1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

„A NATO sem tűrheti el”, ami szerinte történik.  

Orbán Viktor a közösségi oldalára feltöltött videóban arra a kérdésre, hogy mi lesz a Mark Rutte NATO-főtitkárral való találkozójának a témája, azt felelte: az ukránok lesznek napirenden. A miniszterelnök ezt pénteken, az Európai Politikai Közösség tiranai csúcstalálkozójára tartva jelentette ki.

Szerinte mégiscsak „példátlan eset”, hogy Magyarországgal, egy NATO-tagállammal szemben egy nem NATO-tagállam – amely közben állítólag jó viszonyra törekszik a NATO-val – „titkosszolgálati akciókat” hajt végre, és egy „jól koordinált, megszervezett, pénzelt, dezinformációs lejárató kampányt folytat”. Ezzel Ukrajnára utalt. 

„Ez elfogadhatatlan, ezt a NATO sem tűrheti el” – jelentette ki a miniszterelnök. 

Időközben – az MTI által közreadott kép tanúsága szerint – egy találkozó kettejük között már meg is történt:

Orbán Viktor és Mark Rutte Tiranában 2025. május 16-án
Orbán Viktor és Mark Rutte Tiranában 2025. május 16-án
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megszólalt Moszkva az orosz-ukrán találkozóról
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 19:46
A szemben álló felek ezer-ezer fős hadifogolycserében állapodtak meg Isztambulban, az orosz-ukrán tárgyalásokon – jelentette be Vlagyimir Megyinszkij, az orosz küldöttség vezetője pénteken, a tárgyalások befejezése után az orosz sajtónak. Ezzel lényegében megerősítette a korábbi ukrán közlést.  
Nemzetközi Huszonöt év börtönbüntetést kapott Salman Rushdie merénylője
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 19:31
A maximálisan kiszabható legmagasabb, azaz 25 év börtönbüntetésre ítélte a bíróság pénteken Salman Rushdie támadóját, Hadi Matart, aki 2022 nyarán késsel támadt rá az íróra New York államban egy irodalmi rendezvényen.
Nemzetközi Most tényleg átlépi a Rubicont az Orbán-kormány – mit húz erre Magyar Péter? Ez Viszont Privát
Gáspár András – Havas Gábor – Izsó Márton – Litván Dániel – Wéber Balázs | 2025. május 16. 18:31
Ledobja az atombombát, átlépi a Rubicont, kinyírja a demokráciát –  elfogytak a jelzőink a kormánypárt legújabb tervével kapcsolatban. Ha az „átláthatósági” törvényjavaslatból valóban törvény lesz, akkor a kormányzati gépezet kénye-kedve szerint hallgattathatja el a neki nem tetsző médiumokat, civil szervezeteket, és ezáltal alapjaiban rengetheti meg a nyilvánosság jelenlegi szerkezetét. A félelem már beköltözött a szerkesztőségekbe.
Nemzetközi Megvan az első eredménye az orosz-ukrán tárgyalásoknak
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 17:46
Oroszországgal a tűzszünetről, humanitárius kérdésekről, valamint egy esetleges csúcstalálkozóról folytak megbeszélések pénteken Isztambulban – közölte Rusztem Umerov ukrán védelmi miniszter a találkozó után újságírókkal. A fogolycseréről már megállapodtak.
Nemzetközi A nap képe: így ölelkezett Orbán Viktor Giorgia Melonival
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 16:03
Erre Tiranában került sor pénteken, az Európai Politikai Közösség csúcstalálkozóján.
Nemzetközi Trump: sokan éheznek Gázában
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 14:31
Az amerikai elnök és az izraeli vezetés viszonya egyre feszültebb.
Nemzetközi Az utolsó pillanatban szabtak az oroszok új feltételeket a béketárgyaláson
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 13:06
Az ukránok szerint egyértelmű, hogy mire megy ki a játék.
Nemzetközi NATO-főtitkár: Putyin hibát követett el
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 11:54
A labda az orosz elnöknél pattog Mark Rutte szerint a törökországi fejlemények nyomán.
Nemzetközi Fordult a kocka Romániában? Itt az utolsó közvélemény-kutatás eredménye
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 11:44
Nagyon szoros eredményre lehet számítani Romániában, de az utolsó felmérés szerint aggódhat George Simion.
Nemzetközi Már megkezdődött George Simion és Nicosur Dan meccse, egymillió román már most szavazhat
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 11:29
A külföldön élő, 4-5 millió román állampolgár szavazata is döntő lehet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG