2p

Egyelőre nem tudni, hogy milyen oldalt törtek fel, de szakértők szerint egy nagyobb egységről, ipari komplexumról vagy lakóövezetről, esetleg termálfürdőről lehet szó.

A SECTOR 16 nevű feltehetően orosz hekkercsoport bejutott egy hazai geotermikus termelőrendszerbe – szúrta ki a Telex a Kiber.blog.hu felületén.

A csoport idén tűnt fel a nemzetközi informatikai térben és leginkább a kritikus infrastruktúrák elleni támadásaikról váltak ismertté, többek között amerikai olajipari létesítményeket is megcéloztak már.

A hekkerek Telegramon egy üzenetben szólították meg Budapestet, ebben azt írták, bejutottak egy gázkezelő rendszerbe, hozzáfértek az interfészhez, és elérik a kritikus infrastruktúra irányítását is. „Ez nem csupán egy támadás – ez egy figyelmeztetés. A rendszereik sebezhetők, miközben a valós világ a digitális megoldásoktól függ. Ellenőrizzék a biztonsági beállításaikat, mielőtt túl késő lenne” – írták.

A kibertérben is zajlanak az események
A kibertérben is zajlanak az események
Fotó: Depositphotos

A Kiber blog szerint egyelőre nem tudni, hogy milyen oldalt hekkeltek meg az oroszok, valószínűleg egy nagyobb egység, ipari komplexum vagy lakóövezet, esetleg termálfürdő lehet. A csoport üzenete ugyanakkor arra mutat rá, hogy ezek a rendszerek elavultak és sebezhetők.

„Ma, most annyit kell megértenünk, hogy egy (feltételezhetően) orosz aktor csoport magyar ipari vezérlési környezetet támadott meg és kompromittált sikeresen. Csak a jóindulatukon (?) múlt, hogy nem állítottak el semmit” – írta a Kiber blog.

A szakemberek jelezték az incidenst az NKI (Nemzeti Kibervédelmi Intézet) felé is.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A tömeges leépítés után lemondott a Washington Post ügyvezetője
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 11:22
Néhány nappal azután, hogy a dolgozók harmadát elküldték a Washington Posttól, lemondott Will Lewis, a lap kiadója és ügyvezető igazgatója. A szakszervezetek Jeff Bezos tulajdonost arra kérték, vegye vissza a kirúgott újságírókat, vagy adja el a lapot.
Nemzetközi „Lejárt szavatosságú termékeken élek, gyümölcsöt nem veszek” – mondja egy orosz lakos
Kormos Olga | 2026. február 8. 11:01
Orosz átlagembereket kérdeztek arról, hogyan élik meg az egyre brutálisabb orosz inflációt, hogy minden terméknek felszökött az ára. Pillanatkép a Putyin országában élő lakosok mindennapjairól. 
Nemzetközi A világ legnépesebb országától vont vissza büntetővámokat Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 10:16
India megszüntetheti az orosz forrásból származó kőolaj behozatalát, és vállalta, hogy az Egyesült Államokból szerez be energiahordozókat. India és az Egyesült Államok emelllett véglegesítette a két ország átmeneti kereskedelmi megállapodását is.
Nemzetközi Pokolgéppel és gyújtogatásokkal támadják az olasz vasutat a tüntetők
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 09:11
A téli olimpia fenntarthatatlansága ellen tiltakoztak több ezren Észak-Olaszországban a hétvégén. Bolognánál két pokolgépet helyeztek el a vasútvonal mentén, az egyik fel is robbant. Az állami vasúttársaság szerint néhány vonat a szokásostól eltérő útvonalon közlekedik.
Nemzetközi Egyre több ukrán áldozna be területeket a békéért cserébe
Wéber Balázs | 2026. február 8. 06:01
A háború kezdetéhez képest jelentősen nőtt azoknak az ukránoknak a száma, akik területveszteségeket is elfogadnának a háború befejezése érdekében. A teljes Donbász feladása az ukránok felének továbbra is vörös vonal, ötből ketten viszont már ebbe is belemennének – ez a társadalom háborús fáradtságának egyértelmű jele.
Nemzetközi Előrehozott választás, új alkotmány – sikerül véget vetni a politika káosznak Thaiföldön?
Bózsó Péter | 2026. február 7. 17:46
Vasárnap előrehozott, országos választásokat tartanak Thaiföldön, három nagy párt küzdelmével – a progresszív, a populista és a konzervatív táborok között. A közvéleménykutatásokat a progresszív erők vezetik, nagy tervekkel.
Nemzetközi Megjött Irán válasza, így reagálnának egy amerikai beavatkozásra
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 16:50
Irán csapást mérne az Egyesült Államok közel-keleti támaszpontjaira, ha az amerikai erők – amelyek jelentős számban vonultak fel a térségben – támadást indítanának ellene – közölte szombaton az iráni külügyminiszter.
Nemzetközi Videón egy ukrán anya, akit felhívott az évek óta halottnak hitt fia
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 15:30
Miközben az ukrán hadseregben katonája, Nazar Daletszkij szülei több mint három éve úgy tudták, hogy elvesztették fiukat a háborúban, a héten megszólalt az anya telefonja, amelybe halottnak hitt fia szólt bele.
Nemzetközi Két hét múlva Trumphoz utazik Washingtonba Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 14:53
A tavaly november 7-i kétoldalú találkozó után ismételten, de ezúttal más meghívottak is lesznek.
Nemzetközi Trump a jó bevált eszközhöz folyamodott Iránnal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 13:35
Donald Trump amerikai elnök végrehajtási rendeletet írt alá, amely újabb vámok kiszabásával fenyegeti azokat az országokat, amelyek továbbra is kereskednek Iránnal.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG