2p

Szlovákia miniszterelnöke rászállna a független médiára, kilátásba helyezte egy nemzeti médiahatóság felállítását, amely az ellenzék szerint a sajtó cenzúrájával érne fel.

Robert Fico szlovák miniszterelnök „vérszomjas gazembereknek” nevezte a nagy médiumok újságíróit, és új korlátozó intézkedésekkel fenyegette meg őket, többek között egy nemzeti médiahatóság létrehozásával, amivel kritikusai szerint cenzúrával érne fel - írja a Népszava a Politico-ra hivatkozva. 

Orbán Viktor szövetségese egy keddi sajtótájékoztatón kelt ki magából, miután az egyik jelenlévő újságíró a kormánykoalíciójában tapasztalható feszültségekről kérdezte. „A parlamenti eredmények első napja óta egy percre sem hagytak békén minket. Úgy mentek ellenünk, mint a vérszomjas gazemberek”.

Fico a Denník N, a Denník Sme és az Aktuality.sk nagy független szlovák médiumokat emelte ki, amelyek kritikusak voltak a kormánnyal szemben.

Begurult
Begurult
Fotó: MTI/EPA

„Olvassa utólag a saját cikkeit? Nem hiszem, hogy igen... színtiszta gyűlölet. Önöket megszállta az ördög, csak ártani akarnak, ártani és ártani” - folytatta Fico, és az újságírókat tette felelőssé azért, hogy májusban merényletkísérlet áldozata lett.

Szerinte Szlovákiában olyan „médiakáosz” van, amely egyetlen más uniós országban sem létezik. Ezután felsorolta a különböző intézkedéseket, amelyeket a kormány hozhatna a média ellen. Elmondta, hogy támogatja egy nemzeti médiahatóság létrehozásának ötletét, valamint szankciókat azokkal az újságírókkal szemben, akik nem teszik közzé a helyreigazításokat.

Az ellenzéki politikusok felháborodva reagáltak Fico kijelentéseire. „Az újságírókat ellenőrző nemzeti médiahatóság ötlete nem más, mint a média cenzúrázására és korlátozására irányuló, talán csak Észak-Koreában létező, alig burkolt kísérlet” - mondta Zora Jaurová, az ellenzéki Progresszív Szlovákia parlamenti képviselője. A brüsszeli lap emlékeztet, a szlovák média Fico hatalomra kerülése óta nagy nyomás alatt van az országban. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi 700 millió euróból indult el egy forradalmi EU-s projekt
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 13:48
Különleges gyártósor állt munkába.
Nemzetközi Megszületett az ítélet: ez vár Peking népszerű ellenlábasára élete végéig
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 12:29
Egy hongkongi bíróság évtizedekig tartó börtönbüntetéssel sújtotta a demokráciapárti mágnást.
Nemzetközi Összefogtak a portugál radikálisokkal szemben, elsöprő győzelmet aratott a baloldali elnökjelölt
Imre Lőrinc | 2026. február 9. 11:54
Baloldali elnököt választott Portugália. A Szocialista Párt jelöltje, António José Seguro az elnökválasztás második fordulójában simán legyőzte a radikális jobboldali Chega (Elég) államfőaspiránsát, André Venturát. A portugál belpolitikai helyzet viszont rendkívül szövevényes: miközben az elnöki tisztséget a baloldal szerezte meg, a parlamentben a jobboldal dominál. Az elmúlt öt évben pedig háromszor is előrehozott választást kellett kiírni.
Nemzetközi Putyin szócsöve bemondta: ekkor támadnák le Európát
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 06:11
Nem fognak habozni, ha ez megtörténik. Sőt, teljes erejüket bevetik.
Nemzetközi Átverés volt az ukrán csodarakéta? Gyanús ügyek a Flamingó körül
Litván Dániel | 2026. február 9. 05:47
A háború menetét komolyan befolyásoló fegyverként ünnepelték a világon az ukránok nemrég bemutatott rakétáját. Lehetséges, hogy átverés volt az egész?
Nemzetközi Lenne egymilliárd dollárjuk a Béketanácsra, mégsem biztos, hogy belépnek
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 17:02
Románia vezetése még vizsgálja, hogy a washingtoni Béketanács irányvonala mennyire egyeztethető össze az ország nemzetközi kötelezettségeivel. 
Nemzetközi Zelenszkij folytatja a pénzügyi hadviselést Oroszországgal szemben
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 13:51
Az Európai Unió huszadik szankciós csomagja után nem sokkal Volodimir Zelenszkij is újabb szankciókat vetett ki orosz vállalatokra és magánszemélyekre. Kriptovaluta-tulajdonosok is érintettek.
Nemzetközi A tömeges leépítés után lemondott a Washington Post ügyvezetője
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 11:22
Néhány nappal azután, hogy a dolgozók harmadát elküldték a Washington Posttól, lemondott Will Lewis, a lap kiadója és ügyvezető igazgatója. A szakszervezetek Jeff Bezos tulajdonost arra kérték, vegye vissza a kirúgott újságírókat, vagy adja el a lapot.
Nemzetközi „Lejárt szavatosságú termékeken élek, gyümölcsöt nem veszek” – mondja egy orosz lakos
Kormos Olga | 2026. február 8. 11:01
Orosz átlagembereket kérdeztek arról, hogyan élik meg az egyre brutálisabb orosz inflációt, hogy minden terméknek felszökött az ára. Pillanatkép a Putyin országában élő lakosok mindennapjairól. 
Nemzetközi A világ legnépesebb országától vont vissza büntetővámokat Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 10:16
India megszüntetheti az orosz forrásból származó kőolaj behozatalát, és vállalta, hogy az Egyesült Államokból szerez be energiahordozókat. India és az Egyesült Államok emelllett véglegesítette a két ország átmeneti kereskedelmi megállapodását is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG