2p

Hétfőtől már valamennyi határán érvényes az illegális migráció korlátozása érdekében bevezetett szigorítás.

Németország hétfőn kiterjesztette a határellenőrzést valamennyi határára az illegális migráció korlátozása érdekében. Kritikusai szerint a döntés veszélyezteti a schengeni térség szabad mozgásra vonatkozó szabályait.

A német rendőrség a Luxemburggal, Belgiummal, Hollandiával és Dániával közös határátkelőhelyeken indít ellenőrzést, kiterjesztve a Lengyelországgal, a Csehországgal, Ausztriával, Svájccal és Franciaországgal közös határátkelőhelyek korábbi ellenőrzését.

Nancy Faeser belügyminiszter, aki elrendelte az ellenőrzéseket, azt ígérte, hogy a határon átutazóknak nem kell számítaniuk a forgalom jelentős zavaraira.

Faeser egy hete hivatalosan bejegyeztette az új ellenőrzéseket az Európai Bizottságnál, azzal érvelve, hogy azokra a Németországba érkező migránsok nagy száma miatt van szükség. Az ellenőrzések kezdetben hat hónapra szólnak, de meghosszabbíthatók. Az osztrák határon 2015 óta tartanak ellenőrzéseket.

Bár a schengeni megállapodás 29 aláíró országa – amely az Európai Unió legtöbb tagját, valamint Norvégiát, Svájcot, Izlandot és Liechtensteint foglalja magában – általában lehetővé teszi a szabad mozgást a belső határaikon, a migrációs helyzet és az iszlám terrorizmus veszélye miatt egyes határátkelőkön visszatértek az ellenőrzések.

Visszafordítják a migránsokat
Visszafordítják a migránsokat
Fotó: Depositphotos

A határellenőrzések lehetővé teszik a hatóságok számára a migránsok visszafordítását, ami sokkal egyszerűbb eljárás, mint a beutazás utáni kitoloncolás.

Németország 2023 októbere óta mintegy 30 ezer olyan migránst fordított vissza, akiknek nem volt joguk az országba való belépésre.

A migráció kérdése akkor került ismét a politikai napirend élére, amikor a múlt hónapban egy szíriai férfi három embert ölt meg egy tömeges késelés során a németországi Solingen városában.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Az Európai Parlament furcsa koalíciója módosította a menekültügyi szabályokat
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 20:00
Megalkotásra került a biztonságos származási országok közös uniós jegyzéke, továbbá megerősítették a kérdésben a biztonságos harmadik ország elvét.
Nemzetközi Indonézia akár 8 ezer katonát is Gázába vezényelne
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 19:20
Indonézia bejelentette, hogy akár 8 ezer katonát is felkészít a Gázai övezetbe történő telepítésre. Ez az első ország, amely a tavaly év végén az Egyesült Államok közvetítésével létrejött tűzszüneti megállapodás második szakaszának részeként csapatokat küldene a térségbe.
Nemzetközi A francia elnök nagyhatalmat faragna Európából
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 18:41
Emmanuel Macron igen kritikusan beszélt az öreg kontinensről, és egy konkrét javaslattal is előrukkolt.
Nemzetközi Készül a mesterterv Ukrajna EU-csatlakozására, még Trump is felhívhatja Orbán Viktort
Wéber Balázs | 2026. február 10. 18:21
Már javában készülnek a tervek Brüsszelben Ukrajna EU-csatlakozásának felgyorsítására. A Kijev-párti erők bíznak a csatlakozást ellenző Orbán-kormány bukásában – vagy ha ez elmarad, akkor Donald Trump nyomásgyakorlásában. Nagyító alatt ezúttal Ukrajna rögös útja az uniós közösségbe.
Nemzetközi Védőintézkedéseket fogadott el az EP a Mercosur-megállapodáshoz
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 16:21
A Fidesz és a Tisza képviselői a megoldás ellen szavaztak, míg a DK és a Mi Hazánk képviselői annak elfogadására.
Nemzetközi Ezért szabotálja Donald Trump a Kanadába vezető új híd megnyitását
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 14:21
Az amerikai elnök azzal fenyegetőzik, hogy megakadályozza az új amerikai–kanadai híd megnyitását, és tárgyalásokat követel Ottawával.
Nemzetközi Marco Rubio jövő héten Budapestre látogat
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 07:56
München után február 15-16-án Pozsonyba és Budapestre látogat Marco Rubio. 
Nemzetközi Egy minisztert is lecserélnek Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 19:55
Óriási mozgolódás a horvát kormányban.
Nemzetközi A japán Vaslady történelmet írt
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 18:27
Sosem született még ilyen győzelem Japánban.
Nemzetközi Szijjártó Péter elárulta: újabb ukrajnai magyar esett el a háborúban
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 17:22
A magyar kormány támogatást nyújt a családnak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG