2p

Tíz embert ölt meg, mielőtt maga ellen fordította a fegyvert. A svéd rendőrök szerint egyedül cselekedett, ideológiai indítéka nem volt az örebrói ámokfutónak.

A támadón kívül tíz halottja van a svédországi felnőttképzési központban történt lövöldözésnek, az elkövető egyedül cselekedett – tájékoztatott a svéd rendőrség szerda reggel.

„Tizenegy ember meghalt, köztük a lövöldöző férfi” – közölte a rendőrség Örebróban, ahol Ulf Kristersson miniszterelnök megfogalmazása szerint az ország történetének legsúlyosabb tömeggyilkosságát követték el előző este.

A rendőrség nem közölte, hogy pontosan hányan sebesültek meg és mennyire súlyosan. A regionális hatóságok beszámolója szerint hat embert szállítottak kórházba lőtt sebekkel.

Rendőrök a svédországi Örebro egyik felnőttoktatási központjánál elkövetett fegyveres támadást követően 2025. február 4-én - a 11 halott között a lövöldöző is ott van
Rendőrök a svédországi Örebro egyik felnőttoktatási központjánál elkövetett fegyveres támadást követően 2025. február 4-én - a 11 halott között a lövöldöző is ott van
Fotó: MTI/EPA/TT Hírügynökség/Kicki Nilsson

A svéd média azt írta, hogy a teljesen feketébe öltözött gyilkos a lövöldözés után maga ellen fordította a fegyvert.

„A lövöldözés indítéka még mindig nem ismert, de minden arra utal, hogy az elkövető egyedül cselekedett, ideológiai indíték nélkül”

- tették hozzá. A rendőrség már korábban közölte, hogy nem terrorcselekményként kezeli a történteket.

A hatóságok házkutatást végeztek a gyanúsítottnál, de erről nem közöltek részleteket.

A rendőrség arra is felhívta a figyelmet, hogy a közösségi médiában „téves narratívákat” terjesztettek a felnőttképzési központban történtekről. „Szeretnénk világossá tenni, a nyomozati és hírszerzési információk alapján jelenleg nincs olyan értesülés, amely arra utalna, hogy az elkövető ideológiai indíttatásból cselekedett” – írta a hatóság a honlapján közzétett rövid közleményében.

Szerdán bejelentették, hogy az érintett oktatási intézmény, a Campus Risbergska a héten zárva tart. Örebróban a tragédia miatt városszerte félárbócra eresztették a zászlókat.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Készenlétben Japán: közeleg a giga földrengés?
Kormos Olga | 2025. december 14. 17:44
A hétfői 7,5-ös erősségű földrengés után újabb komoly, 6,9-es rengés rázta meg Japán északkeleti részét, a hatóságok ismét egy jövőbeli megarengés lehetőségére figyelmeztetnek.
Nemzetközi Moszkva gyakorlatilag lesöpörte az asztalról a béketervet
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 17:23
„Elfogadhatatlan rendelkezésekről” beszélt a Kreml szóvivője, aki nem vár semmi jót az ukránok és az európaiak egyeztetéseitől.
Nemzetközi Ki nem találná, miért vonultak ki tüntetni egy orosz városban
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 16:46
A jeges idő ellenére is utcára mentek.
Nemzetközi Európa együttérez Ausztráliával – a magyar kormány egyelőre hallgat
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 16:14
Macrontól Vucicig, Zelenszkijtől Babisig jöttek az üzenetek az ausztrál terrortámadásról. Magyarország egyelőre hallgat.
Nemzetközi Veszélyben Trump békéje Gázában is – a Hamász zokon vette parancsnokának halálát
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 15:41
A Hamász szerint a szombat izraeli csapás az egész tűzszüneti megállapodást veszélyezteti, Trumptól kérnek segítséget.
Nemzetközi Az amerikai rendőrök őrizetbe vettek valakit – megvan a Rhode Island-i lövöldöző?
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 14:32
Megvan a tettes?
Nemzetközi Itt egy újabb orosz győzelmi jelentés
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 14:14
Folytatódik az orosz előretörés az orosz védelmi minisztérium szerint.
Nemzetközi Elképesztő felvétel: így vette el egy bátor civil az egyik ausztrál merénylő fegyverét
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 13:41
Hihetetlen képsorok az ausztrál terrortámadásról.
Nemzetközi Hatalmas bejelentést tett Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 13:18
Közölte, hogy hajlandó lemondani egyik legfontosabb céljáról Ukrajna a béke érdekében.
Nemzetközi Ausztrál lövöldözés: legalább 12 halott, bombákat is keresnek
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 12:52
Terrortámadásnak minősítették az esetet az ausztrál hatóságok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG