szoros környékén.
Nemzetközi Vajon erre mit lép Trump? Sima belga győzelem, Ronaldo végleg csomagol
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 06:27
Visszavágtak a belgák az igazságtalanság miatt, Ronaldóéknak az utolsó pillanatokban törték össze a szívét.
Nemzetközi Trump elárulta: tárgyalnak az orosz-ukrán háború lezárásáról
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 19:39
Donald Trump amerikai elnök szerint folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról.
Nemzetközi Több száz ukrán drón támadta az éj leple alatt Oroszországot
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 13:28
Többet lelőttek, de sok így is betalált.
Nemzetközi Kiütheti Orbán Viktor nagy szövetségesét az igazság közelgő pillanata
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 13:07
Kedden születhet meg a fontos ítélet.
Nemzetközi Trumptól a fociban sem lehet szabadulni – ő döntött a foci-vb piros lapjáról?
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 07:52
Tulajdonképpen példa nélküli, hogy egy államfő egy piros lap miatt gyakorol nyomást, de lgalábbis nem szokványos.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG