2p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Pozíciók osztásával le tudta szerelni az ellene lázongó képviselőket Robert Fico – egyelőre.

A Telex által megszólaltatott szakértő, A Napunk szlovákiai magyar hírportál vezető szerkesztője, Szalay Zoltán szerint továbbra is bajban van Robert Fico szlovák miniszterelnök, ugyanis az utóbbi hónapokban pártja, a Smer támogatottsága 20 százalék alá esett, ez a választások óta a legalacsonyabb mért érték. Koalíciós partnere, a Hlas pedig egyes felmérések szerint 10 százalék alá, azaz a választáson elért eredmény nagyjából felére esett vissza.

„Nagyon instabil a koalíció”, sok kormányon belüli válság zajlott le az utóbbi időszakban. Ficónak végül sikerült stabilizálnia a hárompárti összefogást, de ehhez az is kellett, hogy „különböző kormányzati pozíciókkal fizette ki a lázongó képviselőket”.

Két képviselő is akadt, aki korábban hátat fordított a saját pártjának, mindketten kaptak egy-egy minisztériumot.

- olvasható a cikkben arról, miként sikerült leszerelnie az ellene lázadozókat a szlovák kormányfőnek. A kormány mögött most a szükséges 76 helyett 79 képviselő áll, de Ficónak Szalay szerint továbbra is „játszmáznia kell” a különböző politikusokkal.

A kormánykoalíció támogatásának csökkenése mögött az elemző szerint elsősorban a megszorítások, például a magyar mintára bevezetett tranzakciós adó állnak, de megemelték az áfát is 20-ról 23 százalékra.

A szlovák kormány egy szintén a magyar (és amerikai) ideológiai mintákat követő alkotmánymódosítást is tervez, amelyben kimondanák, hogy csak férfi és női nem létezik, illetve alkotmányba írnák azt is, hogy bizonyos nemzetközi szerződések és jogszabályok nem élveznének elsőbbséget a szlovák jogszabályokkal szemben.

Ehhez egyelőre nincs meg a megfelelő támogatása Ficónak, ugyanis 90 képviselőre lenne szüksége a módosítás megszavazásához. Cserébe június 1-jén életbe lépett a szlovák civiltörvény, amely enyhébb a Magyarországon egyelőre elhalasztott „átláthatósági” törvényjavaslatnál, de így is komoly problémákat okoz a szlovák civil szervezeteknek. 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Levéltetű és parazita – Dmitrij Medvegyev még magához képest is durván üzent Zelenszkijnek
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 16:03
A volt orosz elnök szerint az ukránoknak szembesülnie kell az új, harctéri realitásokkal.
Nemzetközi Tovább durvulhat a helyzet Los Angelesben, tengerészgyalogosokat is bevetnének Trumpék?
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 15:36
A kaliforniai kormányzó szerint ez tébolyodott ötlet.
Nemzetközi „Maffia vagy demokrácia”: százezer tüntető előtt követelték az előrehozott választások kiírását
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 14:06
„Spanyolországnak forradalomra van szüksége”, de ezt egyelőre csak az urnáknál képzeli el a spanyol Néppárt vezetője.
Nemzetközi Keményen fogalmazott XIV. Leó, Donald Trump vagy Orbán Viktor is találva érezheti magát?
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 12:57
Pünkösd vasárnapján szólalt meg a pápa, a nacionalista politikai mozgalmakat kritizálta.
Nemzetközi Szijjártó Péter továbbra is határozottan Izrael mellett
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 11:21
Telefonált egyet a magyar külügyminiszter.
Nemzetközi Továbbra is vészhelyzet van Parajdon
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 11:04
További harminc napig marad a veszélyhelyzet. A magyar államfő is a helyszínen járt.
Nemzetközi Le kellett zárni két Moszkva környéki repülőteret ukrán drónok miatt
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 10:46
Az oroszok szerint csak elővigyázatosságból.
Nemzetközi Voks 2025 olasz módra: a bevándorlásról is véleményt mondhat 51 millió választópolgár
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 10:29
A kormány azt szeretné, ha érvénytelen lenne a szakszervezetek és az ellenzék kezdeményezte népszavazás.
Nemzetközi Amerikai tanulmány: Orbán Viktor, a modernkori autokrata
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 10:12
Egy politikatudományi szakértő Orbán Viktor példáján keresztül mutatja be, hogy a mai autokraták már nem a korábbi diktátorok módszereit alkalmazzák – ők máshogy érvényesítik akaratukat. A pár éve megalkotott új autokráciaelméletére alapozva azt mondja, ők felülkerekednek a régi típusú, nyíltan erőszakos diktatúrákon.
Nemzetközi Új fegyvert kapnak a német rendőrök – ez a megfelelő válasz a késes támadásokra?
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 09:28
Taserekkel jobban megvédhetnék magukat és másokat a német rendőrök?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG