2p

A Politico cikke szerint a magyar miniszterelnök azonban nem tudta megoldani részvételét.

„A Donald Trump elnöki beiktatására meghívottak listáján szerepel Orbán Viktor magyar miniszterelnök is, akit az európai politikai életben Vlagyimir Putyin tisztelőjeként emlegetnek, és Európa „rosszfiújának” tartanak. Orbán Viktor azonban nem tudja megoldani a részvételt – közölte a magyar miniszterelnök hivatala a sajtóval” — számol be róla a Politico.

Ezzel gyakorlatilag a teljes magyar kormányzati propagandát cáfolja a lap az Orbán Viktorra vonatkozó információval. Ugyanez jelent meg egyébként az amerikai US News hírportálon is, írja a 444, amely feltárta ezt az ellentmondást.

Korábban Donald Trump leendő amerikai elnök és Orbán Viktor miniszterelnök szívélyesen találkoztak. Mi lehet a háttérben?
Korábban Donald Trump leendő amerikai elnök és Orbán Viktor miniszterelnök szívélyesen találkoztak. Mi lehet a háttérben?
Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Hogy Orbán Viktor nem vesz részt a beiktatáson, szerdán derült ki, ekkor közölte a miniszterelnök sajtófőnöke, Havasi Bertalan, hogy Orbán január 20-án a magyar EU-elnökség eredményeit értékelő konferencián tart előadást Budapesten. Az első ránézésre is furcsa magyarázatot a kormányportálok és kormányhű megmondóemberek próbálták meg árnyalni, még jobban megmagyarázni, amiből egy akár még szórakoztatónak is nevezhető történet kerekedett ki — teszi hozzá a lap.

Ahogy azt már szerdán a hazai sajtóban elsőként megírtuk, az amerikai The Hill politikai hírportál szintén úgy értesült, hogy Orbán Viktor kapott meghívót a beiktatásra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Trumpék irányítják Alberta szeparatista mozgalmát Kanadában?
Bózsó Péter | 2026. február 7. 10:31
Az albertai szeparatisták három állítólagos találkozó után finanszírozást kérnek Donald Trump kormányától.
Nemzetközi Már az asztalon van a 20. uniós szankciócsomag Oroszországgal szemben
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 17:35
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke beterjesztette a huszadik szankciós csomagot Oroszországgal szemben. A nyersolajra teljes tengeri szolgáltatási tilalmat vezetnének be.
Nemzetközi Áramszünettel küzd több ukrán megye, nagyvárosokat is érint a kimaradás
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 15:41
Harkiv, Dnyipropetrovszk és Donyeck megyében reggel óta szünetel az áramszolgáltatás, az orosz támadás az infrastruktúra ellen még délután is tartott.
Nemzetközi Irán akár a fődíjat is megütheti, ha kitör a háború Amerikával
Litván Dániel | 2026. február 6. 14:14
Milyen eszközökkel és mennyire lehet képes visszaütni Irán, ha Trump csapásokat indít? Az amerikai harci gépek ellen keveset tehetnek az irániak, de jóval értékesebb, és elérhető célpontjaik is lehetnek.
Nemzetközi Februárban Magyarországra jöhet Marco Rubio amerikai külügyminiszter
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 12:10
Úgy tűnik, hogy Magyarországra érkezhet a választási kampányban egy magasrangú amerikai politikus, Marco Rubio külügyminiszter személyében. Hosszabb távon pedig JD Vance alelnököt is hazánkba csábítaná a kormány.
Nemzetközi Figyelmeztetést adott ki az Egyesült Államok Iránra
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 10:30
Az Egyesült Államok iráni virtuális nagykövetsége péntek hajnalban biztonsági figyelmeztetést adott ki, amelyben felszólította az amerikai állampolgárokat, hogy azonnal hagyják el Iránt.
Nemzetközi Merénylet történt egy orosz katonai vezető ellen Moszkvában
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 10:12
Egy magas rangú orosz tábornokot többször meglőttek és megsebesítettek az orosz fővárosban.
Nemzetközi Magyarország menedéket adott, Varsó elítélte, most európai elfogatóparancs jöhet a lengyel ex-miniszter ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 09:13
A varsói kerületi bíróság csütörtökön elrendelte Zbigniew Ziobro letartóztatását.
Nemzetközi Fontos tárgyalást rendeznek ma a Közel-Keleten
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 08:10
Irán és az Egyesült Államok Ománban egyeztetnek Teherán nukleáris programjáról.
Nemzetközi Átveszi az irányítást az üzleti világban a mesterséges intelligencia
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 19:33
Az AI (mesterséges intelligencia) vált a globális digitális gazdaság fő hajtóerejévé, amely egyszerre formálja át az üzleti szoftvereket, a keresést és a tartalomfogyasztást – írta friss elemzése alapján a Deloitte.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG