1p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Boeing cég gyárthatja az Egyesült Államok legújabb, hatodik generációs vadász-repülőgépeit, az F-47-eseket – jelentette be Donald Trump amerikai elnök pénteken.

A vadászgép prototípusa már csaknem 5 éve végez kísérleti repüléseket. A megbízásért számos amerikai repülőgép-gyártó cég versenyzett – közölte, hozzátéve, hogy a gyártás megkezdése küszöbön áll, és erre már történtek előkészületek.

Donald Trump arról is beszámolt, hogy az F-47-es sebességét, manőverezési képességét, a szállítható robbanótöltet súlyát tekintve egyedülálló, valamint kivételes abból a szempontból is, hogy számos pilóta nélküli légieszközzel, drónnal kötelékben közlekedik, és a legkorszerűbb lopakodó technológiával rendelkezik, így a radarok számára észlelhetetlen.

Pete Hegseth védelmi miniszter a Fehér Ház elnöki dolgozószobájában tartott bejelentési ceremónián úgy fogalmazott, hogy az F-47-es gyártásba kerülése világos üzenet az Egyesült Államok szövetségesei és ellenségei számára, valamint része az amerikai hadsereg újjáépítésének.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A szuverenitás a tét – újabb összecsapások a thai-kambodzsai határon
Bózsó Péter | 2025. december 10. 10:35
Újra fellángoltak a harcok Thaiföld és Kambodzsa között több vitatott határszakaszon, és mindkét fél a másikat hibáztatja. Thaiföld légierejét kambodzsai katonai létesítmények ellen is bevetették. Az újraéledő összecsapások komolyan próbára teszik az amerikai elnök által júliusban közvetített tűzszünetet. A két ország közötti határvita még a XX. század elejére nyúlik vissza. 
Nemzetközi Orosz bombázók csatlakoztak a kínaiakhoz Japán közelében
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 08:45
Japán vadászgépeket küldött légterébe, hogy megfigyelje a határainál közös járőrözést végző orosz és kínai bombázókat – közölte a japán védelmi minisztérium kedden késő este, a tokiói és pekingi kapcsolatok közötti fokozódó feszültség közepette.
Nemzetközi Nagyon módosulhatnak a migrációs szabályok az Emberi Jogok Európai Bíróságán
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 08:21
Szerdán kezdődnek a nemzetközi tárgyalások az Emberi Jogok Európai Bírósága migrációs ügyei kezelésének forradalmasításáról.
Nemzetközi Eddig tartott? Donald Trump Indonéziával kötött kereskedelmi megállapodása a szétesés szélén
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 07:21
Veszélybe került az Egyesült Államok és Indonézia között júliusban létrejött kereskedelmi egyezmény, miután Jakarta visszalépett több, a megállapodás részeként vállalt kötelezettségétől – közölte kedden egy amerikai tisztviselő.
Nemzetközi Nagy bejelentést tett Volodimir Zelenszkij, ami a hatalmába is kerülhet
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 06:59
Az ukrán elnök kijelentette, hogy „készen áll a választásokra”, miután Donald Trump amerikai elnök megkérdőjelezte az ukrán demokráciát.
Nemzetközi Elképesztő megoldást talált Trump az orosz-ukrán háborúra?
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 19:33
Nem tágít, választást akar Ukrajnában a háború alatt is az amerikai elnök.   
Nemzetközi Ezen áll vagy bukik az ukrajnai háború befejezése
Wéber Balázs | 2025. december 9. 18:31
Úgy tűnik, hogy az ukrajnai harcok lezárását gyakorlati szempontból két nagy problémakör akadályozza: a területi kérdések és az Ukrajnát megillető biztonsági garanciák. Amíg ezekben nem születik kompromisszum, és amíg Putyin nyeregben érzi magát, addig lehet bármilyen békecsúcs, aligha fognak elhallgatni a fegyverek. Nagyító alatt ezúttal a Nyugat és Ukrajna súlyos dilemmái.
Nemzetközi Litvánia szükségállapotot hirdetett
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 16:51
A Fehéroroszországból érkező léggömbök miatt. 
Nemzetközi Nem elég a Louvre-rablás, jön a dolgozók sztrájkja is
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 15:31
Határozatlan idejű sztrájkot hirdettek december 15-től a párizsi Louvre dolgozói, tiltakozásul a „romló munkakörülményeik” és az „elégtelen források” miatt – közölte a világ leglátogatottabb múzeumának CFDT szakszervezete hétfőn a többi érdekképviselettel történt egyeztetést követően.
Nemzetközi Zelenszkij új béketervet ígér Trumpnak
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 15:08
Miután Zelenszkij kizárta ukrán területek feladására, átírja a béketervet, amit a Fehér Ház felé eljuttat. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG